2733
2739
بچه ها اگه دوست داشتید این تاپیک و بزارید تو علاقمندیهاتون من هر روز سعی می کنم یکی دوتا از تحربیات خودم و بچه هام رو براتون بنویسم تا انشالله امسال پاییز زمستون کمتر داروی شیمیایبی مصرف کنیم

اول پاییز ادم نگران سوز و سرنا و سرماخوردگی میشه و اول بهار به فکر اسهال استفراغ تابیتان بابد باشیم......
من با توجه به گفته های مادربزرگ ها و قدیمی ها سعی کردن با استفاده از طب سنتی هم از بعضی مریضی های بچه هام پیشگیری کنم و یا گاهی بعضی بیناریها رو کنترل کنم....
حالا بعضی تحربیاتم رو اینجا می گم
دوستان فقط یادتون باشه اینها تجربیات شخصی من و مطالعاتم در راستای طب اسلامی و طب سنتی هست... در صورت نیاز حتما به پزشک مراجعه کنید و اینکه حتما شرایط بچه هاتونو در نظر بگیرید...... ***** * حتما یه چیز جدید رو صبح به بچه بدید به این دلیل که اگر یوقت حساسیت نشون داد بچه هم بیدار باشین و متوجه بشین هم بتونین سریع به پزشک نشون بدین
خنده تلخ من از گریه غم انگیز تر است کارم از گریه گذشته است.... به آن می خندم
من چند روز دیگه واکسن 6 ماهگی دخملیمه نگرانم کرده دکترش گفت واکسن 6 ماهگی هم سخته هم تب میکنه
یه روزی میاد که بعدش دیگه مهم نیست فردایی در کار هست یا نه .... اون روز یا خیلی خوشبختی یا خیلی بدبخت...
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731
سعی کردم بیشتر طب اسلامی رو نطالعه کتن و از احادیث و روایاتی که ائمه و معصومین فرنودند استفاده کنم... 1- نعنا دم کرده بسیار واسه پیشگیری از سرما خوردگی و عفونت گلو و گوش و ضدعفونی کردن دستگاه گوارش خوبه.... توی زمستون هر وقت اخساس نی کنم یکی از بچه ها سرماخوردگی داره نیکیره نعنا خشک نیربزم تو یه لیوان اب جوش و بعد ده دقیقا صاف می کنم و می دم بخورن.... خیلی نوثره
نعنا گرمیه و دمای بدن رو بالا می بره و دخت م لوزه داره و رود به زود مریض نیشد و گلوش و بینیش سریع عفونت می کنه... با نعنا دم کرده سعی کردم مارسال زمستون نزارم بیماریش عود کنه....
2740
اکه اسهال هم بشن بچه ها نعنا دم کرده حسابی روده هاشونو ضد عفونی می کنه و شکمش رو سفت می کنه...معمولا قدیمی ها می گفنن اسهال شدی کته با ماست بخور... بهتره توی کته هویچ و شوید بریز و ماست هم نعنا داسته باشه و کمی شور... چون با اسهال اب بدن از دست میره و شوری باعث میشه اب بخوریم.... ماست هم ضد عفونی کننده دستگاه گوارشه .... من نعنا دم می کنم و ابش رو بجای نعنا توی ماست میریزم و دوغ درست می کنم میدم بهشون موقع اسهال.... خیلی خوبه
هویچ هم مخصوصا پخته اش بییار ضد عفونی کننده قویه واسه روده... برا همین می گم تو کته باید بریزین موقع اسهال....
2706