2733
2734
عنوان

بچه‌ها‌بیایین....

| مشاهده متن کامل بحث + 825 بازدید | 85 پست
پس چرا دیه ی جنین پسر هم دوبرابره،اون که دیگه معاش نمیده و نداره؟

چون این به یه قانون کلی تبدیل شده

یعنی گفتن دیه مرد دوبرابره زنه 

واسه همین جنین رو هم برهمین اساس محاسبه میکنن.

و شرایط استثنا نذاشتن واسه این قانون .

و تو پنهانی‌ترین‌دلتنگی منی...💔
منم فکر میکنم باید بعضی قوانین آپدیت بشه قرار نیست ما طبق قوانین هزار سال قبل زندگی کنیم ،این کلی مش ...

عزیزم الان دیه زن و مرد برابر شده

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

چون این به یه قانون کلی تبدیل شده یعنی گفتن دیه مرد دوبرابره زنه  واسه همین جنین رو هم برهمین ...

ولی طبق نظریه ی خود قانونگذار بنا به علت دوبرابر بودن دیه باید استثناء و جزئیات هم مورد توجه قرار میگرفت،اخه ما که میگیم کاملترین دین پس باید واقعا بدون نقص باشه قانوناش که تقریبا همچین چیزی محاله و...

2731
عزیزم  درسته الان بعضی از زنها درکنار مردها کار میکنن اما بر اساس قرآن وظیفه مرد هست که زن رو ت ...

خب ازدواج مجدد مرد هم با بچه سخت تره تازه بچه میفته زیر دست نامادری

من خودم ی مدت قران رو بامعنی میخوندم ی جاهایی که یادم نمیاد کدوم سوره بود واقعا حس جنس دوم بودن داشتم 

انگار فقط مارو افریده خداجون که مرد راضی باشه

حس خوبی نداشتم

خیلی غصه خوردم

عزیزم ایناییکه میگین توجیه هست عزیزم

خودتون دارین میبینین زندگیارو چحوریه جامعه تغییر کرده شرایطش نه که زن کار میکنه کنار مرد زن مجبوره کار کنه  وسرپرست باشه

زن زحمت میکشه و زندگی جمع میکنه اونوقت یهمش یک هشتم از ارث همسرشه

اگر بچه ای زودتر از پدرومادر فوت کنه به بچه هاش ارث نمیدن از مال پدربزرگشون اونوقت پسر فوت کنه پدرش ارث میبره

اینا عدالته؟

قانون باید عادل باشه

ما از بی عدالتی خسته ایم

در حق دخترا و زنا ظلم میشه حکمتش رو نمیدونم اما هست ونمیشه اینارو انکار کرد

ولی طبق نظریه ی خود قانونگذار بنا به علت دوبرابر بودن دیه باید استثناء و جزئیات هم مورد توجه قرار می ...

خب دیگه اینو باید به قانونگذار بگیم

خب ازدواج مجدد مرد هم با بچه سخت تره تازه بچه میفته زیر دست نامادری من خودم ی مدت قران رو بامعنی می ...

اولا عزیزم خوندن معنای سطحی قرآن  خیلی از مارو به درک درستی از سخن خدا نمیرسونه چون معنای قزآن فراتر از معنای ظاهریه

دوم اینکه درسته اوضاع جامعه خوب نیس و زن مجبوره کار کنه

اما اسلام گفته زن هیچ وظیفه‌ای در قبال تأمین معیشت نداره و همش به عهده مرد هست

و مرد وظیفه داره نفقه بده اگه نداد میتونی بری شکایت کنی

سوم اینکه عزیزم توجیه نیس خدا حکیمه واسه هرکاری انجام میده حکمتی داره

اگه ما زن ها فک میکنیم در حقمون بی عدالتی شده چرا  اسلام رو مورد سوال قرار نمیدیم  چرا به دنبال جواب نمیریم چرا فقط میشینم و  میگیم وااای خدا بی عدالته اسلام حقوق مارو نادیده گرفته

و دم از حقوق فمینیستی میزنیم ؟؟؟؟؟

میشه بگید چرا ؟؟؟؟؟

اولا عزیزم خوندن معنای سطحی قرآن  خیلی از مارو به درک درستی از سخن خدا نمیرسونه چون معنای قزآن ...

من فمنیست نیستم از لحنتون و انگی که بهم زدین هم بدم اومد بحث نمیکنم باهات وتمام خوش باش

من فمنیست نیستم از لحنتون و انگی که بهم زدین هم بدم اومد بحث نمیکنم باهات وتمام خوش باش

خخخخخ نگفتم فمینیست هستی

منظورم این بود که چرا بجای اینکه بشینیم و فقط بگیم در حقمون ظلم شده نمیریم دنبال جواب سوالمون 

دیدی که هر چیزی گفتم از فعل جمع استفاده کردم 

و منظورم شما یا شخص خاصی نبود کلی گفتم.

من نه علم دینی دارم و نه حقوقدان هستم

فقط یکم سرچ کردم و جوابایی رو که پیدا کردم 

گذاشتم چون بنظرم قانع کننده بود تا حدودی

حالا اگه کسی رو قانع نکرده 

و اگه واقعا به دنبال حقیقت هستین چرا تحقیق نمیکنید؟

ممنون تاپیک خوبی بود. فقط کاش برای شبهه یه تاپیک مجزا میزدی.شاید خیلیا حوصله طولانی خوندن نداشته باشن

کیا با وجود همه سختی هاش دوست دارن چهارتا بچه داشته باشن؟😄 ریپلای کنین همدیگه رو پیدا کنیم😃
2706