2752
2734
عنوان

بند ناف عاطفی فرزندانتون رو قطع کنید

| مشاهده متن کامل بحث + 1226 بازدید | 103 پست
البته بحث عمیق تر از این صحبت منه ولی در مورد مشکل من نظر میدین؟ من هم خیلی دوست دارم بچه ام مستقل باشه ولی فکرشو بکنین حتی با دو تا مساله خیلی ابتدایی و مهم مشکل دارم، یک غذا خوردنش ، دوم خوابیدنش/ سه سالشه و هنوز مجبورم دنبالش بدوم تا غذا بخوره وگرنه سه قاشق خورده نخورده پا میشه میره-شب هم باید کنارش باشم تا بخوابه / راهکار دارین؟

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

دردانه من موقعی که میخوام به نوه مون غذا بدم غرق یه داستان میشم. یه قصه میگم راجع به مثلا علی کوچولو که غذاشو خورد و غذاها از دهنش رد شد رفت توی معدش رفت توی رودش و بعد از روی بدنش بهش نشون میدم الان غذات کجا رفته. دفعه های بعدی خودش با ذوق میاد میگه بهم غذا بده و بگو الان کجا رفته غذا. هزار تا راهکار هست
ﺩﺷﻤﻨﯽ ﮐﻪ ﺻﺎﺩﻗﺎﻧﻪ ﮐﯿﻨﻪ ﻭﺭﺯﯼ ﮐﻨﺪ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺩﻭﺳﺘﯽ ﮐﻪ ﻣﺨﻔﯿﺎﻧﻪ ﺗﺤﻘﯿﺮﻡ ﮐﻨﺪ، ﺗﺮﺟﯿﺢ ﻣﯿﺪﻫﻢ.
برای خوابم چند روز زمان بذار. صبح به موقع بیدارش کن و در طول روز حسابی خسته ش کن و انرژیشو تخلیه کن تا ساعت خوابش تنظیم بشه.
معجزه برای قلبی اتفاق می افتد که آرام و خاموش آن را پذیرا باشد.
مرسی یاس و آرشیدا خوابیدن چی؟ بچه از چند سالگی دیگه باید خودش بخوابه؟ در آرزوم اینه که بعد از یه قصه، دیگه شب بخیر بگم و از اتاق بیام بیرون، نه اینکه انقدر بمونم تا خوابش ببره که معمولا انقدر طول میکشه خودم هم بیهوش میشم
دردانه جان خواب بچه باید از اول تنظیم بشه. اگه نشه حداقل تا 4 سالگی بی قراری رو داره و باید خودت بخوابونیش. به ندرت بچه ها توی 3 سالگی خودشون میرن میخوابن. برای این کار همونطور که آرشیدا گفت تو طول روز براش برنامه ریزی داشته باش تا خوب انرژیش تخلیه بشه. ساعت خوابش رو روزی 10 دقیقه بکش جلو بعد از چند ماه یهو میبینی ساعت 9 دیگه از خستگی بیهوش میشه. برای این کار جایزه و تشویق بذار
ﺩﺷﻤﻨﯽ ﮐﻪ ﺻﺎﺩﻗﺎﻧﻪ ﮐﯿﻨﻪ ﻭﺭﺯﯼ ﮐﻨﺪ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺩﻭﺳﺘﯽ ﮐﻪ ﻣﺨﻔﯿﺎﻧﻪ ﺗﺤﻘﯿﺮﻡ ﮐﻨﺪ، ﺗﺮﺟﯿﺢ ﻣﯿﺪﻫﻢ.
2706