2733
2739
عنوان

نگرانی بابت آمینوسنتز

| مشاهده متن کامل بحث + 62327 بازدید | 85 پست

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

جواب اکثر آمینو سنتز ها اوکی هست، نگران نباشید.این دکترا با سونوگرافی ها و تست ها بیشتر خانواده هارو اذیت میکنن وگرنه خود بچه مشکلی نداره. اگر کسی سوال داره اینجا پیام بذاره جوابشو میدم

2728
ای خدااااا ببخشیدا این سوالارو می کنم بذارید به حساب نگرانی های مادری  کارای سنگین کردی،؟ &n ...

آمینوسنتز انجام دادیم ولی خداروشکر اوکی بود، میگن 99 درصد جوابا اوکیه، پس به نظرم لزومی نداره انجام بدی

سلام دوستان. من خودم چون تجربه ی مشابه داشتم و خیلی در دوران بارداری استرس کشیدم ، خواستم بیام تجربه ام رو با شما به اشتراک بذارم که  شاید بتونم کمکتون کنم. اولا بگم بهتون که اگه غربالگری هاتون ریسک نشون داد اصلا  استرس نگیرید و نگران نباشید. اکثرشون ریسک میزنن.من سی سالمه. سونوی ان تیم خوب بود ولی تو غربالگری دوم ریسک سندروم دان زده بود. خیلی نگران بودم. شب و روزم شده بود گریه‌ . ریسکم یک به ۱۴۹ بود. بعد تحقیق کردم که سل فری انجام بدم چون هم خطر نداشت هم گفته بودن دقیقه. باورتون نمیشه بعد ۴۰ روز جواب دادن اونم ریسک داشت و ریسک تریزومی ۱۸ نشون داده بود. در حالیکه غربالگری ها تریزومی ۲۱ ریسکی بود. خلاصه تا جواب بیاد من مردم و زنده شدم‌. گفتم حتما یه مشکلی هست دیگه که اینم ریسک زد. شده بودم ۲۲ هفته که اجازه ی سقط قانونی هم نداشتم . خیلی حالم بد بود اون روزها. خلاصه رفتم آمنیوسنتز انجام دادم. با اینکه همسرم خیلی راضی نبود و میگفت بچه سالمه، مطمئن باش‌ چون تو خانواده نداریم . امنیوسنتز اصلا سخت نبود. دردش خیلی کم بود،  وقتی سوزن میکردن داخل شکم. بعدش یه روز اینا کار سنگین نکردم و استراحت کردم. تا جواب بیاد نمیدونید من چقدر استرس کشیدم‌ . سونوی آنومالی سه بعدی هم کرده بودم دکتر گفته بود سالمه. فقط سل فری خیلی نگرانم کرد. بعد از یک هفته زنگ زدن گفتن بچتون سالمه و دختره. نمیدونید چقدر خووووشحال بودم اون لحظه. از خوشحالی فقط گریه میکردم.  ایشالا هیچ مادری اون همه استرسی که من کشیدم رو نکشه. خلاصه بهتون بگم که به جواب سل فری هم اعتماد نکنید. اگه ریسک نشون داد اصلا نترسید. فقط امنیوسنتز معتبره و بقیه ی آزمایش های اینجا مزخرفه و غلط. متاسفانه دکترا هم نمیگفتن احتمال خطا هست تو آزمایش . فقط میترسوندن.  توکلتون به خدا باشه.  ایشالا دوران بارداری خوبی داشته باشید . 

دکترگفت تاچنددددروز حتی چیز۱کیلویی بلندنکنی مسولیتشباخودته..استراحت خیلی مطلق فقط برا دستشویی پاشو اونم ضروری....

خااصه ب خیر گذشت.دخترم الان۱۵ ماهشه.

هرچیزکه درجستن آنی ،آنی
2738

سلام مامانای گل

اومدم تجرمو بنویسم برای عزیزایی که نگرانندمنم دوران پر استرسی رو گذروندم.روزای خییییلی وحشتناک.ریسک سندروم دانم خیلی بد بود

. خیلی روزای بدی بود و فقط اشک می ریختم و چه فکرایی که نمیکردم. شما ارامشتون و حفظ کنید و به خدا توکل کنید .این روزا برا همه ریسک بالا میزنند فقط امینوسنتز دقیقه .بعد چند هفته گریه و زاری رفتم برا امینو دیدم انگار شده ی چیز عادی همه رو تازگیا میفرستند 

اصفهان دکتر زارعان دکتر فرهبد و دکتر خانجانی امینو انجام میدند.

مطب دکتر زارعان دروازه شیراز بینهایت شلوغ و استرس زا بود برا من منشی هم خشن بود.

دکتر فرهبد رو انتخاب کردم برا امینو خوش برخورد بود منشی و دستیارش عالی. خدا کمکم کرد و مشکلی نبود شکر خدا.

ازمایشگاه هم من ژن آزما بردم نمونه رو.سه روز استراحت داشتم 

کار سنگین نکنید.پله نرید.

اومدم بگم نگران نباشید و بسپارید به خدا توکل به خودش بعدشم آمینوسنتز که دقیق ترینه و انشاالله دلتون آروم بشه و بچه سالم و خوشگلتون رو در آغوش بگیرید.

اینجاس که دیگه جنسیت مهم نیست و فقط میگی خدایا سااالم باشه. التماس دعا