2752
2734
عنوان

مشکلات بچه های خانواده های چند زبانه

| مشاهده متن کامل بحث + 1459 بازدید | 52 پست
منیر جان اونی که لهجه را مسخره می کنه از بی فرهنگی خودشه وگرنه تو این دوره زمونه تازه به دوران رسیدگی لهجه یک جورائی نشانه اصالته
قضاوت کردن زندگی دیگران بیش از گلیم من است من باید زندگی خود را داوری کنم

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

اما شان آی فکر کنم فارسی و فرانسه منظورشه ، کلا ببین ، خصوصا تو ایران ، بچه را زیاد دست دکترها نده ، صبر کن بره مدرسه ، اگر درست نشد اونوقت
من لیسانس زبان دارم ، خواستم بگم خود زبان انگلیسی (جدای از اکسنتهای بریتیش و امریکن) ، تو خود کشور انگلیس با لهجه های متفاوتی صحبت میشه ، لهجه هایی که اگه بشنوی شاید برات خنده دار هم باشه اما برا خود اونا نه!
برای زندگی کردن ، به دنیا اومدن بس نیست!
فسانه نگرانم همش فکر میکنم یه مشکلی تو سیستم تحلیل زبان مغزش هست در ضمن میره مهد میاد خونه گریه میکنه که دوستاش مسخره اش میکنن یا نمیفهمن منظورش چیه معلمشون هم اصلا درک نمیکنه فقط لبخند میزنه میگه شما نگران نباش من مشکلی ندارم!!! انگار من نگران مدرِّس بچمم به جای خودش و شرایطش
به نظر من که نگران نباش ، طبیعیه ، قاطی می کنه و جا میفته کم کم، میتونی ببریش مهدهای دو زبانه ، درسته اونها انگلیسین اما بچه ها حداقل به لهجه عادت دارن
شان آی جان ، شما ایرانید؟ اگه آره پس نگران نباش اصلا چون با مدرسه رفتن مشکل حل میشه. فارسی زبان آسونیه. یک سوال دیگه ، شما از کی بچتو فرستادی مهد؟ آیا بعداز 3سالگیش بود یا قبلش؟ منظورم اینه بعداز تسلطش به زبان مادری بود یا قبلش؟
برای زندگی کردن ، به دنیا اومدن بس نیست!
سیستم تحلیل زبان مغز والا من نمیدونم مشکلاتش چطوریه ، اما مشکل شایعی نیست از اونور مثلا تمام بچه ها تو استانهای ترک زبان موقع مدرسه رفتن این مشکل را پیدا می کنن که تو ترکی بلدن ، فارسی باید یاد بگیرن و قاطی میشه ، پس مشکل دختر تو همچین نادر نیست
E چه خوب منیر جان پس بزار ازت راهنمایی تخصصی بگیرم ببین عزیزم دختر من دو زبان اصلی داره یعنی عبری و فرانسوی که باید یاد بگیره پس مجبوریم باهاش صحبت کنیم فارسی هم همزمان در حال یادگیریه الان 2-3 ساله یکی از دوستانم میاد خونمون هفته ای 2-3 روز هم انگلیسی باهاش صحبت میکنه ( که این زبانش بسیااااااااااار در حد مقدماتی باقی مونده تو این چند سال و البته نمیدونم چرا؟) خانواده همسرم از قوم لر هستن و لهجه لریش به همه زبانهاش اضافه شده نمیدونم جدا باید چی کار کنم از طرفی 6 سالو نیمه هست و تو سنیه که وارد اجتماع شده و قبولش نمیکنن جوری شده که الان جایی بخواد صحبت کنه همش به من نگاه میکنه که صحبت کنه نکنه چون تو بیشتر مواقع وسط صحبتش میمونه و نمیتونه ادامه بده خیلی نگرانم
2706