2733
2734

سلام 

نيمه شب خوش..

بياين از كاراي خيري كه كردين بگين

يا كار خيري كه كسي در حقتون انجام داده.

از يك ليوان اب تا ……

حالا ي عده نياين بگيد ريا ميشه…

اولا كه ماها دقيق همو نميشناسيم..

دوما چي بهتر كه اين چيزا گفته بشه

.

نتيجه اين تاپيك اين بشه كه هم ببينيم چطور ميشه خيري برسونيم..يا ببينم چقدر كاراي ما اثربخش هست..

.

اول خودم بگم

..

توي گرما ٥٠ درجه..قبرستان بودم…مانده بودم بالاسر فوت شده اي كه شنيدع بودم ثواب داره اندكي بموني وقتي همه ميرن..خيلييي تشنه بودم..گرما تا مغزم رفته بود..هيچي هم همراهم نبود..ساعت ١/٢ ظهر بود و هيچ كسي اون اطراف نبود..

(قطعه جديد بود)يهوو ي خانم با يك كلمن اومد بالاسرم …و بهم شربت ابليمو داد

..اينگار از وسط بهشت اومده بود..هيچوقت اين كار خير اون خانمو فراموش نميكنم..

اگر خسته ای..اگر دنیا بهت سخت گرفته..اگر توی نقطه بد زندگیت هستی..و یا سختی های گذشته باعث شدی تلخ بشی.یا فکر میکنی اگر تند تیز و با توهین و تحقیر جواب بدی خیلی باحالی..در تبادل نظر با بقیه اول چند دقیقه تحمل کن.اگر جوابی ک میخوای بدی تند و تیزه ننویس..به خاطر رضایت خدا 

قبلاً خیر مجازی بودم بعد دیدم طرف خودش پول داره دروغ میگفت ندارم چند مورد البته 

الان تو محلمون نذری میدم تو محرما یه شهادتا یا اگه واقعا ندار باشن کمک میکنم از لباس تا پول مواد غذایی

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

مورد بعدي كه بگم

.

من يك همسايه اي داشتم شهر ما غريب بودن..ايشون باردار شدن..من هفته اي يكبار دوبار(مخصوصا غذاهايي كه همسرم ميگقت بوش مثلا توي پله مياد) به ايشون غذا ميدادم(بماند هيچقوت توي بدترين شرابط بودم كمكم نكرد)خيلي خوشحال ميشد و همش ميگقت مادرم دعات ميكنه..

.

مادر من وقتي من باردار بودم فوت شدن..

من خيلي هوس يك غذايي رو كردم(اسم نميبرم باردارا هوس نكنن)

از اون غذا بود از چندجا خريدم.ولي دلم اون مدل مثل دستبخت مادرمو ميخواست..خجالت ميكشديم به كسي بگم برام درست كن(خودم بلد نبودم)

از شما چه پنهان خيلي گريه كردم از نبود مادرم..

يكماهي گذشت..يكجا دعوت شده بودم ديدم صاحب خونه دستمو كشيد برد سر اجاق گاز..يك قابلمه از اون غذا پختع بود.اشك شوق ريختم صاحب خونه بنده خدا خيليي منقلب شد چرا بهم نگقتي زودتر برات بپزم..

احساس كردم اين جواب اون كار خودم در حق همسايه ام بوده

اگر خسته ای..اگر دنیا بهت سخت گرفته..اگر توی نقطه بد زندگیت هستی..و یا سختی های گذشته باعث شدی تلخ بشی.یا فکر میکنی اگر تند تیز و با توهین و تحقیر جواب بدی خیلی باحالی..در تبادل نظر با بقیه اول چند دقیقه تحمل کن.اگر جوابی ک میخوای بدی تند و تیزه ننویس..به خاطر رضایت خدا 
 دبیرستانی بودم یه پیرزن ناتوان کم بینا بود از وسط جاده ردش کردم خیلی حس خوبی گرفتم ازش .میدونم ...

منم اعتقاد دارم

نتايح اين كارا برميگردع به خود ادم

هرچند به قول شما كوچيك يا بزرگ

منم اعتقاد دارم نتايح اين كارا برميگردع به خود ادم هرچند به قول شما كوچيك يا بزرگ

اره عزیزم .ادم هرکاری کنه به خودش برمیگرده ولی من تاحالا نفهمیدم چرا ابنقدر بدبختم خدا گواهه نه تو زندگی کسی دخالت کردم نه کسی رو ازار دارم ونه حق کسی رو خوردم  .ازارم به مورچه نرسیده حتی با اونایی که بهم بد کردن بدی نکردم😔

الهی🥹💔

🌺🌺

خانواده ام پول قرض میدن در زمان لازم‌هم پول قرض میگیرن به نظرم چرخه ی خوبی تو خانواده

البته خانواده صمیمی نداریم ولی این زمان بهم کمک میکنند

هرچه دلم خواست نه آن میشود هرچه خدا خواست همان‌میشود👌
خانواده ام پول قرض میدن در زمان لازم‌هم پول قرض میگیرن به نظرم چرخه ی خوبی تو خانواده البته خانواده ...

منم فكر ميكردم صميميت نداريم..

و نميتونم روي كمك كسي حساب كنم..

اما موقعيتي پيش امد كرد

اطرافيانم مالي و جاني پاي كار اومدن..

به نظرم همون مواقع حساس خوب بدرخشن خيلي خوبه

منم فكر ميكردم صميميت نداريم.. و نميتونم روي كمك كسي حساب كنم.. اما موقعيتي پيش امد كرد اطرافيانم ...

بیشتر احساس دین میکنند

وگرنه محبتی ندارن متاسفانه

بازم خداروشکر🙂

هرچه دلم خواست نه آن میشود هرچه خدا خواست همان‌میشود👌