2737
2734

چون چند نفر از من راهکار از بین رفتن کیست های سینم رو پرسیدن و یه خانمی از من خواسته بود تجربیاتم رو در اختیار بزارم این تاپیک زدم بلاخره

اول اینکه من سال ۹۷ یه بچه سقط کردم بعدش سینم شیر جمع شد عفونت کرد و آنتی بیوتیک مصرف کردم خوب شد ، و سنو دادم داخل سینم حتی یه دونه کیستم نبود

ولی به حرف یه خانمی بیرون نینی سایت و خاله خان باجیای همه چی دان نینی سایت برای تقویت رحم شروع به مصرف رازیانه کردم تو مدت ۲ یا ۳ ماه و بعد رفتم سنو دیدم بعلهههههه سینه هام شدن پر کیست ، حتی تخمدانم پلی کیستیک شد 

تحقیق کردم که کاش قبل مصرف رازیانه این کارو میکردم و رازیانه رو قطع کردم و من سویا و کنجد هم که هردو سرشار از استروژن هستن هم در کنار رازیانه متاسفانه مصرف میکردم که همه رو قطع کردم 

تو پست بعد جواب منه به یکی از خانم های سایت که دقیقا چه کار کردم اینا رفتن تقریبا با جزئیات همه چیو توضیح دادم 

ولی قبل این رژیم حتما با دکترتون مشورت کنید بگید یکی با کم کردن مصرف استروژن کیستاش کم یا حذف شده میتونم منم یه مدت این رژیم بگیرم اگر اوکی داد بگیرید 

خانم هایی که بدنشون هورمون استروژن کم داره نباید این رژیم بگیرن که اونم با آزمایش هورمونی مشخص میشه ولی به نظرم خانم های خیلی لاغر یا کسانی که پریود نمیشن البته ممکنه از اضافه وزن و تنبلی هم باشه پریود نشدنشون (به طور کلی گفتم) این رژیم نگیرن 

چرا ؟ 

چون استروژن زیاد در بدن باعث چاقی سینه و رون و باسن میشه چون هورمون زنونه هست که ۹۰ درصد افراد خیلی لاغر این هورمون رو کم هم دارن 

و افرادی که بدون دلیل پریود نمیشن احتمال داره بدنشون این هورمون کم داشته باشه چون استروژن چرخه پریود رو تنظیم میکنه و به باروری کمک میکنه  

و یه موضوعی هر کی استروژن بدنش بالاست احتمال خیلی قوی پرولاکتین یا هورمون شیرش هم بالاست و همین مسئله باعث ناباروری خانم ها هم میشه ، پس هر چیزی در بدن باید در تعادل باشه کم و زیادش اثرات سوء روی بدن داره ، برای همین این رژیم بیشتر از ۳ ماه نباید بگیرین

و یه چیز جالت من حدودا ۱۲ کیلو کم کردم با این رژیم 

در جواب یکی از دوستان :

مال من کیست بود ولی تعداد زیاد ، که تو سنو اول به اشتباه گفته بودن همه توده ها هیپواکو هست، ولی من رژیم فاقد استروژن گرفتم چون عامل اصلی کیست و توده و سرطان های رحم و تخمدان و سینه مقدار زیاد استروژن در بدنه ، یعنی هر ماده غذایی که استروژن داشت نمیخوردم و چندتا چیز مثل قارچ و مرکبات و لیمو و انجیر سیاه و انگور سیاه و به خصوص چای ترش ، چای سبز که استروژن پایین میاوردن میخوردم 

این رژیم حتما باید یه مدت کوتاه گرفته بشه مثلا ۲ یا ۳ ماه نباید مادام العمر باشه بعدش باید همه چی بخوری فقط کم ، نوشابه و روغن و شیرینی جات شکلات و قهوه برای من تعطیل بود تو این مدت .

استروژن چرخه پریود تنظیم میکنه پس تو این مدت که رژیمی ممکنه عقب بیوفته یا اختلال ایجاد بشه ، روی کیفیت پوست بدن اثر میزاره ، روی باروری و شیر مادر تاثیر میزاره ، چون هرچی استروژن بره بالا هورمون پرولاکتین هم میره بالا ، یعنی مادرای شیرده ۹۹ درصد چون پرولاکتینشون بالاست استروژنشون هم بالاست و بعد مدت شیردهی بدنشون تنظیم میشه اگر نشد این رژیم بگیرن 

من هرکی رو میشناسم بعد سقط یا بارداریشون برای افزایش شیر یا تقویت رحمشون رازیانه خوردن صد درصد دچار مشکلات سینه شدن از کیست و توده یا به مرور زمان بیماریهای بدتر .

پس اگر رازیانه مصرف میکنی سریع قطعش کن ، چون برای منم بعد خوردن رازیانه این مشکل پیش اومد چون قبلش سنو داده بودم و هیچی داخل سینم نبود و بعد سه ماه مصرف سینه هام پر کیست شده بود

سویا و سیاهدانه ، تخم کتان ، بسیاری از میوه ها مثل سیب و هندونه و توت فرنگی و ....(تو نت سرچ کن)

مغزیجات و میوه های خشک همه سرشار از استروژن هستند

حتی مصرف آب کم کن چون آلودگی که از طریق هوا وارد اب شده بدترین نوع استروژن به اسم استرادیول وارد آب کرده و تو این مدت رژیم رعایت کن

ظروف پلاستیکی رو حذف کن از شیشه استفاده کن استرادیول بالا دارند

حتما از دستکش موقع ظرف شستن استفاده کنید استرادیول داره

شیر و لبنیات و مرغ محدود

در مورد این رژیم هم حتما با دکتر مشورت کنید خواهشا بدون تحقیق حرف هیچ احد والناسی رو گوش ندید و از گیاهان دارویی خوردنی که معرفی میکنن بدون تحقیق خودتون مصرف نکنید ، رازیانه درسته خیلی حسن ها داره ولی مضراتش زندگیتو ممکنه به جهنم تبدیل کنه 

و یه موضوع دیگه چای ترش و چای سبز هردو باعث کاهش استروژن میشن ولی باید یه روز درمیون به صورت رقیق و در حد کم مصرف بشه این ها هم یسری مضرات دارن ولی اگر زیاده روی نکنی و مدت استفاده محدود باشه مشکلی پیش نمیاد مگر هورمونات مشکل داشته باشن از قبل 

اگرم برای باداری اقدام میکنید این رژیم نگیرید و در شیردهی استفاده نکنید از این رژیم .

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

من دقیقا رو ن و باسن و سینه ام خیلی کمه چیکار باید بکنم؟

پریود هم نمیشم و تنبلی دارم 

ولی پرولاکتین خونم نرمال بود 

قد=۱۷۳ وزن قبلی=۵۹،۵۸ وزن الان=۷۰ که توی تقریبا دوماه و خورده ای به هدفم رسیدم🤩 عضو تاپیک ماه پیشونی🥰
2728