2752
2734
تجربه ۷سالگی تا ۹ سالگی.  برگشت اگزما ،😢اما همراه علایم سوزش ادرار ...  آزمایشات عفونت اد ...

علائم سوزش ادراری برطرف شد. اگزما کنترل شد. 

بدون درمان دارویی.. با پرهیز غذایی از ادویه های تند پرهیز کنجد و گردو و نارگیل

و استفاده مکرر از مواد غذایی رطوبت بخش مثل هندوانه

طب سنتی رب عناب یا خیس کرده ۷عدد عناب در روز پیشنهاد کرد: موثر بود.

بنظرم حرارت بچه ها در دوران بلوغ موجب فوران این نقاط ضعف ذاتی میشه.

آرام باش،

توکل کن،

تفکر کن،

آستینها را بالا بزن،

آنگاه دستان خداوند را می بینی که زودتر از تو دست به کار شده اند
...............................................................................................................................

خواهش می کنم به هیچ بچه ای به خصوص زیر دو سال هیچوقت شکلات و شیرینی و کلا خوراکی ندین. شاید الرژی داشته باشه

در کارگاه طب سنتی 

متخصص گفت: در دوران بلوغ حرارت بدن زیاد میشه.

این آتش وجودی و خاموش نکنیم چون لازمه رشد هست.

سردیجات نمی دهیم بلکه با مواد رطوبت بخش کمک می کنیم از این دوران با عوارض کمتری عبور کنن...

آرام باش،

توکل کن،

تفکر کن،

آستینها را بالا بزن،

...............................................................................................................................

خواهش می کنم به هیچ بچه ای به خصوص زیر دو سال هیچوقت شکلات و شیرینی و کلا خوراکی ندین. شاید الرژی داشته باشه

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

ممنونم که تجربیاتت رو با ما به اشتراک گذاشتی. امیدوارم انرژی مثبت این کار قشنگت، هزاران برابر به زن ...

چرا می خوای سلامتی نوزاد برگ‌ گلت رو بدی دست افرادی که سواد و تخصص ندارند، 

پزشکان فقط یک تخصص در هر زمینه دارند مثل گوارش، زنان، اطفال و ... و اگر تو حیطه ی کاریشون نباشه ارجاع میدن به افراد متخصص ولی متاسفانه طبیب های طب سنتی انقدر اعتماد به نفس دارند که تو هر زمینه ای نظر میدن.

بخدا قسم اگر واس خودت میخواستی مراجعه کنی اصلاااا نظر نمیدادم ولی دلم به حال اون طفل معصوم میسوزه که آینده و سلامتیش بازیچه سودجویی برخی افراد شیاد بشه.

ببین عزیزم بچه بهرحال بزرگ میشه ممکنه تو بری پیش طب سنتی و فک کنی نتیجه گرفتی و علائم الرژیش برطرف شده ولی می دونی الرژی درمان نشده در بزرگسالی موجب آسم میشه؟!!

اگه پزشک میگه حذف لبنیات حتما یه چیزی می دونه شما هم اگر نگران اینی که با رعایت رژیم بدنت ضعیف میشه و فلان از همین حالا  زیر نظر متخصص شیرخشک ضد آلرژی بده 

پزشکان ما اصلا چیزی تحت عنوان سردی و گرمی و طبع رو قبول ندارند، خانم های عزیزم شما همه با سواد هستید تو این زمینه در منابع معتبر نه وبلاگ های فارسی که هرکسی هر چیزی بخواد میتونه بنویسه تحقیق کنید و اینقدر به سردی و گرمی اعتقاد نداشته باشید.

استارتر از تاپیک مفیدت هم تشکر می کنم ولی اون مطلب حکیم .... بدجوری تو ذوقم زد.

پزشکان ما اصلا چیزی تحت عنوان سردی و گرمی و طبع رو قبول ندارند، خانم های عزیزم شما همه با سواد هستید ...

دونستن مزاج اعضای خانواده به بروز کمتر علائم آلرژی کمک میکنه... حرفه طب سنتی اگر با تحصیلات دانشگاهی همراه باشه موثرتر... متخصص طب ایرانی در حقیقت پزشکی هست که علاوه بر طب کلاسیک در مورد طب سنتی و ایرانی هم تحصیلات دانشگاهی داره... تا اینکه کورکورانه و صرفا به عطاری مراجعه کنیم....

مثلا طب ایرانی با پرهیز غذایی و رژیم مناسب بروز آلرژی و کمتر میکنه... 

ولی مثلا در مورد سرماخوردگی در طب ایرانی پیشنهاد شده اسفند دود کنیم.... برای بچه هایی که سرفه آلرژیک دارند اسفند تشدید کننده خواهد بود ! بخاطر زمینه آلرژی نمیشه به هر گیاه دارویی اعتماد کرد...

آرام باش،

توکل کن،

تفکر کن،

آستینها را بالا بزن،

شربت ضدسرفه :

آیورافید کودکان حاوی عصاره عشقه هست.

برای سرفه بچه ها اثرات مفیدی دیدم.

با داروهای انتی هیستامین بخوبی رقابت میکنه ولی عوارض اونها که خواب آور هستن و نداشت! 

برای بچه هایی که مدرسه میرن مفیده و  گیج و خواب آلود نمیشن. برای سرفه های مزمن و تکرار شونده خوبه...

آرام باش،

توکل کن،

تفکر کن،

آستینها را بالا بزن،

اسهال خونی بچم،چندین مرتبه بستری شدن دکتر میگفت عفونت خون دارن،یکبار اتفاقی پیش دکتر گوارش بدم و توضیح دادم دکترش گفت تشخیص اشتباهی بوده حساسیت غذایی تبدیل به اسهال خونی میشه و تو آزمایش خون عفونت خون تشخیص داده می شه ،رفتم تحقیق دیدم درسته ،آزمایش حساسیت غذایی دادم دیدم بچم به موز کیوی لبنیات نشاسته، بادمجان و ..حساسیت داره

هفت سالگی فرزند دومم سرفه خشک مکرر بعد سرماخوردگی بمدت یکماه سرفه مکرر خشک دارد. سرفه شبانه مکر ...

سرفه_مزمن# کودکان

سرفه_خشک# مکرر کودکان

#آسم_کودکان

جدیدا متوجه شدم.

دخترم با دویدن و گریه کردن هم سرفه میکنه. گاهی اونقدر زیاد کا آب میخوره بهتر میشه.

تک سرفه مکرر هم در طول روز داره.

سرماخوردگی علائم و بدتر میکنه.

مراجعه مجدد بعد یکماه به پزشک اطفال، تکرار داروهای قبل و مراقبت از مواد آلرژن محیطی... گردو خاک و ...

تو اینترنت خوندم اینا علائم آسم کودکانه

از دکتر پرسیدم

گفت بله، ما به مادر میگیم آلرژی تا نترسه😢

درمان و باید با متخصص ریه اطفال ادامه بدم...

نمیشه اینقدر مداوم کتوتیفن داد...

امیدوارم شربت گیاهی عشقه علائم به کلی برطرف کنه

آرام باش،

توکل کن،

تفکر کن،

آستینها را بالا بزن،

سلام پسرم چهارگاهشه اول نوزادی اگزما داشت پماد ساختنی زدم لپهاش خوب شد ولی یه هفته هست که شبا تو خواب اینقدر دماغ وچشماشو میمالونه تا بیدار میشه وگریه میکنه وزنگیریش کم شده شبا همش در حال بیقراریه دوستان نظری دارن به خاطر چیه؟؟

سلام پسرم چهارگاهشه اول نوزادی اگزما داشت پماد ساختنی زدم لپهاش خوب شد ولی یه هفته هست که شبا تو خوا ...

اگزمای نوزادی یعنی آلرژی.

متاسفانه آلرژی در بروز تغییر حالت هم داره...

احتمال رفلاکس پنهان هم هست چون رفلاکس علائم ظاهری فقط بی قراری و کاهش وزن میده... البته در نوع شدید رفلاکس بچه بعد شیر خوردن بجای اصطلاحا پنیر بالا اوردن، حالت شلنگی و باحجم زیاد شیر بیرون میریزه

آرام باش،

توکل کن،

تفکر کن،

آستینها را بالا بزن،

اگزمای نوزادی یعنی سابقه آلرژی دارد.  متاسفانه آلرژی در بروز تغییر حالت هم داره... احتمال رفلاکس پنهان هم هست ...

ضمنا زیرنظر متخصص گوارش اطفال از وزن نگرفتن پیشگیری کنید

آرام باش،

توکل کن،

تفکر کن،

آستینها را بالا بزن،

سلام پسرم چهارگاهشه اول نوزادی اگزما داشت پماد ساختنی زدم لپهاش خوب شد ولی یه هفته هست که شبا تو خوا ...

رفلاکس نوزادی . رفلاکس آلرژیک

نوزاد مستعد رفلاکس

رفلاکس آلرژیک با علائم دیگر مثل ادرار سوختگی . خون در مدفوع . اگزما . کهیر... خس خس سینه. نفخ. بی قراری زیاد . کم وزنی . نیز می تواند همراه باشد!

علائم

تا حدود سه ماهگی این نوزادان مکرر علاقه به شیرخوردن پشت سرهم دارند! نفخ و بی قراری زیاد دارند!

اما این نوزادان از حدود ۳-۴ ماهگی به سختی شیر می خورند و به سمت پس زدن سینه و کم شیرخوردن تمایل دارند! معمولا در خواب میشه بهشون شیر داد.!  از این سن علائم کم وزنی هم اشکار میشه.

درمان

روی زمین به حالت شیب دار نوزاد و بخوابانید. آروغ گرفته بشه و حداقل ده دقیقه بعد شیر خوردن نباید درازکش بخوابند.

در رفلاکس آلرژیک مادر شیرده نباید لبنیات و مشتقات شیرگاو را مصرف کند!

آرام باش،

توکل کن،

تفکر کن،

آستینها را بالا بزن،

عرض سلام،ممنونم بابت تاپیک پرمحتواتون،من پسرم هفته دیگه سه ماهه میشه،کمتر از یکماه داشت که صورتش پر جوش شد،دکترش گفت زیادی گرم میگیریش،من کمتر گرم گرفتمش و بهتر شد ولی خوب نشد کامل،باز الان دو سه روزه که جوشاش قرمز شده،منظور وجود دارن گاهی قرمز و ملتهب میشن،خودم به ادویه کاری که سه روز پیش تو غذا زدم شک دارم،در کل می‌خوام یه سری مواد رو تست کنم،سوالم اینه که اون خوراکیها که بهشون شک دارم که باعث حساسیت در نوزادم میشه رو به مدت دو یا سه روز مصرف نکنم و بعد دونه دونه اضافه کنم ببینم به کدوم حساسیت داره؟منظرم اینکه دو الی سه روز کافیه که اثرشون تو بدنش از بین بره و من است دونه دونه رو شروع کنم؟ممنونم ازتون 

2706