2733
2739
عنوان

برااولین بارسوپ

| مشاهده متن کامل بحث + 173 بازدید | 37 پست
سوپ دستور و قاعده مشخص نداری . دنپایی ابری هم خورد کنی بریزی توش باز حله🤣🤣.

جو فقط کم بریز چون وقتی پخت زیاد میشه. اول کم بریز هم بزن دستت بیاد چقد دوس داری. وقتی هم زدی دیدی چقد شده کم بود باز بریز بعد بپز. رشته هم خیلی کم بریز اونم زیاد میشه بعد پخت

عزیزم جو پرک نریز مث حلیم میشه شما جو نیم کوب بریز ۴ق غذاخوری ۲ق غذاخوری هم دوس داشتی بلغور گندم ...

زردچوبه

پیاز 

مرغ ونمک وفلفل

میریزم بعد صاف میکنم

سپس توآب مرغ جو وهویج  وبلغوراضافه میکنم پخت

غلظت گرفت رب ۱ق غذاخوری و قارچ و جعفری برا تزیین

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

برای دونفر دوتا تکه مرغ کافیه. مثلا اندازه دوتا ران مرغ یا اگه اهل بال و گردن هستی نفری سه تکه. اگه دوست داری مرغ ریش ریش شده بریزی نصف سینه‌ کافیه. 

۳تا هویج یدونه سیب زمینی ۲تا گوجه و ۱ پیازپیاز رو مکعبی خورد کن با مرغ و اگه داشتی یه مشت  قارچ خرد شده بریز تو قابلمه اب سرد بریز توش بزار دوسه ساعت خوب بپزه. جو رو اضافه کن نیم ساعت که گذشت یه مشت جعفری اضافه کن و کمی رشته سوپ. ادویه ها رو اندازه کن و ابلیمو بزن. 

سبزی جعفری اصل کاریه ولی میتونی گشنیز یا شوید هم بریزی

عشق با انگشت های کشیده پیانو مینواخت...من پا به پای پونه های وحشی میرقصیدم... باران می آمد...بهارنارنجها همه مست...هوا هوای تو بود...🍀
ممنون ازراهنمایت من جوپرک گفتم شایدسوپ غلیظ کنه گفتم بخرم بریزم توش 

حتما اضافه کن به سوپت قوام میده وباعث میشه حالت ابکی نداشته باشه فقط خیلی نریز وزودم اضافه ش نکن

لطفالایک نکنید،ممنون
2728

اینو درست کن عالیه 

پیاز درشت،سیب زمینی درشت،هویج 

همشو رنده درشت بزن 

بریز تو قابلمه جو پوست کنده و جو پرک هر دوتا باهم ب اندازه ی کاسه بشه بشور بریز تو قابلمه نمک و فلفل و زردچوبه یکمم سیر 

بریز یکم روغن بریز همه ی اینارو قاطی پنج دقیقه نفت بده بعد بهش رب بزن 

اب بریز بذار درشو بذار 

سبزیشم جعفری و گشنیز خورد کن براش همون اول بریز 

مرغ رو خام بنداز تو سوپ بپزه بعد درش بیار ریش ریش کن بازم بریز تو سوپ 

نیم ساعت قبل سرو ب اندازه ی مشت خودت تو سوپ رشته بریز و ابلیمو 

رشته ریختی مراقب باش ته نگیره 

حتما حتما امتحانش کن

بزرگــ شدیم همچون شایعه ای در روستــا  https://harfeto.timefriend.net/16267932972920  
اینو درست کن عالیه  پیاز درشت،سیب زمینی درشت،هویج  همشو رنده درشت بزن  بریز تو قاب ...

ممنون کدبانوهمه روامتحان میکنم دوست دارم ازدست منم عالی بشن چون همسرم همش سوپ های ابجیشوتعریف میکنه میخوام ازسوپ منم راظی بشه

💫اونیکه ازماسره خدای بالاسره💫  خواهرجان این  مردم برای جنس ارزان ترمزمیزنن فرقی هم نداردبرایشان میوه وپیازباشدیاانسان جنس ارزان مشتری  زیاددارد خواهرم خودراارزان نفروش حجاب یعنی من جواهرم وهرکس لایق من نیست  
ممنون کدبانوهمه روامتحان میکنم دوست دارم ازدست منم عالی بشن چون همسرم همش سوپ های ابجیشوتعریف میکنه ...

من مامانبزرگم اشپزه اینو بهم یاد داده مطمئنم درست کنی انقد خوشت میاد ک هر دو روز بار میذاری عین خودم

خودم چندتا دستور داشتم ولی از وقتی اینو درست میکنم هرکی میاد خونمون منتظره ببینه سوپ دارم یا ن

بزرگــ شدیم همچون شایعه ای در روستــا  https://harfeto.timefriend.net/16267932972920  
2740
من مامانبزرگم اشپزه اینو بهم یاد داده مطمئنم درست کنی انقد خوشت میاد ک هر دو روز بار میذاری عین خودم ...

خداخیرت بده پس حتمادرس میکنم راستی هویج رامیتونم توفریزرخام نگه دارم چون تویخچال زودخراب میشه

💫اونیکه ازماسره خدای بالاسره💫  خواهرجان این  مردم برای جنس ارزان ترمزمیزنن فرقی هم نداردبرایشان میوه وپیازباشدیاانسان جنس ارزان مشتری  زیاددارد خواهرم خودراارزان نفروش حجاب یعنی من جواهرم وهرکس لایق من نیست  
سوپ دستور و قاعده مشخص نداری . دنپایی ابری هم خورد کنی بریزی توش باز حله🤣🤣.

وادمپایی ابری خخخ

عزیزم جو پرک نریز مث حلیم میشه شما جو نیم کوب بریز ۴ق غذاخوری ۲ق غذاخوری هم دوس داشتی بلغور گندم ...

عزیزم قارچ توسوپ بایدسرخ کنم یانه 

من اینطوری درست میکنم خیلیم خشمزه میشه اینو اطرافیان گفتن

یک و نیم پیمونه جو نیم کوب (وقتی بپزه خیلی میشه از پرکم خیلی بهتره چون لعاب میندازه )دوساعت خیس میکنم بعد با مرغ و پیاز نگینی و هویج میزارم (من هم هویج نگینی میریزم هم رنده شده) بپزه بعد که پخت ابکش میکنم(به نظرم ابکش کنی بهتره چون بوی زخم مرغ و اون اب مرغ ک بو میده تو سوپ نباشه خیلی بهتره)بعد اب جوشیده به موادم اضافه میکنم نگران لعاب نباش که فکر کنی از بین رفته دوباره لعاب میندازه مرغو ریش ریش میکنم اضافه میکنم چنتا قاشق رب و با ادویه سرخ میکنم و با اب حل میکنم که گوله گوله نشه کم کم اضافه میکنم تا به رنگ دلخاه برسع سبزی خیلی کم میریزم سبزیشم شوید و تره و گشنیز و جعفریه ک خیلی درشت خوردش کردم بعد از اضافه کردن سبزیت در قابلمه رو نزار چون رنگ سوپ تیره میشه یکم کره و اب لیمو اضافه میکنم و میزارم حسابی جا بیوفته یک ربع قبل از سروم زیرشو خاموش میکنم تا یکم خنک بشه طعمش بعتر میشه.

اون کره و ابلیمو سلیقه ایی اما خشمزش میکنه

عزیزم قارچ توسوپ بایدسرخ کنم یانه 

اگه همون روزخریدی خام بریز 

اگه ازقبلا خریدی توسرکه ونمک بجوشون بدون آب خنک شد میشه کنسرو رنگش کرم میشه دیگه آماده اس موقع جوش آخر بریز توسوپ

نفخ هم نداره گلم  

برای دونفر دوتا تکه مرغ کافیه. مثلا اندازه دوتا ران مرغ یا اگه اهل بال و گردن هستی نفری سه تکه. اگه ...

ممنون ازراهنمایت اینم درس میکنم

اگه همون روزخریدی خام بریز  اگه ازقبلا خریدی توسرکه ونمک بجوشون بدون آب خنک شد میشه کنسرو رنگش ...

جزاک الله خیرا