2737
2734
عنوان

حاضرین با همچین مردی ازدواج کنین؟

| مشاهده متن کامل بحث + 1403 بازدید | 141 پست
سعی کنید کنار بیاید، شما هم جور دیگه ای سرخودتون رو گرم کنید، زیاد ب همسرتون نچسبید، چون اینجوری بیش ...

دقیقا همینطورین بی محلی کنی بیشتر کشیده میشن سمتشون 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

کاملا طبیعیه 4ماه دورباشه بعد دو هفته بره پیششون زیاده؟؟؟؟  ما خانمها هم همینیم من6ماهی یه ب ...

خودمم می‌خوام بمونم .

یکم خسته شدم نی نی شیطونی دارم یکم انرژی بگیرم برگردم ولی دوس داشتم شوهرم پیش خونوادش اولویتش من باشم تا خونوادش 

ولش کن بزار هرجا میخواد بره اصلا اصرار نکن به موندش که اون بیشتر دلش میخواد بره یه جوری نشون بده که ...

آره خوب که هستم ولی یه جوری هست که خونوادش بفهمن شهرشونع ۲۴ساعته زنگ میزنن مثلا بیا یه ناهار خوشمزه داریم بیا فلانی دلش تنگ شده بیا فلان جا بریم هیچوقت هم به هم نه نمیگن.

آره می‌خوام بی محلی کنم

2728
ببین همچین غیر منطقی ام نیس شوهرتم حق داره کاش خونه مامان منو مامان شوهرم تو یه شهر بود که وقتی میر ...

نه شوهر من میگه هرچند ماه دوس داری وایسا حق داری دور نباش و...

بعدشم مادرش می‌ره خونه ما پیشش می مونه😶

چی بگم دخترا بیشتر به مادر وابسته هستن تا مردا 

برای ما برعکسه و من وابستگی به خونوادم ندارم اصلا

پس حرفای دلسرد کننده رو نخون که روت تاثیر نذاره خواهری تاپیکتم فقل کن تا بیشتر از این روحتو نسابیدن ...

بزرگوار ،اگه من گفتم دلم سوخت برای جاری استارتر بود که داره خودشو میکشه که دیده بشه ...این نشون میده جاری بنده ی خدا مهر طلبی داره و عزت نفس پایینی داره که دنبال تایید و دیده شدنه 

خودمم می‌خوام بمونم . یکم خسته شدم نی نی شیطونی دارم یکم انرژی بگیرم برگردم ولی دوس داشتم شوهرم پیش ...

شما اولویت همسرتون هستید 

ولی اینجا کارش دو تا علت داره 

یکی دوری راه 

دومی زبون و چرب و نرم و مظلوم نمایی خانواده ی همسرت ،یه جورایی شوهرت در مقابلشون احساس عذاب وجدان میگیره،سیاستم نداره ،برای همین...خدمت و احسان به پدر و مادرم که واجبه پس نور این کار به زندگی خودتونم برمیگرده

اول بپذیر که اینها مدلشون اینجوریه ،میدونم دوست داری تو جمعشون پذیرفته بشی ولی مدلشون همینه ،اتفاقا بهتر ،چون بعضی وقتها صمیمیت زیاد با خانواده ی همسر باعث کلی سوءتفاهم و دعوا و دخالت و مشکلات میشه ...

حالا اینها این مدلی هستن ،باز تو زندگیت دخالت نمیکنن،غیبتتو نمیکنن ،خداروشکر 

به نظرم اینقدر خود خوری نکن ،مشکل از شما عروس ها نیست ،بعضی ها قلب های کوچیکی دارن ،بهشتشونم در همون حده ،هر چقدر قلب بزرگتر باشه ،مقامشم در ملکوت بالاتره ،این مسائلی که از رفتار خانمهای خانواده ی همسرت گفتی ،نشونه ی کمبوده ،همینکه مرز بندی و سنگر بندی میکنن و اجازه ی ورود حتی عروس خودشونو به حریم غیر شخصی خودشونم نمیدن ،اینها نشانه های مشکلات درونیه،احتمالا مادرشوهرت آسیب خورده 

و نشانه ی نداشتن تفکر عمیق ،هنوز نفهمیدن که برای چی خلق شدن و هدف از خلقت چیه ،پس رفتارشونو به خودت نسبت نده ،فکر نکن به اندازه ی کافی براشون جذاب نیستی ،ارزشمند نیستی ،نه اتفاقا اینجور آدمها از درون حقارت پنهان دارن ،بیرونشونو نگاه نکن که از بالا به پایین به بقیه نگاه میکنن،یا کسی رو جز خودشون قبول ندارن،این شما هستی که باید دلت براشون بسوزه و براشون دعا کنی ،از صمیمیم قلبت دعا کن شیرینی قلب بزرگ و مهربان داشتن رو بفهمن که روز قیامت روز حسرته .

از اونور به قضیه نگاه کن ،همسرت که  این همه ویژگی های خوب داره ،یکیش همین شوخی طبعیشه ،من خودم خیلی از خواستگارمو به خاطر جدی بودنشون رد کردم ،آدم با همچین مردی پیر نمیشه،خوش اخلاق بودن همسرت در عین چشم پاکی و دست و دلبازی جزوه نعمت هایی که خدا بهت داده  ،همین همسرت تو دامن همین مادر بزرگ شده ،پس  آدمها رو سیاه و سفید نبینیم ،اونم بنده ی خدا احتمالا تله های شخصیتی و ضربه های روحی خورده یا در اثر تربیت غلطشه .

به نظرم بهتره که فاصله ها رعایت بشه ،

اما شما هم میتونی به سیاست هات ادامه بدی ،ولی این موضوعو برای خودت بزرگ نکن ،یه مسئله ایه که باید با سیاسیت جلو بری ،به قول خودت تا حالا سیاست به خرج دادی و بهتر شده ...پس ادامه بده ولی نذار تمام فکر و ذکرتو بگیره ،این قضیه رو با آرامش جلو برو ،با شوخی و خنده ،یه غول ازش تو ذهنت نساز ،بزرگ نمایی نکن

اول و آخرش همسرت با شماست ...اونا هم خوب میدونن ولی هضم این قضیه براشون سخته ،چون اگه بخوان بپذیرن از درون احساس خلاء میکنن

شما هم گلم سعی کن تله بی ارزشیتو رفع کنی و عزت نفستو بالاتر ببری ،

تو این دنیا تایید و حمایت خداست که مهمه،فقط همین برامون می مونه،حتی همین محبت و حمایت همسرت رو از خدا بودن 

حس غریبی بدی دارم . اصلا نتونستم راحت باشم چون وقتی اونجایی همشون باهم حرف میزنن و گاهی حس میکنم وج ...

میدونم،نمونش خانواده عمو پدرم،یکی از دختراش زن عمو من میشه،درواقع عموم دختر عموش گرفته،واقعا کلافه کنندن،ادما بدی نیستن ولی بقول شنا فقطططط خودشون،عروس ودوماداشون طوری شده هیچ کدوم نمیرن....سالی یبار نهایت عروس ودانادا عید میرن،بقیش بجه ها فقط،چون دقیقا مثل شمان

2740
میدونم،نمونش خانواده عمو پدرم،یکی از دختراش زن عمو من میشه،درواقع عموم دختر عموش گرفته،واقعا کلافه ک ...

ولی اینا دامادشون هلاکشونه میلیاردی خرج می‌کنه ها با اینکه پزشکه و زنش تحصیلات دانشگاهی نداره.

از بس تعریف خودشون رو میکنن همه بهشون احترام میذارن و جانفشانی می‌کنن وگرنه تحصیلات عروس دومادا بالاست.

ولی اینا دامادشون هلاکشونه میلیاردی خرج می‌کنه ها با اینکه پزشکه و زنش تحصیلات دانشگاهی نداره. از ب ...

اینام عروس ودامادا بد نیستن باهاشون ولی چون تو جمع محل نمیدن وفقط خودشونن وخودشون نمیرن که اونام راحت باشن ،دامادا که برن خب باید دخترا تو پوشش رعایت کنن یا عروسا باشن پسراشون معذب تر میشن،یچیز میگم یچیز میشنوی،مثلا میبینی سفره انداختن بعد مادره با بچه هاش هر هر راه انداختن تو اشپزخونه وهمونجا غذا میخورن انگار نه تنگار باید بیان پیش بقیه

اینام عروس ودامادا بد نیستن باهاشون ولی چون تو جمع محل نمیدن وفقط خودشونن وخودشون نمیرن که اونام راح ...

اینا یه داماد بیشتر ندارن و خواهرشون آزاده عروس باید حجاب بگیره فقط.

بعد گاهی همه هستن خواهر برادرا و مامانشون تو اتاق جمع میشن و حرف میزنن ومیخندن یکساعت .

اولای عقد میرفتم خونشون مادرشوهرم چای گاهی نمی‌داشت برام.

یا شوهرم حالش خوب نبود رفتم ملاقاتش با گل و...

بعد برای شوهرم بشقاب غذا گذاشته بود.

به من گفت عه شماهم میخوری.

گفتم نه ممنون نون و ماست آورد برام😶

اینا یه داماد بیشتر ندارن و خواهرشون آزاده عروس باید حجاب بگیره فقط. بعد گاهی همه هستن خواهر برادرا ...

وای اینا نه از نظر احترام میزارن برای غذا فلان و...ولی دایما خودشون باخودشون جمع هستن واصلا بابقیه حرف نمیزنن و درحد سلام وحرفای رسمی وکلی...مثلا عید یکی دوبار خونه عمو پدرم رفتیم میوه واجیل و‌..میوردن بعد میدیدی همسون غیر عمو جمع شدن تو اتاق یا اشپزخونه  واصلا نمیومدن بیرون ...باور کن اصلا روابط عمومی با بقیه صفره،فکر کن چهل روز پیش عمو پدرم فوت کرد،بعد زنگ زدم مثلا به زنعموم تسلیت بگم...سلام واحوال پرسی اولیه،بعد گفتم تسلیت عرض میکنم ببخشید بخاطر کرونا نتونستیم تو جراسما شرکت کنیم و.....

یهو برگست گفت نه،ما از کسی گله کردیم مگه؟؟؟یعنی اصلا بلد نیست باید در جواب چی بگه،اصولش اینه تشکر میکنن و از کلمات درست برای گفتن توقع نداشتن بخاطر کرونا استفاده میکنن

وای اینا نه از نظر احترام میزارن برای غذا فلان و...ولی دایما خودشون باخودشون جمع هستن واصلا بابقیه ح ...

آره خیلی بد جواب داده واقعا عجیبه انگار ناراحت نبودن اصلا.

من پدر شوهرم آدم خوبی نبوده و باعث شده اینجوری بشن و داستانش طولانیه.

هیچکس رو حرف مادرشوهرم حرف نمیزنه مادرشوهرم تموم حرفاش با خنده و مهربونی هست اما اصل مطلب خوب نیست مثلاً به شوهرم میگه خونه بابای فلانی وانستا زیاد بنده خدا خونش کوچیکه آپارتمان هست مراعات کن.

و باعث میشه شوهرم بره اونجا.

خونمون ۱۴۰متز هست ولی اینجوری زده می‌کنه طرف رو.

خدای سیاست هست اصلا بد نمیگه ها فقط همه چیو همین مدلی یا با داستان به نفع خودش پیش می‌بره.

آره خیلی بد جواب داده واقعا عجیبه انگار ناراحت نبودن اصلا. من پدر شوهرم آدم خوبی نبوده و باعث شده ا ...

یا مثلاً حق شوهرم رو داداشش میخوره .

شوهرم حالا هیچی هم نمیگه مثلا صد میلیون دویست تومن یه جا . حتی اعتراض نمیکنه .

مامانش میگه عیبی نداره زمین برای تو که خواهر برادر نمیشه شما باهم بزرگ شدین از یه ظرف غذا خوردین و...

خیلی خیلی زرنگه.همیشه با پنبه سر می‌بره 

2706