2752
2734
عنوان

دوستان با منطق و فهیم لطفا وارد شوند به همه شما مربوط می شه

| مشاهده متن کامل بحث + 2839 بازدید | 91 پست
به نظر من حجاب پوششی برای گوهر وجودی ماست برای پوشاندن از چشمان حریص و مریض . هیچگاه یه جنس ارزشمند رو تو دید همگان نمیذارن بعد هم بگن خوب دزد ها نباید دزدی کنن و مراقب نفس خودشون باشن .
هیچوقت برای اینکه پای ما زخمی و کثیف نشه تمام خیابان ها رو فرش نمیکنن ! این وظیفه شخصی ماست که از پامون محافظت کنیم و کفش مناسب بپوشیم .

پس این نظریه که بقیه باید ایمانشون رو بالا ببرن و دچار فساد نشن خیلی نمیتونه درست باشه .

حجاب زاییده تکامل عقله، انسان های اولیه پوششی نداشتن . بعد از به تکامل رسیدن کم کم همه دارای پوشش و حجاب شدن . چطور میشه با ادعای به تکامل رسیدن و عصر دانش برهنگی رو ترویج داد ؟!!!!

این موضوع هم که تو کشور های دیگه که آزادی حجاب دارن هیچ فساد اخلاقی وجود نداره و کسی نگاه بد نمیکنه و به کسی تجاوز نمیشه و ... واقعا غلطه . این یه غریضه ذاتیه یه نیازه . مثل گرسنگی آیا شما با وجود بارها خوردن غذاهای رنگارنگ و حضور مداوم در یک رستوران با انواع غذا ها ممکنه دیگه هیچ وقت گرسنه نشید و میل به غذاتون کاملا از بین بره ؟!

رَبِّ هَبْ لِی مِن لَّدُنْکَ ذُرِّیَّةً طَیِّبَةً إِنَّکَ سَمِیعُ الدُّعَاء (آل عمران/38)

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

من نگفتم علت پیشرفت کشور های دیگه نه تنها غربی بلکه شرقی نداشتن حجابه . گفتم طبق نظریه کتاب فلسفه حجاب میگفت در جوامعه که حجاب نباشه همه مردها به زنها چشم دوختن و کسی دنبال کار و پیشرفت نمیره . من گفتم چنین چیزی نیست ما شاهدیم کشورهایی هستند که با وجود آزادی حجاب خیلی هم پیشرفت کردن و مردا از کارو پیشرفت باز نموندن این بستگی به طرز فکر و فرهنگ اون جامعه و اینکه چه چیزی به خوردشون دادن مربوط میشه
2731
در همه جوامع فساد و تجاوز وجود داره مگه توی ایران با وجود حجاب اجباری نیست؟ این مساله ربطی به حجاب نداره به قول دکتر روحانی حجاب و عفاف دو مقوله جدا از همه . نمیشه گفت کسی که روسری سرش نیست آدم هرزه و فاسدیه . این دو به هیچ وجه ربطی به هم ندارند.
حجاب زاییده تکامل عقله، انسان های اولیه پوششی نداشتن . بعد از به تکامل رسیدن کم کم همه دارای پوشش و حجاب شدن . چطور میشه با ادعای به تکامل رسیدن و عصر دانش برهنگی رو ترویج داد ؟!!!!

سما
حق آزادی برای انتخاب پوشش و حجاب اختیاری چه ربطی به برهنگی داره عزیزم؟
یعنی فکر میکنی اگر حجاب اختیاری باشه و همه این حقو داشته باشن که نوع پوششون رو خودشون انتخاب بکنن، بدون توجه به موقعیت و اقلیم و مناسبت اجتماعی و ....بدو بدو میرن برهنه میشن؟

خودت داری میگی حجاب زاییده تکامل عقله. بنابراین انسان عاقل و دارای قوه تشخیص توی فصل زمستون و هوای برفی با اشراف به اینکه دارای حق آزادی پوشش هست، به قول شما"برهنه" نمیشه. طبق همون عقل و منطقی که شما هم ازش یاد کردی لباسی مطابق با شرایط آب و هوایی میپوشه. ولو اینکه همه جای بدنش پوشیده باشه

از طرف دیگه اگر بخواییم این حرف شما رو قبول کنیم که "حجاب زاییده تکامل عقل بشر هست"، پوشیدن اون همه لباس های ضخیم و مشکی رو توی فصل تابستون، اونم توی اقلیمی مثل ایران که تقریبا جنب حاره ای حساب میشه چه طوری توجیه میکنی عزیزم؟
هیچ عقل سلیمی نمیگه که توی فصل تابستان و گرمای وحشتناک آدم باید خودشو توی چندین لایه ضخیم مانتو و ساق دست و مقنعه چونه دار و چادر و روبنده مخفی بکنه!
درسته مهرآفرین جون . اینکه با مطرح کردن موضوع حجاب اختیاری عده ای فوری فکر برهنگی و بی بند و باری به ذهنشون خطور می کنه نشانه طرز فکر افراطیه .
وگر نه همه می دونند که هدف ما ترویج برهنگی نیست. از طرفی اگر بی حجابی بده و آدم بی حجاب فاسده چطور مقامهای ایرانی حاضر میشوند با خانمهای بی حجاب عراقی و سوریه ای دست بدهند و روبوسی کنند. من خودم از تی وی دیدم که خانم ریس محیط زیست سابق ایران با همتای عراقی خودش که یک خانم بی حجاب بود دست داد و روبوسی هم کرد در حالیکه خودش از پوشیه زدن چیزی کم نداشت اگه بده چرا برای اونا خوبه برای ما بده ؟
سلام به همه دوستان ببینید حجاب داشتن زنها یکی از دلایل پیشرفت می تونه باشه چین اگه داره پیشرفت میکنه مثل ما در تحریم نیست و همکاری با کشورهای اروپایی داره ا

در مورد گشور ترکیه هم اواز دهل از دور خوشست چون ما خودمون که زن هستیم یک خانوم زیبا میبینیم متحیر میشیم چه به اقایون

sama
+2
1392/8/11 1:13 ب.ظ

به نظر من حجاب پوششی برای گوهر وجودی ماست برای پوشاندن از چشمان حریص و مریض . هیچگاه یه جنس ارزشمند رو تو دید همگان نمیذارن بعد هم بگن خوب دزد ها نباید دزدی کنن و مراقب نفس خودشون باشن .
هیچوقت برای اینکه پای ما زخمی و کثیف نشه تمام خیابان ها رو فرش نمیکنن ! این وظیفه شخصی ماست که از پامون محافظت کنیم و کفش مناسب بپوشیم .

سما جان
این طرز تفکری که شما داری القا میکنی بیشتر از اینکه زن ستیزانه باشه، توهین به مردهاست!
توی این طرز تفکر ، مردها عنصری بی اراده، کج رفتار، منحرف، فاسد و دارای عقده های جنسی معرفی میشن
شما رو نمیدنم، اما توی محیط و فرهنگی که من بهش تعلق دارم مردها از اینکه درباره شون اینجوری قضاوت بشه به شدت دلچرکین هستن و کلا این دیدگاه درباره حجاب رو قبول ندارن

میشه جور دیگه ای هم به انسان ها نگاه کرد! میشه مردها رو هم یک انسان دونست و بهشون انگ بی ارادگی و هرزگی و سست عنصری نبست. میشه زنها رو هم صرفا کالا- شی با ارزش- کفش و پا و صندلی و شکلات و این جور چیزها ندید
صبا جون میشه بگی پیشرفت چین چه ربطی به حجاب داره ؟ اصلا مگه زنهای اونجا با حجابند که پیشرفت اقتصادی کردند؟ اصلا اینهایی که گفتی ربطی به موضوع داشتند ؟ خواهشا بادلیل و منطق جواب بدین
حجاب در اون حدی که تو ایران اجرا میشه اصلا اجباری نیست، حتی تو قران هم که راجع به حجاب نوشته، اون قسمتش که گفته تا چه حد، تو پرانتزه یعنی تفسیره و تو نسخه ی اصلی قران نیست
2706