2733
2739
عنوان

ازدواج زن شیعه مذهب با مرد سنی مذهب

| مشاهده متن کامل بحث + 1647 بازدید | 77 پست
پس نقش والدین تو تربیت بچه چی میشه؟؟؟ شما بعنوان والدین باید خوب و بد رو به بچتون یادبدید ... 

پدر مادر خوب و بد رو‌نشون بده و بچه خودش انتخاب کنه ضمنا همونطوری که تو فکر میکنی مذهب تو راه صحیحه بقیه با مذاهب دیگر هم همین فکر رو دارن

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731

من دیدم شیعه و سنی ازدواج کردن ولی حقیقتا هردو مذهبی نیستن وتعصب خاصی ندارن،خب منطقه ی ما کلن شیعه هستن وپسره هم ازشهرخودشون اومداینجا،حتی اسم پسرشونو اذان گفتنی اشهدان علی ولی الله روگفتن....ولی میگم هیچ کدوم مذهبی نیستن،تعصب خاصی هم ندارن،ولی من خودم حساسم مثلن هرگزاینطورازدواج نمیکنم،حتی اجازه نمی‌دم بچه هام اینطورازدواج کنن مونده به عقاید خود طرف....ولی سنی ها حضرت علی رو به عنوان چهارمین خلیفه قبول دارن،اینطورنیس که اسم بچه شونو،علی نزارن

منظورم اینه که وقتی مادر بخواد مراسمات مخصوص شیعه انجام بده یا بره شاید نزاره بچه شو ببره زیارت عاش ...

ببین من یه خانم هستم مثل شما هم شیعه هستم مثل شما هم مذهبی هستم مثل شما عاشق اهل بیت هستم

ولی می خوام به بچم یاد بدم که امام حسین برای چی قیام کرد هدفش چی بود 

این ها هستند که انسان سازه والا چه بسا کسایی که زیارت عاشورا هم می خونن ولی هیچی به هیچی 

زیارت عاشورا خواندن فرع هست اصل عمل به همون هایی هست که حضرت محمد (ص) تبلیغش می کردند امام ها هم فقط همون مطالبو در زمان های مختلف بر اساس موقعیت زمانی بیان کردند 

اهل سنت ناصبی از اماما و مخصوصا خاندان امام علی بدشون میاد اینا اسم فاطمه و علی اینا نمیزارن هیچوقت ...

اهل سنت شافعی کسایی هستن که امام هارو هم قبول دارن و براشون محترمن من همسرم سنی من شیعه مهم اینه که تعصبی نباشید اصلا لزومی ندارد باهم راجب عقاید دینیتون حرف بزنید البته ما خیلی خیلی مذهبی نیستیم جفتمون ولی خب نماز ک می‌خونیم فرقش تو گرفتن دستاست روزه هم ک مثل همیم مراسم های غذاداری و اینارو هم باهم میریم خداروشکر هیچ مشکلی نداریم مهم اینه طرفا و خانوادش آدمای خوبی باشن منم خانوادم هفت سال پیش مخالفت کردن ماهم تموم کردیم ولی بعد سه سال دوباره همسرم اومد گفت قصدم جدیده منم دیدم واقعا این آدم از هرچی پسر شیعه ک دیده بودم برام بهترینها پس با خانوادم منطقی حرف زدم و بالاخره قبول کردن الآنم خداروشکر خیلی راضیم

2740
چرا شعار میدین؟! این حرفا صرفا در حد نوشته اس 

چرا نوشته اعتقاد دارم بهش 

من به دین به عنوان یه عقیده نگاه می کنم که در قلب آدم بشینه نه صرفا یه ارث ابا و اجدادی 

تو خود قرآن هم ملامت شده گروهی که فقط از رو تعصب دین پدراشونو قبول کردن و فکر نمی کنن

ببین من یه خانم هستم مثل شما هم شیعه هستم مثل شما هم مذهبی هستم مثل شما عاشق اهل بیت هستم ولی می خو ...

خب نماز خوندنم فرعه. تمام احکام فرعن.

شما از ۲ سالگی دندون بچه رو مسواک میزنی با اینکه بچه تو اون سن نمیفهمه علتش چیه بعدا نیفهمه . با اینحال تا بلوغش صبر نمیکنی چون ازون سن به بعد دیگه علتشو درک هم کنه چون عادت نداره انجام نمیده

اختلاف شیعه و سنی بحث قیام امام حسین نیست بحث خلافت بعد مرگ پیامبره. اینو چجوری میخوای براش توضیح بدی وقتی باباش سنی هست. نحوه و عامل شهادت حضرت فاطمه رو چجوری بهش توضیح میدی وقتی باباش حضور داره.

فرض شوهر شما میومد برا بچه ت میگفت امام علی که مامانت قبول داره قاتل پیامبره. شما چه رفتاری میکردی. روشنفکرانه عمل میکردی؟!

اگه اینقدر خوب میتونی به بچه توضیح بدی چطور پدرشو نتونستی قانع بکنی؟

ببین من اصلا مذهبی دگم نیستم اتفاقا. ازدواج مسلمان با یهودی و مسیحی و زرتشتی رو حتی مشکلی نمیبینم توش. اما ازدواج سنی و شیعه که مذهبی باشن خیلی ایراد داره.

نتیجه ازدواجای شیعه سنی مذهبی یا اینه که با هم اختلاف پیدا میکنن یا اینکه یادمیگیرن کلا تو خونه و کنار هم سکوت کنن و باهم کاری نداشته باشن که نتیجه ش معمولا اینه که بچه ها نه شیعه ن نه سنی. یعنی اهمیت دین و مذهب خیلی براشون کم میشه چون در طول زندگی با دو دیدگاه مخالف هم که هرکدوم خودشون قبول دارن مواجه شدن

سنی کجا؟

جا با جا فرق داره عزیزم

متاهل و متعهد به یه شوهر هیز بی احساس😒💔/پروردگارا شرح صدرم عطا فرما و کار برایم اسان کن که همانا بس تویی بصیر به احوال ما...🤍🦋/یه صلوات واسه رسیدن به حاجاتم مهمونم کن مهربونم اجرت با ضامن اهو...❤/من پری کوچک غمگینی را میشناسم که در اقیانوسی مسکن دارد و دلش را در یک نی لبک چوبی می نوازد ارام ارام.... پری کوچک غمگینی که شب از یک بوسه میمیرد و سحرگاه از یک بوسه به دنیا خواهد امد🌻🌈به ارزوهام قول رسیدن دادم(توکلت علی الله)🦄💜/ بی ادبی و بی احترامی و بی جواب میذارم اصالت و تربیت ادما خیلی باهم متفاوته...!😌❤/صد هزارمین کاربری/  امام زمانم قلب من به شفافی نگاه شما نیست اما عجیب به دوس داشتن شما مبتلاس ای کاش زودتر بیاید حضرت اقا دنیای کوچیک ما بدون شما دقیقا مث یه قفس تاریکه به هر گوشه اش که نگاه می کنیم دلمون میگیره....🌙💚
2706