2733
2734

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

ببین تور لیدر همه درآمدش رو از آژانس نمی گیره. اکثرا روی پولی که در آخر از مسافرا می گیرن حساب می کنن. مسافرا سفر که تموم شد پولی رو هم می ذارن به عنوان تشکر می دن به لیدر. خوب مسافر ایرانی مبلغ قابل توجهی نمی ده. بعضی ها حتی پول خوردهای باقی مونده از سفر رو جمع می کنن می دن! ولی مسافر خارجی چون دلار می آره خوبم خرج می کنه. بستگی داره از چه کشوری باشن. آلمانی ها و کره ای ها خوب پول می دن. انگلیسی ها خسیسن....یه گروه 30 نفره داشته باشی نفری 100 دلار بدن می شه 3 میلیون، ولی اینو در نظر بگیر هرسفر 20 تا 30 روز طول می کشه، این شغل فصلی هستش. مسافر خارجی پاییز و بهار می آد ایران که هوا خنکه. از وقتی که بحران اقتصادیه اروپا شکل گرفت و اون اتفاق ها تو ایران افتاد مسافر خارجی خیلیییییییییییی کم شده. تو این 1 سال اکثره خارجی ها سفرشون به ایران رو کنسل کردن. اگه می آی تو این کار نباید بهش به عنوان شغل نگاه کنی، باید به عنوان یه دلبستگی بهش نگاه کنی، و عاشق سفر باشی وگرنه دووم نمی آری. سختی داره، بی خوابی داره، حرف شنیدن از مسافر داره. از بیرون قشنگ و جذاب به چشم می آد....
2731
گلی جون شرایطش برای غیر از مترجمی چطوری خوب من خیلی دنبال اطلاعات بودم اما چیزی دستگیرم نشد
چطوری می تونم اطلاعات بگیرم
سایتی چیزی می تونی معرفی کنی دوره هاش خودشون می گذران یا ازاد
برای آرامش زمین دعا کنیم.
عزیزم اگه تور لیدر داخلی می خوای باشی به این معنی که مسافر ایرانی رو ببری شهرهای مختلف بگردونی سختیه زیادی باید بکشی چون مسافر ایرانی فکر می کنه تور لیدر رو خریده. مسافر ایرانی تو سفر کاری به بازدید ها نداره اومده که خوش باشه. می خواد براش بزنی برقصی، جک بگی... پس اگه روحیش رو نداری وارد این بخشش نشو. می تونی تورلیدر مسافر های خارجی بشی که می آن ایران . بهترین کار واسه تورلیدر دختر همینه. چون کسی که می آد ایران واسه تفریح نمی آد که اگه هدفش این بود می رفت ترکیه. پس با این مسافرها مشکل نداری. اینجا 2 حالت داره اگه می خوای فقط اصفهان بمونی واصفهان رو تو 2-3 روز به مسافر خارجی نشون بدی یعنی لیدر محلی باشی، بد نیست ولی پول زیادی توش نیست. بهترین حالت اینه که مثلا از تهران یا اصفهان یه گروه خارجی رو تحویل بگیری و شهر های مهم مثل تهران، اصفهان، شیراز، کیش، همدان... رو بهشون نشون بری(پکیج رو خود آژانس می ببنده) تسلطت به زبان تو اینجا باید عالی باشه. کسانی می آن ایران که یا باستانشناسن یا علاقه مند به آثار و تمدن. با معلومات بالا و مطالعه می آن پس هم زبان باید خوب باشه که بتونی توضیحات کامل بدی هم سواد تاریخی و باستانشناسیت بالا باشه. اینو باید در نظر بگیری که تو در این حالت فقط نقش مترجم رو نداری گروه از وقتی تحویلت داده میشه مسئولیتش با تو هست تا آخر سفر. اگه اتوبوس خراب شه تو باید با راننده سرو کله بزنی، تو رزرو اتاق های هتل مشکل پیش بیاد تو باید جوابگوی مسافر باشی، اگه مسافرت در اثر بی احتیاطی تصادف کنه خانوادش یقه تو رو می گیرن و یه مدت در گیر دادگاه می کننت، اگه مسافری داشته باشی که بیماریه مثلا قلبی داشته باشه تو سفر مشکلی براش پیش بیاد دنگ و فنگ کارای بیمارستان با تو هستش(پیش اومده که می گم).... تو ایران هم که هیچ چی سرجاش نیست. یه حالت هم داره که مسافر ایرانی ببری خارج که خیلی راحته چون اونایی که اهل حالن می رن دنبال تفریحات خودشون بقیه هم زیاد آویزونت نمی شن. با هواپیما هم می ری مشکلات اتوبوس رو نداره، ولی لازمش اینه که سفر خارجی قبلا رفته باشی.
کلاس هاش رو موسسه های آزاد جهانگردی ایران گردی برگذار می کنن. امتحانش رو ولی سازمان میراث می گیره. راستی من مثال 100 دلار رو برای تور 20-30 روزه زدم اگه منظورت تور گاید محلی بود که حوب 2-3 روز بیشتر همراه تور نیست پس خیلی کمتر می گیره. بعضی از مسافرام مثل اونایی که از کشورهای تازه استقلال یافته میان خیلی خیلی کمتر از 100 دلار می دن
شاهزاده جون اگه به یه زبان خارجی تسلط نداشته باشی فقط می تونی کارت ایرانگردی بگیری و مسافر ایرانی رو داخل کشور بگردونی، لازم هم نیست رشتت زبان باشه خیلی ها زبان خارجی بلدن ولی رشتشون یه چیز دیگس. اول معرفیت می کنن یه امتحان مکالمه و ترجمه ازت می گیرن قبول بشی تو کلاس ها شرکت می کنی پایان کلاس ها یه امتحان جامع می دی. یه 8-10 تا درسه
حرف های گلی درسته کاملا. شما با زبانی در سطح متوسط رو به بالا می تونی تو امتحان زبانش قبول شی و کلاس ها رو بری، چون موسسه فقط به فکر پوله. ولی وقتی کارتش رو گرفتی می ره تو کشوی میزت. یه بار تو شیراز با یکی از لیدر ها حرف می زدم گفت 20 سال امریکا بوده، زبان توپ بود. عملا اینا جذب بازار کار می شن. یکی از آژانس ها که خیلی تو تهران معروفه از 6 ماه جلوتر لیدرهاش رو برای سفرهای نوروزی رزرو می کنه چون تو کارشون حرفه ای هستن و حسابی اسم در کردن

سلام دوست عزيز

توي اصفهان موسساتي هستن كه زير نظر سازمان ميراث فرهنگي اين دوره رو برگزار ميكنن. يك سري پيش نيازهايي داره مثل مدرك ليسانس زبان هم اگه فارسي بخوايي ميتوني شركت كني بعدا انگليسي رو اضاف ميكني. من خودم اين دوره رو شركت كردم و درساي جذاب و خوبي ك داشت بشخصه با دوستايي ك پيدا كردم يكي از بهترين كلاسايي بود ك رفتم. من شركت آواي زنده رود ثبت نام كردم و راضي هم بودم از عملكردشون. اين هم ادرس وبسايتشوو هست ميتوني اطلاعات بيشتري بگيري. اينده خوبي داره گردشگري اميدوارم كمك كرده باشم.شركت گردشگري آواي زنده رود

Avayezenderood.com

عزیزم اگه تور لیدر داخلی می خوای باشی به این معنی که مسافر ایرانی رو ببری شهرهای مختلف بگردونی سختیه ...

ممنون از اطلاعاتتون.من خیلی دوست دارم تورلیدر بشم میشه راهنماییم کنین که چه طور میتونم یه رزومه ی خوب جمع کنم،شنیدم یه مدت باید به عنوان کمک تورلیدر مشغول به کار شد،این حقیقت داره؟اگه چنین چیزی هست پولی به کمک تورلیدرا میدن؟

2706