2733
2734

تو جمله مجهول که فاعل ندارن که بگن زیر سابجکت خط بکشین باید بگیم نداره یا باید زیر همون مفعول که جای سابجکت قرار گرفته خط بکشین ممنون

زیر مفعول جای صابجکته

خدا تو دستمو بگیری،شاید به مو برسه ولی پاره نمیشه/قسمتی از دلنوشته میرزا تقی خان امیرکبیر در شب قدر:خدا،امیر تویی،کبیر تویی،تقی همون شاگرد آشپزه،تو راه رو بهم نشون بده .../ کار خوبه خدا درست کنه،سلطان محمود کیه( اینو سرچ کنید)/خدا هر کی که این امضا رو میخونه حس خوشبختی رو بهش اعطا کن

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

آها پس باید زیر مفعول خط بکشم نه؟

اره ،مفعول الان اول جمله قرار گرفته و حکم نهاد رو داره،لیوان ها شکسته شدند،سابجکت جمله لیوان هس

خدا تو دستمو بگیری،شاید به مو برسه ولی پاره نمیشه/قسمتی از دلنوشته میرزا تقی خان امیرکبیر در شب قدر:خدا،امیر تویی،کبیر تویی،تقی همون شاگرد آشپزه،تو راه رو بهم نشون بده .../ کار خوبه خدا درست کنه،سلطان محمود کیه( اینو سرچ کنید)/خدا هر کی که این امضا رو میخونه حس خوشبختی رو بهش اعطا کن
2731

تا جایی که میدونم فاعل یعنی کننده کار، مفعول یعنی کسی یا چیزی که کار روش انجام شده ، 

حالا جمله ی مجهول فاعل حذف میشه دیگه ، مگر اینکه آخر جمله این اضافه بشه که مثلا 

بای جک، 

اینجوری 

The glasses are broken by Jack

اینحا جک فاعله

اگه تیکه آخر جمله حذف شده باشه باید بگی جمله مجهوله و فاعل نداره

آرزو کـن. . . . گـوش های خــدا پــر از آرزوست. . . . و دســت هایش پــر از مـعجـــزه. . . . شایـد بـزرگتـــرین آرزوی تـو... «کـوچـکتـرین معجـــزه ی خــدا» باشـد . . . بعد از کلی سختی خدای مهربونم معجزه اشو گذاشت تو دلم ، برا سلامتیش دعا کنید مهربونا💞 خدای مهربونم دامن همه ی منتظرها رو سبز کن ، الهی آمین 💞
الان اینجا سوال 19جمله محموله حالا اونی که زیرش یک  خط کشیدم نمیشه فاعل؟

ن فاعل نیست

آرزو کـن. . . . گـوش های خــدا پــر از آرزوست. . . . و دســت هایش پــر از مـعجـــزه. . . . شایـد بـزرگتـــرین آرزوی تـو... «کـوچـکتـرین معجـــزه ی خــدا» باشـد . . . بعد از کلی سختی خدای مهربونم معجزه اشو گذاشت تو دلم ، برا سلامتیش دعا کنید مهربونا💞 خدای مهربونم دامن همه ی منتظرها رو سبز کن ، الهی آمین 💞
2738