2737
2734

والا پسر خالم بدون خرج اضافه رشته ریاضی فیزیک ۵۹شد اون یکی پسر خالم تا تونستن خرج کردن هیچی نشد خداکنه بخوان درس بخونن

3/7/1400فهمیدم داری میای تو زندگیمون خوش امدی فندق مامان

همش میگن چکار کردی مگه

بچه های مردم رو ببین

بنده خدا شقایق فراهانی رو ندیدین چی میگفت

میگفت از بچگی همه جور امکاناتی در اختیار پسرم گذاشتم تک و تنها به اینجا رسوندمش

هنوز طلبکاره

برادر های خودم هم یه نمونه ش

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

به نظر من قابل مقایسه نیست الان یه خونه حداقل دو میلیارده ولی خرج تحصیل فک نکنم شایدم من خبر ندارم&n ...

خب همین امروز رو نگفتم که خونه یه دوسه ساله خیلی گرون شده مثلا یه خانواده ای از بچگی فرزندشون کلی خرج تحشیل کردن انواع آزمونها کتاب کارها مدرسه ی خوب وکلی ازاینا ۱۲ سال خرجش کردن حالا فرزندشون دانشگاه خوب ورشته ی تاپ درس میخونه ولی بقیه معتقدن که پدر ومادر زیادی بها دادن باید بیشتر به فکر خودشون هم میبودن یا این که محل زندگیشون جای پایینه شهر و بقیه نظر دارن باید این همه یال به فکر ترقی خودشون میشدن نه بقیه این حرف پدر ومادر رو غمگین میکنه😔

برای بچه ها زیاد مایه نزارید

دختر و پسر هم نداره

من میگم اگر نبودند بچه های بی چشم و رو نمک نشناس

خانه ی سالمندانی هم وجود نداشت

مگه همه ی کسانی که تو سالمندان هستن بی کس و کارن

اصلا بی کس و کارها و بی پول ها رو راه نمیدن اونجا

2731
برای رشته خوب قبول شدن خرج کردن لازم نیست.کمی هوش و انگیزه لازمه. داداشم بدون کتاب و کلاس فقط با کت ...

نه این نظرتون کاملا درست نیست تحصیل خرج داره حتی اگر درس خون هم باشه 

من خودم رو ترجیح میدم امکانات در اختیار بچم میزارم ولی در حد توانم تجربه به من ثابت کرده امکانات زبادی قدرت خلاقیت بچه رو ازش میگیره پستکار و تلاشو ازش میگیره بچم اگه هدفی داره باید خودش تلاش کنه و علاقه نشون بده  

انشالله منم مادر یه فرزند صالح و سالم و زیبا و باهوش میشم میشه برام دعا کنین دوستان 
خب همین امروز رو نگفتم که خونه یه دوسه ساله خیلی گرون شده مثلا یه خانواده ای از بچگی فرزندشون کلی خر ...

غمگین شدن نداره

از همین الان شروع کنند

در حد توان شون زحمت کشیدند و خرج کردن بسه دیگه

بچه باید روی پای خودش واسته

2738
یعنی بچه ای که به اینجا رسوندم رو ولش کنم؟

من همچین حرفی نزدم دوست عزیز

بچه ت رو به جای خوبی رسوندی خدا رو شکر

بزار محکم باشه بزار بعضی جاها سختی بکشه بزار بدونه همیشه کسی نیست که جاده رو براش صاف کنه و هموار

بزار بدونه پول به سختی به دست میاد

من خودم رو ترجیح میدم امکانات در اختیار بچم میزارم ولی در حد توانم تجربه به من ثابت کرده امکانات زبا ...

امکانات زیادی که داشتم دیگه پولدار حساب میشوم ولز در اون حدی که میدونم میخونه وبها بدم بهش مثلا یکی کنارم هست پول داره ولی حتی یک کتاب کار هم برای فرزندش نگرعت اونم کنکو ر قبول نشد نمیتونست بگه چرا نخوندی در بیای چون بچه اس گفته بود چی خرجم کردی که دربیام وقتی قراره مال من به اون بچه از اول تا آخر برسه به نظرت بهتر نیست اول خرجش کنم تا برای خودش کسی بشه؟

من همچین حرفی نزدم دوست عزیز بچه ت رو به جای خوبی رسوندی خدا رو شکر بزار محکم باشه بزار بعضی جاها ...

پولدار نیستم چون پولدار نبودم گفتم بزا  این طوری خرجش کنم تا ب ای خودش کسی بشه تا اینه یه آپارتمان بدم بهش ولی بیکار باشه 

غمگین شدن نداره از همین الان شروع کنند در حد توان شون زحمت کشیدند و خرج کردن بسه دیگه بچه باید رو ...

خودمون ناراحت نیستیم که چرا خرج میکنیم یا کردیم ولی دید گاه بقیه...

خودمون ناراحت نیستیم که چرا خرج میکنیم یا کردیم ولی دید گاه بقیه...

عزیزم من ۵۰ /۵۰ موافق هستم با شما و همچنین بقیه😅

میگم آدم در عین اینکه برا بچه ش ارزش قائله و هر کاری از دستش بر میاد انجام میده باید به فکر خودشم باشه

از همه چی و همه جا بزنی بدی به بچه خب درست نیست

یکمی که از آب و گل در اومد باید با خیلی چیزها مواجه بشه

باید قوی بشه

در ثانی مادر و پدر تا کی دنبال بچه باشن

از یه جایی به بعد باید ولش کنی بره تو جامعه

باید به فکر پیری و کوری خودمون هم باشیم دیگه

اون هایی که به شما نصیحت کردن منظوری نداشتن بندگان خدا برای خوبی خودتون گفتن

امکانات زیادی که داشتم دیگه پولدار حساب میشوم ولز در اون حدی که میدونم میخونه وبها بدم بهش مثلا یکی ...

دیگه نه تا اون حد ببین من خیلی کسا رو میشناسم تو روستا کارهای خونه باباشونو میکردن درسشونم خوندن الان رشته های خوبی هم قبول شدن همیشه همین بچه ها قدر پدر و مادرشونو میدونن ولی دیگه کتاب نخریدن و اینا هم نه این خسیسیه 

انشالله منم مادر یه فرزند صالح و سالم و زیبا و باهوش میشم میشه برام دعا کنین دوستان 
دیگه نه تا اون حد ببین من خیلی کسا رو میشناسم تو روستا کارهای خونه باباشونو میکردن درسشونم خوندن الا ...

در حد توانم خرج کردم والا بچه ی خوبی هم هست نه که چون بچه ی خودمه بگم کلا همه اطرافیان میگن ولی خودم گاهی میگم نکنه فردا روز همسرش بگه خونه بابات فلان جاست وبچه ناراحت بشه که چرا من به وقتش تلاشی نکردم والا به خدا گرونیه کلی خرج تحصیل میشه یه کتاب ۲۰۰ تومن حالا ببین چقدری خرج کردم تا حالا نه که از خودمون بزنم که نخوریم نپوشیم نه ولی دیگه خرجهای تحصیل این برام سنگین بوده از کلاس ششم فقط پول کتلب ها وقلمچی وماز و کلی چیزهای دیگه کلاس زبان ولی خدا رو شکر نتیجه هم گرفته چون درسخونه ولی خودم یک چیزی مثل خوره تو جونمه امیدوارم که بفهمید چی میگم دوست عزیز

2706