2733
2739
سلام من دنبال زایمان در آب بودم که گفتن دوتا بیمارستان تهران انجام میدن یکی صارم و یکی اکبرآبادی . صارم در ظاهر تو اینترنت میگن هست ولی انگار جدیدا انجام نمی دن راجع به اکبرآبادی اطلاعات چندانی نبود تماس گرفتم گفتند باید کلاسای زایمان طبیعی رو بیای . رفتم که کلا ببینم چطوریه از نظر کلاس که به نظرم خیلی عالی بود و اطلاعات خیلی خوبی دادن که قبل از زایمان هم به درد می خوره و استرست رو کم می کنه . خود بیمارستان دولتیه و زایمان رایگانه . زایمان در آب رو برای فرزند اول انجام نمی دن میگفتن ممکنه پروسه طولانی بشه و مادر خسته بشه و دهلنه رحم به اندازه کافی باز نشه . و خیلی باید پاره کنیم. خود زایمان رو در آب انچام نمی دن ولی اگه بخوای می تونی برای کم شدن درد از آب استفاده کنی . زایمان اپیدورال و اسپاینال رو هم هر دو رو داشتن و هر کدوم رو که بخوای می تونی . از همه جالب توجه به دولتی بودن بیمارستان اگه یک روز از کلاس ها رو همسرت بیاد می تونه همرات باشه در زایمان و خیلی هم تاکید داشتن که باشه بهتره. 17 تا اتاق خصوصی زایمان داشتن که هر کی تو یه اتاقه و این هم خیلی خوبه. از نکته های منفیش تنها این بود که واسه بخیه کردن یا نظارت دکتر بالا سرت نیس و دانشجو ها هستن و همون ها هم بخیه رو می زنن که ممکنه با دقت و ظرافت هم نباشه و مثلا شانست کسی باشه که اولین بارشه. یه نکته منفی دیگه که بیمارستان زنونه نیس و ممکنه دانشجو ها آقا هم باشن و اگر اون روز شانست مثلا همه آقا باشن که دیگه هیچی . البته اینا دانشجوهای تخصص زنان زایمان هستند.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

متاسفم که باید بهتون یه چیزایی دیگه بگم از این بیمارستان من خودم کلاسهای زایمان طبیعی را رفتم ولی درست روزای اخر دکترم تشخیص دادن بچه درشته و من لگنم کوچیکه پس کلا زایمان طبیعی منتفی شد و کلاسهایی که رفتم همه بیخود البته این چیزی نبود که خواستم بدونین... یکی از بستگانم بچه ش نارس بدنیا اومد توی همین بیمارستان و داخل دستگاه تا یکماه موند.. یک روز که مادرش بالا سر بچه بود دید بچه داره کبود میشه نگو یکی از این شلنگ های اکسیژن دراومده و هیچ کس به حرف مادر بدبخت توجه نکرده و تا مادره خودش را زده دکتر اصلی اومده و بچه را از مرگ نجات دادن! انقدر این خاطره برای من تلخ بود که هر وقت یادم می افته میشینم غصه میخورم که چندتا بچه توی این بیمارستان های دولتی از بین میرن... پول بیشتر بدیم تا همه چی خوب بگذره بهتره..البته بازهم به نظر من
2728
من از کلاسای زایمان طبیعیش راضی بودم با اینکه نمی دونم اصلا طبیعی می تونم یا نه . اطلاعاتش همش واسه اون موقع نیس برای الانم هم به درد می خوره ولی خودم هم نمی رم اونجا چون دانشجوهای تخصص هستن و معلوم نیس چی سرت میاد. یه نکته دیگه هم که خودشون میگفتن این بود که با طرح جدید رایگان شدن زایمان و قیمت کمی هم که حتی واسه سزارین بیمارستانای دولتی می گیرن خیلی خیلی سرشون شلوغه و طبیعتا اون نظارت رو ندارن و خودشون می گفتن این طرح رو راه انداختن ولی تازه دارن نیروها رو اضافه می کنن.
متاسفم که باید بهتون یه چیزایی دیگه بگم از این بیمارستان من خودم کلاسهای زایمان طبیعی را رفتم ولی در ...

عزیزم .اصلا ب بیمارستان نیس .فقط باید ادم خوب بهت بخوره .من خودم این بیمارستان زایمان کردم خیلی کارشون خوب بود بااینکه دانشجو بودن .متخصصا هم از اینجا شروع کردن ک الان متخصص شدن دیگه .بعدشم باید بگم ب پول نیس چون خواهرم بیمارستان خصوصی رفت ولی نزدیک بود بخاطر بیهوشی ک بهش زدن فلج بشه ولی چون خودش ماما بود و زود فهمید بخیر گذشت خدارو شکر