2733
2734
چیکار کنم تو چه وضعیتی (خوابیده - نشسته تو روروک) بهش غذا بدم. نمیخام هم به زور بهش بدم و بدغذا بشه. تو رو خدا شمایی که بچه هاتون خوش غذان به من بگید چی کار کنم؟
عزیزم
اولا آروم باش چون همین استرس رو بهش انتقال می دی
بعدشم اینکه در حد یکی دو قاضق مربا خوری الان بخوره کافیه
خوب صبح نمی خوره ظهر دوباره امتحان کن
خوابیده که نباید غذا داد
باید بشینه
غذای کمکی صرفا جهت معرفی است تو این سن

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
دختر منم همینطور بود. قاشق پلاستیکی نرم مارک نیپ براش خریدم که تو بسته 3 تا هست. دادم دست خودش و از سر فضولی میکرد توی دهنش و من یکم فرنی یا حریره میزدم به قاشق که میخوردش. اصلا اصلا صلا زوری بهش نده. حداقل یک ساعت قبلش شیر یا غذا نخورده باشه. حتما همیشه یک جای مشخص بزارش برای خوردن و پیشبند نبند و با قاشق غذای اضافی که میده بیرون رو از دور دهنش پاک نکن چون بدش میاد, فرنی ساده کم شیرین و رقیق باشه.
اینطوری با قاشق آشنا شد و اجازه داد بره توی دهنش. مرحله بعد (چند روز بعد) فرنی یا حریره بیشتری میریختم توی قاشق و در حالی من و دخترم هردو قاشق رو گرفته بودیم با راهنمایی خیلی ملایم دست من قاشق رو میریختم توی دهنش. البته وسطاش بازم تنهایی دست خودش بود و بازی میکرد.
سوپ رو از صافی چایی رد میکردم و بعد از آبکش برنج که درشت تره رد میکردم و حالا فقط با گوشت کوب میکوبم.
الان تند تند دهنش رو باز میکنه برای قاشق بعدی غذا و سریع قورتش میده. اگر یکم دیر بشه دادش در میاد!
مهمترین چیز اینه که زور و استرس نباشه. بخند و شعر بخون و بازی کن.
موفق باشی
خیلی زود درست میشه