2752
2734
عنوان

تجربه من از گرفتن پوشک

32340 بازدید | 145 پست

سلام 

اول بگم که بچه های من بزرگن یکی ۹ ساله یکی ۵ ساله . ولی چون دیدم که اینجا مامانا خیلی درباره از پوشک گرفتن سوال دارن و مشکلی رو دارن که من برای هر دو دخترم تجربه کردم ، تصمیم گرفتم توی این تاپیک کامل درباره اش صحبت کنم که اگر اینجا به مامانی برخورد کردم راحت ارجاعش بدم به این تاپیک هر چند برای خیلی از مامانا هم تجربه مو نوشتم توی تاپیکاشون 😊

پس : 

۱_ این تاپیک درباره روش من در گرفتن پوشک بدون نجس شدن خونه  و برخورد با مشکل بچه هامه که از دفع میترسیدن . 

۲ _ توی این تاپیک بعضی چیزا رو خیلی واضح توضیح دادم . پس اگر حس میکنید دلتون بهم میخوره از همینجا دیگه به خوندن ادامه ندید 😁🤚

اول علامتایی که نشون میده بچه آماده هست از پوشک بگیریمش :

۱_ شب تا صبح و وقتایی که خوابه خودشو خیس نکنه .

۲_ وقتی داره توی پوشک کارشو انجام میده در حین قضیه یا بلافاصله بعدش خبر بده . مثلا بعد از دفع بگه منو بشورید . 

۳_حرف زدن . هر چقدر بچه بهتر بتونه حرف بزنه کارتون راحت تره . و بیشتر میتونید با هم ارتباط بگیرید 

سن مناسب : 

به طور کلی قانون خاصی برای سن نیست . از ۱۸ ماهگی میگن خوبه و میشه ولی من هیچکدوم از دخترام توی اون سن متوجه نبودن که دارن دستشویی میکنن و اراده ای روش نداشتن انگار . من دختر اولم رو از دوسالگی شروع کردم به روشای معمول و تقریبا ۳_۴ ماه گذشت تا به روشی که الان میخوام بگم رسیدم و دوتامون خون به جیگر شدیم . برای دختر دومم راحت گذاشتم نزدیک دوسال و نیم شروع کردم و به جرات میتونم بگم بعد ۲۰ روز یک ماه جیش رو کامل وارد شد و رسیدیم به مساله ترس از دفع . که اونم میگم 😊  پس به تجربه من از حدود دوسال و ۴ ماه تا دو سال و نیم خوبه برای این کار . 

آماده سازی فکری : 

مرحله اول اینه که ذهن بچه رو قبل شروع اماده کنید . من کتاب قصه خریدم  کیتی به دستشویی میرود و با عکساش قصه رو تعریف میکردم چون کیتی به روش خارجیا میره دستشویی ولی من ایرانی سازی میکردم و استفاده از شلنگ و دمپایی رو هم اضافه میکردم 🤭🤭 و این که مرتب به دستشویی رفتن افراد اشاره کنید من دارم میرم دستشویی جیش/پی پی کنم . یا با رفته دستشویی ........ کنه . یا اگر میاد پشت در صداتون میزنه بگید من دارم ........ میکنم .بعد از مدتی زمینه سازی شروع کردم . 

تمرین برای جیش کردن :

مواد لازم : استیکر (ترجیحا بزرگ و از کارتون یا هر چیز مورد علاقه بچتون 😁)

خوب پروژه از یه روز صبح اول وقت شروع میشه چون بچه قطعا لحظه ای که از خواب بیدار میشه جیش داره بنابراین صبح اول وقت زیاد توی تخت معطل نشید که کنترلشو از دست بده . بعد یه چاق سلامتی سریع 😁 با هم برید دستشویی . و بچه رو بشونید و بهش بگید جیش رو بریز توی دستشویی . همینجا بگم که بچه های من هیچکدوم روی لگن ننشستن از برخورد لگن با خودشون بدشون میومد من کنار سنگ مینشوندمشون که به راحتی بشه دستشویی رو تمیز و طاهر کرد . وقتی بچه در حال انجام کارشه بهش بگید افرین این جیشه داری جیش میکنی و این میخواد بره خونشون و اشاره کنید به سنگ دستشویی بعدم با شلنگ بشورید و بگید این جیشه رفت خونشون . بعد هم یه استیکر بدید بزنه به دیوار دستشویی . مامانایی که به نجس طاهری حساسید اگر میخواید پای بچه رو بشورید هیچ حساسیتی رو توی چهره یا حرفتون نشون ندید و دستپاچه نباشید که حس بدی نده به بچه . بعد بچه رو بیارید بیرون و یه پوشک تمیز به پاش ببندید . حالا باید هر از گاهی ببریدش دستشویی مثلا هر ۲۰ دقیقه یکبار یا نیم ساعت با ۴۵ دقیقه این بستگی به بچه داره باید این زمان دریت رو پیدا کنید که پوشک خشک باشه و میرید دستشویی اونجا کارشو کنه حتی اگر شده یه مقدار کم . این که نگهش داره به دستشویی برسونه مهمه . هر بار که پوشک رو باز میکنید اگر تمیز بود کلی تعریف کنید که افرین چه پوشک تمیزی بعد اگر بردید دستشویی کاری کرد یه استیکر بدید اگر گفت ندارم اصلا اصرار نکنید و بگید باشه بیا بیرون و دوباره پوشک رو ببندید . اگر توی پوشک کرده بود بچه رو سرزنش نکنید فقط تاسف بخورید که این جیشه نرفت خونشون . بعد ببرید بشورید اگر گفت استیکر بگید نه چون این جیشه نرفت خونشون . بعد بیارید بیرون و یه پوشک جدید ببندید . این روش چند روز ادامه داره بستگی به بچه داره ولی معمولا بعد ۵ روز یه هفته کم و بیش خبر میده و تا دو هفته کامل راه میفته . حُسنش اینه که بچه پوشکه شما همه جا میتونید برید جایی نجس نمیشه و اعصابتون ارومه و عجله نمیکنید که زودتر تمومش کنید . معمولا بعد دو هفته بچه به راحتی خبر میده و جیششو میگه اگر این زمان بیشتر یا کمتر شد اذیت بچه نکنید چون هر بچه ای منحصر به فرده . 

( ادامه در پست اول 👇👇)

اگر دوست داشتید لطفا برای شادی روح مامانم یک صلوات بفرستید 💚

شورت آموزشی : 

در مورد شورت اموزشی اول اینو بگم که این شورت یه جیش کامل رو نگه نمیداره و نم میده و این که اون حالت حوله ایش برای بچه ها یکم ناخوشاینده و باعث عرق میشه . این شورت رو من وقتی استفاده کردم که دخترم کامل روی جیش وارد شده بود . شورت اموزشی واسه اینه که اگر سرش گرم بود و چند قطره ازش رفت جایی نجس نشه .و این که شما بچه رو کامل از پوشک جدا کنید . من بسته پوشک رو برداشتم و بهش گفتم تو یه بچه خوب و بزرگی و دیگه نی نی نیستی حالا وقتشه این پوشکا رو بدیم به یه نی نی که نمیتونه بره جیش کنه و شورت اموزشی کردم پاش بعد دو سه روز که ازش مطمئن شدم . رفتیم مرحله شورتای عادی . 

چند تا نکته اخر : 

بچه رو قبل از مرحله شورت ببرید تا چند تا شورت انتخاب کنه و بخره ترجیحا رنگای شاد بخرید . 

توی این مدت غذا با طبع سرد رو به بچه کمتر بدید یا اگر با هم خورد به اون وقت گرفتن معمول دقت کنید . مثلا اگر یه لیوان شربت خورده جای نیم ساعت ، ۲۰ دقیقه ببریدش دستشویی . 

ادامه در پست بعد 👇👇👇👇

تجربه من از ترس دخترم از دفع :

وقتی طبق اون روش شروع کردم به تمرین جیش کردن متوجه شدم دخترم از دفع در دستشویی می ترسه و مثلا میره پشت پرده یا کمد و وقتی کارشو میکرد میومد بیرون منم هر چی تلاش میکردم فایده ای نداشت حتی پوشک رو برمی داشتم میبردم توی دستشویی ولی زور نمی زد با این که میدونستم داره . و این خیلی لحظه اعصاب خورد کنی هست چون مطمئنید بچه داره ولی انجام نمیده و زورتون هم بهش نمیرسه 😐

پس من روش قصه مو پر رنگ تر کردم .

اومدم روی یه کاغذ سه تا پی پی کشیدم با چشم و دهن و کلاه و گل سر و .... اسمشونو گذاشتم بابا پی پی ، مامان پی پی ، نی نی پی پی . بعد یه دایره سیاه کشیدم که یعنی چاه دستشویی هست . بعد یه بچه رو در حالت نشسته بدون اندام جنسی کشیدم و سه تا پی پی رو کشیدم توی شکمش و گفتم ..... جون این پی پی ها میگن میشه ما رو ببری توی دستشویی تا بتونیم بریم خونمون ؟ مثلا اگر توی پوشک میکرد میگفتم اخی باید برن سطل اشغال و نرفتن خونشون و نشون میدادم که پوشک رو میندازم سطل . بعد چند روز اگر می دیدم موقع دفعش شده (مامانا میدونن چی میگم بچه یه حالت خاص تمرکز به خودش میگیره ) بهش میگفتم میای ببریمش خونشون ؟ بعد چند روز قصه شنیدن راضی شد بعد رفتیم دستشویی اگر یه تکه کوچیک میگرد میگفتم این نی نی پی پی هست مامانش کو ؟ مامانش هم بیار . بعد می گفتم باباش کو ؟ باباش هم بیار . بعد با شلنگ پی پی ها رو میفرستادیم خونشون و با هاشون بای بای میکردیم تا برن و به همین روش عادت کرد .

اینجا هم چند نکته :

۱_ اول که اصرار هیچ فایده ای نداره مقاومت ما باعث میشه کار بدتر بشه بچه یبوست بگیره پشتش زخم میشه و ماجرا میشه پس  اگر بچه تون میترسه حسابی باید صبور باشید .

۲_دوم این که بعضی بچه ها عادت دارن دفع رو ایستاده انجام بدن روزای اول اصلا اصرار نکنید که بشینه برای بچه ای که میترسه دیدن این که چیزی ازش خارج میشه حس بدی داره .به مرور می شینه خودش .

۳_ این که اصلا به این موضوع اشاره نکنید که غذا خورده و شده پی پی چون ممکنه باعث بشه از ترس دفع غذا هم نخوره

در آخر امیدوارم این تاپیک برای مامانایی که توی این موقعیت هستن مفید باشه🙂❤

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731
کلی خندیدم من مرسی عالی بودمنم میخوام پسرم رو بگیرو 21ماهشه خوبه به نظرت

به چی خندیدی به خانواده پی پی ها ؟ 😉😂😂😂 نه یکم دیگه صبر کنید هنوز دوسالش هم نیست بچه های من که اصلا تو این سن متوجه نبودن بعدشم پسر میگن یکم دیرتر هم جا داره تازه . و این که هر چی بزرگتر بشه بیشتر حرف بزنه کارتون راحت تره

به چی خندیدی به خانواده پی پی ها ؟ 😉😂😂😂 نه یکم دیگه صبر کنید هنوز دوسالش هم نیست بچه های من که ا ...

آره به نقاشی پی پی ها و خانوادشون😂😂😂مامان خلاق شمایید بقیه اداتونو درمیارن آره شاید بزارم بزرگتر شه

کاربرقدیمی هستم کاربری دوممه
آره به نقاشی پی پی ها و خانوادشون😂😂😂مامان خلاق شمایید بقیه اداتونو درمیارن آره شاید بزارم بزرگتر ...

مجبور بودم مجبووووووور 😂😂😂😂

به نظر من حتما صبر کنید چیزی رو که اعصابتون سرش پیاده میشه چند ماهه دیگه در طول چند هفته به دست میارید

چه خوب  مرسی منم خوندم  دخترم یکسال و ده ماهشه منم گذاشتم دوسالش بگذره بعد..

خواهش میکنم . بله بعد دوسال خیلی راحت تره حتی حدود دوسال و نیم که دیگه عالی تره 😊

خواهش میکنم . بله بعد دوسال خیلی راحت تره حتی حدود دوسال و نیم که دیگه عالی تره 😊

آره

چون هنوز نمیتونه حرف بزنه

گاهی میبرم دست شویی..ولی کلا دلم نمیخادعصبانی بشم چون الان خیلی نمیفهمه

تازه ازشیر گرفتمش،فکر میکردم سخت باشه

ولی چون باحوصله گرفتم اصلا اذیت نشدم

ازمیان دردها،آنهایی که گفته نشدند مارا پیر کردند💔
2706