2737
2739

وبا بود

یادت نمیاد

خاک انداز کیست ؟ خاک انداز یه سری کاربر هستن تا یکی تاپیک میزنه ، سریع مثل خاک انداز خودشونو میندازن وسط و کامنت میذارن : (خب چکار کنم)،(به تو چه)یا(به ما چه) این که گُل ⚽️ به خودیه 😂 خب اگه میگی (به ما چه)میشه بگین شما وسط این تاپیکی که به شما مربوط نیست ، چه گوهری می اَفشانین ؟ آهای شمایی که می نویسین : (خب چکار کنم) شما بفرما مابقیِ اورانیوم هایی که تو تاپیک های قبلی جامونده رو غنی بفرمایین کاش فضای مجازی ، یه فیلتری داشت کسایی که فرهنگِ حضور در سایت های عمومی رو ندارن ، نتونن ورود کنن و انرژی منفی هاشون رو به اشتراک بذارن لطفا کاربرای خاک انداز به تاپیک من نیان  مرســـی ، اَه   

شیرینی با خیار و برج‌ایفل‌روسرشون تو عروسیاشون😍😍😂

دستهايم را در باغچه مي كارم سبز خواهد شد كوچه اي هست كه در آنجاپسراني كه به من عاشق بودند، هنوزبا همان موهاي درهم و گردن هاي باريك و پاهاي لاغربه تبسم هاي معصوم دختركي مي انديشند كه يك شب او راباد با خود برد   من پري كوچك غمگيني را مي شناسم كه در اعماق اقيانوسي مسكن دارد دلش را در يك ني لبك چوبين  مي نوازد، آرام، آرام.    پري كوچك غمگيني كه شب از يك بوسه میمیرد و سحرگاه از یک بوسه به دنیا خواهد آمد                        
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

خخخخ

خب بازم دهه ۶۰ بدبخت که باید بچه هاشون مدرسه نرن و کرونا رو تحمل کنن و قرنطینه باشن

دیگه دهه از این بدتر🤭🤣

البته دوران کودکی خوبی داشتن

خواهرم دنیا بی تو چقدر خالیست 🖤 #یه_نصیحت‌_دوستانه‌🤔 می‌دونی رفیق؛حقیقتش‌ اینه که هممون‌ یه روزی پیر میشیم‌...نه چهره‌ای که الان داریم برامون می‌مونه نه این بر و بازو‌ و هیکلی‌ که احیاناً به هم زدیم!☝️اون روزی که این سرمایه‌ها از دست بره، دیگه فقط خاطره‌هایی که باهاشون‌ ساختیم مهمه‌...👈 اینکه‌ هیکل و قیافه و از همه مهم‌تر دلمون رو برای چی گذاشتیم وسط ؟؟❌برای رابطه‌های نادرست؟❌برای آدمای نادرست؟❌برای کارای‌ نادرست؟چند ثانیه خودِ پیر‌ و از رنگ و رو افتاده‌‌مون رو تصور‌ کنیم؛ چی از دست دادیم تو این‌ سال‌ها...؟؟ درست زندگی کنیم،همونطور که خدا ازمون خواسته...
2742

دهی شصتی سی سالشون هست دایناسور نیستن که

دعا کنید،شاید بزرگترین آرزوی شما ، کوچکترین معجزه خدا باشه ،الهی همیشه دلتون شاد باشه بدون عذاب وجدان وغم وحسرت زندگی کنین الهی مریضا شفا پیدا کنن خانومای منتظر همین روزا حاجت روا بشن کلی اتفاقای خوب براتون بیوفته 

ما که کوچه مون بن بست بود.از صبح تا شب با بچه ها تو کوچه بودیم،لی لی،وسطی،دنبال بازی،گرگم ب هوا،خاله بازی....مامانا سبزی پاک میکردن...

زمستونت برف مینشست تو کوچه...به به عشق می‌کردیم ب خدا...قبلا می گفتم ما نسل سوخته ایم،ولی بچه های الان رو که میبینم،زندانی شدن تو خونه،بچگی شون ب فنا رفته..

میگم ما چقدر خوشبخت بودیم......

2738
تولد۱سالگیم بهمن۷۳ هزار تا ارزو داشتم ای کاش رویای بزرگ شدنمون براورده نمیشد که این روزا فقط بدبخ ...

ای جانم ,عزیزم معلومه پولدار بودین که دوربین داشتید ,از النگوهاتم معلومه

helooo  

ازدهه شصت مگه بدترم داریم ،دوره کودکی توو جنگ واسترس

دوره نوجوانی زیر ذره بین پدرومادر

دوره جوانی هم تاخواستیم چشم بازکنیم وزندگی کنیم ازدواج کردیم.

بنظرم ده شصتی ها توو این روزگار خوشی ندیدند 

گاهی سکوت میکنی چون اینقدر رنجیدی که نمیخوای حرف بزنی، گاهی سکوت میکنی چون واقعا حرفی برای گفتن نداری، سکوت گاهی یک اعتراضِ وگاهی هم انتظار امابیشترمواقع سکوت برای اینه که هیچ کلمه ای نمیتونه غمی که دروجودت داری توصیف کنه و این یعنی همون (تنهایی) 😔 تجربه بهم ثابت کرد اونی که میخوای توو زندگی هیچوقت نمیشه، فهمیدم کسی که باهاته الزاماً دوست نیست.فهمیدم که بیتفاوتی بزرگترین انتقامِ.. تنفر ی نوع عشقِ، دلخوری وناراحتی ازمیزان اهمیّتِ.. غرور بزرگترین دشمن وخدا بهترین دوستِ.. فهمیدم رفتن همیشه ازروی نفرت نیست، هرکسی زبونش نرمِ دلش گرم نیست.. هرکی اخلاقش تنده جنسش سخت نیست.. هرکی میخنده بدون دردوغم نیست.. ظاهر دلیلی برباطن نیست.. فهمیدم کسی موظف به آروم کردنت نیست.. فهمیدم جنگ کردن باخیلیا اشتباه محضِ.. فهمیدم خیلی موقع ها خواسته هات حتی باگریه والتماس هم انجام نمیشه.. فهمیدم گاهی اوقات توو اوج شلوغی (تنهاترینی).. گاهی اوقات صمیمی ترین دوستت میشه غریبه ترین آدم.. گاهی اوقات باهمه وجودت کسیو دوست داری که اون نمیبینتت.. گاهی اوقات بایدرفت....باید دل کند....باید گذشت....باید رد شدو عوض شد😔    
من دهه هفتادی ام اما خدایی از دهه شصتیا یطوری حرف مزنید انگار فسیل شدن خخخخ بیچاره ها دهه ۳۰ زندگیشو ...

درسته که باید نوبتی وایمیستادیم تا سیم انتن تلوزیون رو بگیریم یک کارتون ببینیم با هزارتا برفک ولی انگار سینما می رفتیم ۱۰ تا بچه دخترخاله پسرخاله و.... جمع میشدیم تا یک کارتون ۲۰ دقه ای ببینیم ,ولی حداقل استرس نداشتیم اصلا نمی دونستیم مریضی چیه?

helooo  
2706