2737
2739

سلام دوستان 

اگه کسی میدونه یا از کردهای ایلام اینجا هست  لطفن بگه خیلی ممنونم 

تو جهیزیه خریدن چه وسایلی وظیفه پسره بخره 

و چه وسایلی  رو  وظیفه دختره 

درباره ی هدیه دادن مثل طلا و لباس،و .....

داماد چی برای عروس میخره ؟؟

و عروس چی برای داماد باید بخره ؟؟ 

و خرج مراسمات عقد و عروسی چطور ؟؟؟

بعهده کی هست ؟؟

جهیزیه با دختره ولی پسر معمولا چند تیکه مثل تلویزیون و کولر و اینا میخره

از دیگران شکایت نمی‌کنم..بلکه خودم را تغییر می‌دهمچرا که کفش پوشیدن راحت‌تر از فرش کردن دنیاست.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731
دقیقن چند تا تیکه ؟؟ و چی ؟؟؟ مشکلم خیلی حیاتیه اگه دقیقتر بگین  ممنونم

مثلا قالی و تلویزیون و میزش..کولر..اینا..بعضیا هم یه دست مبل...

از دیگران شکایت نمی‌کنم..بلکه خودم را تغییر می‌دهمچرا که کفش پوشیدن راحت‌تر از فرش کردن دنیاست.

عروس ایلامیها شدی؟ میری ایلام ؟

فقط داریم حرف میزنیم. اونی که میخواد بگه "به من چه "باهاش موافقم .لطفا نظر نزاره. واقعا به تو چه .وقتت رو نلف من نکن.برو یه تاپیک دیگه که بهت مربوط باشه والله
2740
طلا مثلن چقد ؟؟  یه سرویس طلا با حلقه و نشون ؟؟  یا النگو و حلقه و نشون ؟؟  یا همش ...

معمولا یه سرویس و چنتا النگو...انگشتر هم میخرن بعضیا...نشان هم انگشتر میارن...حلقه هم که داماد قبل عقد میرن میخرن...سر عقد هم که طلا یا پول زیرلفظی میدن...ولی الان طلا گرون شده خانواده ها رعایت میکنن کمتر برمیدارن

پس وسایل پذیرایی بعهده داماد هست  و اشپزخانه و اتاق و ..... بعهده عروس

آره تقریبا..البته ایلام ده دوازده تا شهرستان داره هر کدوم فرهنگ خودشونو دارن..ولی اکثرا تو همین مایه هان

معمولا یه سرویس و چنتا النگو...انگشتر هم میخرن بعضیا...نشان هم انگشتر میارن...حلقه هم که داماد قبل ع ...

ممنونم که جواب دادی 

پس طلا خریدن بعهده پسره هست 

در حد چندتا النگو 

و سرویس طلا 

حلقه و نشون 

ممنونم که جواب دادی  پس طلا خریدن بعهده پسره هست  در حد چندتا النگو  و سرویس طلا&n ...

بله ولی الان خیلی رعایت میکنن چون طلا خیلی گرونه...من ۴ سال پیش عروسی کردم..یه سرویس و ۶ تا النگو خریدم..حلقه واسه عقد..نشان هم یه انگشتر..زیرلفظی دستبند سنگین..ولی خواهرم امسال عروس شد فقط یه سرویس گرفت و یه حلقه..

بله ولی الان خیلی رعایت میکنن چون طلا خیلی گرونه...من ۴ سال پیش عروسی کردم..یه سرویس و ۶ تا النگو خر ...

نه دوست من ۵ سال پیش عروس کردها شده 

فقط براش یه حلقه و یه نشون خریدن 

نه سرویس و نه النگو و نه هیچی دیگه 

الان به مشکل خوردن 

میخاست بدونه رسمشون چیه 

2706