2733
2739
یدونه داشتن جز با کلاسی و فرهنگ نیست طرز تفکر و نگاه و شرایط آدمها بستگی داره باید از نظر ماد. مشکلی نداشته باشی از همه بیشتر از نظر روحی قوی باشی و پر انرژی در غیر این صورت ظلم کردی هم به بچه اول و هم به دومی اینکه در آینده پشت هم هستن و کنار هم دلیل قانع کننده ای نیست چون این موضوع ۵۰ درصد امکان داره حتمی بشه من خودم یدونه پسر ۵ ساله دارم و فعلا قصد دومی ندارم چون از نظر خیلی مسایل آمادگی ندارم هر چند پسرم هم از بچه های کوچکتر از خودش خوشش نمیاد و دوس نداره
حالا من پر رو هستم میگم با این همه شرایط بد ، به امید خدا دومی رو میارم ولی بعضی ها تحت تاثیر این حرفا قرار میگیرن و نمیارن اونوقته که جسابشون با کرام الکاتبینه چون به کرامت و بخشندگی خدا شک کردن

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

عزیزم همه در ظاهر اینو میگن از خداشونه جاری خودم هر جا میشینه اونایی که دوتا بچه پشت سر هم اوردنو مسخره میکنه میگه همین یکی بسه اونروز رفتم خونش اتفاقی دیدم کلی ازمایش داده و عکس رنگی گرفته چسبندگی رحم داره
2731
اینکه کسی دوس داره فرزند دوم یا سوم داشته باشه به تصمیم خودش بستگی داره و ارتباطی به دیگران نداره که بگن نیاز یا بیار به شخصه خودم مخالف فرزند دوم یا حت. سوم نیستم شاید اگه شرایط. رو داشتم ۳ تا میاوردم اما به خودم نگاه میکنم و می‌بینم در توانم نیست
2740
تو فامیل شوهرم که مده هر کی برای دومی باردار میشه میگه ناخواسته بوده یه بار از دستمون در رفت نمیدونم چرا همش میخوان بگن که رحم ما قویه دوست خواهرم ماماست میگه دروغه خیلی کم ادمایی هستن که با جلوگیری حامله میشن تا خودشون نخوان هر چه قد هم قوی باشه نمیشه
من یدونه دارم و برای من بسه هرکس بر اساس توان خودش و اندگیش باید تصمیم بگیره ما کلی تو فامیل تک فرزند داریم که همه هم الان بالای ٢٠ سال هستند و اصلا از تک بودنشون ناراحت نیستند و حتی یکی از دوستام که خودشه تک فرزنده و الان یدونه بچه داره میگه من همیشه از تک بودنم راضی بودم و بچه هم همین یدونه بسه برام سلایق و عقاید متفاوته ولی منکه اصلا از لحاظ روحی و سیستم زندگی توان مراقبت از بچ دوم رو ندارم اگه یه بچه دیگه بیارم هم به اولی ظلم کردم و هم دومی هرکس میتونه ده تا بیاره و لذتشو ببره
من قصد داشتم دومی رو بیارم اما با توجه به مشکلات مالی فعلا که نمی خوام و دارم خودمو راضی می کنم که دیگه بچه نیارم ... چون خودم هم واقعا جون ندارم که از اول بچه داری کنم سخته برام الان دخترم چهارسالشه من و شوشو بچه خیلی دوست داشتیم بهم می گفتیم ما چهارتا بچه میاریم اما مشکلات مالی باعث شده که شوشوم حتی یک بار هم حرف دومی رو نزده و من هم با توجه به اینکه سنم داره بالا میره و حوصله ام کم شده دارم خودمو راضی می کنم که دخترم تک فرزند بمونه بیچاره دخترم
خدایا کمک کن همیشه شاکرت باشم ... تا حالم همیشه خوب باشه
2706