2737
2734
عنوان

خانوما رابطتون با خونواده شوهر در چه حدیه؟

| مشاهده متن کامل بحث + 654 بازدید | 73 پست

من اصلا صمیمی نیستم خیلی رسمی برخورد میکنم طبقه پایین هم میشینم ماهی یکبار هم اگه دعوتم کنه میرم خونشون اگرم همسرم پیشنهاد بده دوهفته ای یکبار شب نشینی،سیاست من صمیمی نشدنه ممکنه یکی دلش بخواد صمیمی بشه و طرفشم نرمال باشه این خیلی خوبه ولی من باتوجه به مدل خانواده همسرم رسمی بودن رو ترجیح میدم

اگر زنده ماندم و یک روزی باهم در یک خانه چای خوردیم، برایت تعریف می‌کنم که این روزها چقدر سخت،دیر و دور گذشت...

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

من کات هستم چون اصلا باهام نساختن ولی اگرعقل الانموداشتم باهاشون میساختم مدارا کن تامیتونی مداراکن

میشه بگی چرا مدارا کنیم؟

تازه میفهمم بازی های کودکی حکمت داشت، زوووو....تمرین روزهای نفس گیر زندگی بود.
خود پیامبر هم فرمودن از خانواده ها دور زندگی کنید  هرچی نزدیکتر اصطکاک بیشتر

جدا همچین حدیثی داریم؟

اگر زنده ماندم و یک روزی باهم در یک خانه چای خوردیم، برایت تعریف می‌کنم که این روزها چقدر سخت،دیر و دور گذشت...
2731
پس صله رحم چیه؟  گناه داره این یعنی بدعت در دین.حدیث من درآوردی ننویس لطفا.

حدیث رو تو تلویزیون قرائنی گفت

صله رحم عالی

ولی هردم ور دل هم بودن حسادت و بدبینی و .... میاره

ولیجه    هر کس مردم را به اطاعت از آرائ خود یا دیگری فراخواند مانند فرعون است که گفت: من پروردگار بزرگ شما هستم.   امام صادق علیه السلام.          
2740
نه بابا خودش ساخته.ا

آن حضرت در حدیث دیگری فرمودند: «صِلوا قَراباتِکم و لا تُجاوِروهُم فَإِنَّ الجِوارَ یورِثُ بَینَکُمُ الضَّغائِنَ؛ با خویشاوندان خود پیوند کنید ولی همسایه آن‌ها نشوید زیرا همسایگی میان شما کینه‌ها پدید می‌آورد.»

از این روایات مشخص می‌شود که اگرچه برقراری ارتباط با خویشاوندان خیر و برکت زیادی را در زندگی به همراه دارد اما باید اصل دوری و دوستی رعایت شود. مشخص است که اگر خانواده جوانی در نزدیکی اقوام یکی از همسران زندگی کنند، برخوردهای کلامی و رفتاری بین آن‌ها بیشتر می‌شود و امکان بروز مشکل و مشاجره بیشتر می‌شود.

ولیجه    هر کس مردم را به اطاعت از آرائ خود یا دیگری فراخواند مانند فرعون است که گفت: من پروردگار بزرگ شما هستم.   امام صادق علیه السلام.          
جدا همچین حدیثی داریم؟

بالا نوشتمش حدیث رو 

آن حضرت در حدیث دیگری فرمودند: «صِلوا قَراباتِکم و لا تُجاوِروهُم فَإِنَّ الجِوارَ یورِثُ بَ ...

خوب منم این متن شمارا قبول دارم.

اما اون جمله ای که نوشته بودی هر کسی ازش یک برداشتی داره.

رابطه منم با خانواده شوهرم همین دوری و دوستیه.بهشون هم احترام می گذارم اما هیچ وقت حاضر نیستم همسایه شان نیستم.

الهم عجل لولیک الفرج.