2752
2734
عنوان

شما تغییر مثبتی احساس کردید؟؟؟؟؟؟

| مشاهده متن کامل بحث + 1736 بازدید | 91 پست
سارینا جون هدف شما چیه از زدن این تاپیک گند 8 ساله را توقع داری تو چند روز درست کنه
ما مجبور بودیم بین چند نفر ایشون رو انتخاب کنیم چون از همه بهتر بود پس خواهشا جو سازی نکنید
 مامان هلن و هادی و حامی 
سارا جان کی میگه خارج از ایران ماشین کالای لوکسه؟
بی ارزش ترین چیز ماشینه تو همین خارج از ایران
با کمترین در آمد الان اراده کنی میتونی بهترین ماشین رو صاحب بشی
اگه بعضی ها نمیارن بیرون بخاطر اینه که انقدر وسایل نقلیه عمومی راحته که بیشتری ها ترجیح میدن با وسایل عمومی رفت و آمد کنن
**** سکوت، گاهی بهترین تحقــــیر است...! ****

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

عزیزم عشق سبز عزیز دایی و خاله و عموهای من که امریکا زندگی میکنن ان هم حدود چهل سال است که انجا هستن این را میگن گلم دروغ که نمیگن خانمی بالاخره باید راست گفت من هم راست گفتم همین دایی من کارمند است عموی من پزشک است خاله من هم کارمنند یک قسمت خصوصی است یعنی از همه اقشار
 👈 من مادر یک کودک اتیسم هستم توجه کنید از این بعد در تاپیک های متفرقه ام به سوالات در مورد اختلال اتیسم هست پاسخ نمیدهم لطفا در تاپیک هایی که موضوع شون و عنوان شون اتیسم هست سوال خودتان بپرسید ممنونم که رعایت میکنید منم یک انسانم گاهی دوست دارم از دنیای اتیسم دور باشم و تاپیک های غیر اتیسم بزنم 😊
وقتی میبینن مردم ایران با بی ام و و بنز و اینا میرن سر کار خب دهنشون باز میمونه حتی عمویم که دکتر زنان و زایمان در امریکا است بهتره یک چیزهایی را هم قبول کنیم عزیز دل
 👈 من مادر یک کودک اتیسم هستم توجه کنید از این بعد در تاپیک های متفرقه ام به سوالات در مورد اختلال اتیسم هست پاسخ نمیدهم لطفا در تاپیک هایی که موضوع شون و عنوان شون اتیسم هست سوال خودتان بپرسید ممنونم که رعایت میکنید منم یک انسانم گاهی دوست دارم از دنیای اتیسم دور باشم و تاپیک های غیر اتیسم بزنم 😊
2731
نه سارا جان نمیگم دروغ میگی
ممکنه آمریکا اینطوری باشه
ولی تو اروپا یا حداقل آلمان اینطوری نیست
بی ارزش ترین چیز ماشینه
و خیلی راحت همه میتونن بخرن
تو خیابون هم نگاه میکنی
بی ام و بنز فولکس واگن و ....... آخرین مدل ها ریخته

کلا زندگی در آمریکا خیلی مشکله و پر از تنش
آخه شما نوشتی خارج از ایران
خواستم بگم همه جا اینطور نیست و ماشین کالای لوکس نیست
تو همون آمریکاش هم کلی از حتی ایرانی ها ماشین های آخرین مدل بنز و بی ام و سوارن و میرن سر کار
کلا هر چیزی رو نمیشه جمع بست و کلی گفت
بعد شما گفتی بنزین از آب معدنی ارزونتره
یعنی واقعا الان بنزین از آب معدنی ارزونتره؟
**** سکوت، گاهی بهترین تحقــــیر است...! ****
اره عزیزم این را همسرم که میره بنزین بزنه میگه گلم باور کن هنوزم بنزین تو ایران از خیلی چیزها ارزونتره عشق سبز خدایش ما ایرانی ها مردم بدی هستیم قبول کن تازگی دارم میفهمم تو همه تاریخ ما کلن مردم بدی بودیم نمیشه همش به دولت ها و حکومت ها ایراد گرفت بالاخره یک طرف قضیه هم خود ما مردم هستیم یک جاهایی مردم هم به خودشون رحم نمیکنن و این از زمان قدیم بوده حتی از همون زمان ها که طرف را میبردن تا عرش بعد که مخالف میلشون میشد میزدنش زمین دوستی هایی که از پشت به هم خنجر میزدن از همون زمان های قدیم اسطوره هایی که وقتی میمیردن اسطوره میشدن و خیلی چیزهای بد دیگه اگه ما ایرانی ها مردم خوبی هستیم یک بدی هایی هم داریم که شاید در جوامع دیگه خیلی کم باشه این بدی ها نمیگم نیست ..............بله در امریکا هم یک سری با خودرولوکس میرن سر کار ولی باور کن خیلی کم هستن این عده خب امریکا هم خارج از ایرانه و اتفاقا جایی هست که ما ایرانی ها به خاطر شباهیتهایی که به ما ایرانی ها داره بیشتر تقاضا داریم برای مهاجرت به امریکا تا اروپا نوع زندگی امریکایی خیلی شبیه به زندگی ایرانی است اون تعصب هایی که روی بچه ها و خانواده دارن و البته خیلی از ایرانی ها یی که چیزی نمیدونن قبول ندارن این را فقط یک نمونه کوچیکش است حالا بماند بقیه قضایا شون که خیلی شبیه ماست خیلی .....................

راستی نه تنها بنزین بلکه خیلی از چیزهای دیگه مثل برق و اب و این ها هم هنوز نسبت به کشورهای دیگه ارزونتر است باید این را قبول کنیم منابع ابی ایران خیلی کم شده چون دیگه بارندگی نیست مثل سال های دور نه برفی میاد نه بارانی خودتو که تو المانی میدانی که چقدر تو المان مردم بلد هستن صرفه جویی کنن در مورد وسایل گرماشی و سرمایشی چون میدونن این انرزی ها محدود است درست نمیگم ولی مردم ایران هنوز این را بلد نشدن ................هر چقدر هم از منابف انرزی غنی باشیم این دلیل نمیشه بی دلیل ان ها را به باد بدیم بگذریم که حکومت ها خیلی از منابع را به کشورهای دیگه میدن این به کناز که من موافق نیستم ولی خدایش این منابع هم تمام شدنی است و دائمی نیست ....................
اینجا هنوز طرف مسواک میزنه شیر اب را باز میذاره مهم نیست دکتره یا یک رفتگر محترم شهرداری ولی تو خارج یادمه حتی تو فیلم ها با یک لیوان اب مسواک میزنن باید یگچیزهایی فرهنگ سازی بشه عشق سبز قبول داری واقعا اب شوخی نیست چیزی نیست که بشه خلی راحت از کشورهای دیگه وارد یا صادر کرد یا چی ولی ما هنوز این را جدی نگرفتیم

اینجا مردم هنوز هم با این همه گرونی اسراف کار هم هستن عزیز دلم هنوز میوه میخرن سبزی میخرن گوشت مرغ برنج و خیلی چیزهای دیگه وقتی تو اشغالا را میبینی متوجه میشی مثلا چند تا هلو که گذاشتن خراب بشه تو اشغال ها هست خب بابا عزیز دل به اندازه مصرف بخر تو خارج چند تا دونه میوه رامیذارن تو یک بسته سلفون کشیده و میفروشن درست نمیگم اینجوری طرف پول میوه به اندازه مصرفش میده و دیگه چیزی هم خراب نمیشه که بندازنش دور و نه زحمت کشاورز هدر میره و نه پول طرف

من تازگی ها دارم حس میکنم به خودم هم تلنگر میزنم ( بالاخره من هم ایرانی هستم و از همین مردم و ممکنه بعضی از همین عادات بد را داشته باشم که خودم یادم بره) که در طول تاریخ ایران همیشه حکومت ها مقصر نیستن نمیگم نیستن یعنی صد در صد همه تقصیرها گردن حکومت ها و دولت ها نیست بلکه مردم هم دست کمی ندارن عزیزم
ﺍﻗﺪﺍﻣﺎﺕ ﻣﺆﺛﺮ ﺩﻭﻟﺖ ﺗﺪﺑﯿﺮ ﻭ ﺍﻣﯿﺪ ﺑﺮﺍﯼ ﺭﻓﻊ ﻣﺸﮑﻼﺕ ﻣﻌﯿﺸﺘﯽ ﻣﺮﺩﻡ ﺩﺭ 100 ﺭﻭﺯ ﺍﻭﻝ :
- ﺍﻓﺰﺍﯾﺶ ﻗﯿﻤﺖ ﺁﺏ، ﺑﺮﻕ ﻭ ﮔﺎﺯ
- ﺍﻓﺰﺍﯾﺶ ﻗﯿﻤﺖ ﺧﻮﺩﺭﻭ
- ﺍﻓﺰﺍﯾﺶ ﻗﯿﻤﺖ ﻣﺮﻍ ﻭ ﺗﺨﻢ ﻣﺮﻍ
- ﺍﻓﺰﺍﯾﺶ ﻗﯿﻤﺖ ﺷﯿﺮ ﻭ ﻟﺒﻨﯿﺎﺕ ﻭ ﺯﻣﺰﻣﻪﻫﺎﯼ ﺁﺯﺍﺩﺷﺪﻥ ﻗﯿﻤﺖ ﻣﺤﺼﻮﻻﺕ ﻟﺒﻨﯽ
- ﺟﻠﻮﮔﯿﺮﯼ ﺍﺯ ﺍﺭﺯﺍﻥﺷﺪﻥ ﺩﻻﺭ
- ﻟﻐﻮ ﻣﺼﻮﺑﺎﺕ ﺑﺮﺧﯽ ﻭﺯﺍﺭﺗﺨﺎﻧﻪﻫﺎ ﺩﺭ ﺍﻓﺰﺍﯾﺶ ﺣﻘﻮﻕ ﮐﺎﺭﻣﻨﺪﺍﻥ
- ﻟﻐﻮ ﻃﺮﺡﻫﺎﯼ ﺑﯿﺨﻮﺩﯼ ﺍﺯﺟﻤﻠﻪ ﻣﺴﮑﻦ ﻣﻬﺮ ﮐﻪ ﻣﺮﺩﻡ ﺭﺍ ﺍﻟﮑﯽ ﺑﺎ ﺁﻭﺭﺩﻩ 15 ﻣﯿﻠﯿﻮﻥ ﺗﻮﻣﺎﻥ ﺧﺎﻧﻪﺩﺍﺭ
ﻣﯽﮐﺮﺩ
- ﻋﺪﻡ ﺍﻓﺰﺍﯾﺶ ﻋﯿﺪﯼ ﮐﺎﺭﻣﻨﺪﺍﻥ
ﺍﻗﺪﺍﻣﺎﺕ ﺁﺗﯽ ﻫﻢ ﺑﻪ ﺷﺮﺡ ﺫﯾﻞ ﺍﻋﻼﻡ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ :
- ﺣﺬﻑ ﯾﺎﺭﺍﻧﻪ ﻧﻘﺪﯼ
- ﺍﻓﺰﺍﯾﺶ ﻗﯿﻤﺖ ﺳﻮﺧﺖ
- ﺁﺯﺍﺩﺳﺎﺯﯼ ﺑﻠﯿﻂ ﻫﻮﺍﭘﯿﻤﺎ
ﺭﻭﺣﺎﻧﯽ ﻣﭽﮑﺮﯾﻢ!

هیچ چیز برای آنهایی که می اندیشند، مُقدس نیست و هیچ چیز آنقدر مقدس نیست که نقد نشود
به هر حال ا میدوارم اول از خودم شروع کنم مثلا وقتی از یک اتاق میام بیرون لامپش را خاموش کنم یا شیر اب را تو حمام و موقع مسواک باز نذارم بی دلیل بالاخره باید از یک جایی شروغ کنیم و اگه من شروع کنم خب بچه من هم میبینه و یاد میگیره من میشم الگوی او و اینطوری فرهنگ سازی میشه اول از خانه شروع منیم بعد به خیابان برسیم مثا پشت چراغ قرمز حتی وقتی عابر هستیم باسیتیم تا بچه متوجه بشه یا از جاهای خط کشی یا پل عابر عبور کنیم این ها شاید در ظاهر کوچک به نظر بیاد ولی خیلی چیزهای بزرگی هستن ............

به امید روزی که همه چی درست بشه همه چی
مامان مهشید عزیز ایا شما حرف های من را خواندید گلم
الان همه ما مردم ایران گل و بلبلیم همه ایراد ها زیر سر دولت و حکومت است بابا ترا خدا حرف های من را به عنوان یک خواهر بخونین اگه اشتباه میگم بگین .........................
2706