2733
2739
عنوان

کودکان امروز => جامعه ی فردا...

| مشاهده متن کامل بحث + 319 بازدید | 39 پست
تنبیه یکی از اصول تربیتی و آموزشه! همونجوری که تشویق هست! بچه هم برای تزبیت شدن به تنبیه نیاز داره ...

خب من همینو دارم میگم 

ولی انگار دوستان میگن به بچه نباید چیزی گفت😐

بچه فقط تو خونه خودتون ازاده میتونه هرکاری دلش خواست انجام بده نه خونه مردم 

دختری در من ساز امیدواری میزند😍⚘
منم بهش گفتم تومشکل داری یکم روخودت کارکن بجای بچه شوهرتو فلک کن

خودش هم ی دوره بره تیمارستان بستری شه فک نکنم بد باشه 

از ی جایی ب بعد آدم هم عاقل میشه هم مهر و محبتش روجا اینکه  پای آدما حروم کنه نثار پای گربه،سگ ها و گلدوناش میکنه.بدون توقع و ب دور از هر آسیبی 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

تنبیه زیر ۵ سال کاملا ممنوعه حالا هر تنبیهی 

حرفتون درست نیست

بره خونه مردم هر کاری خواست انجام بده بعد بگیم بچس؟؟ 

تو خونه خودتون ازاده نه خونه مردم 

بچه شما فقط برای خودتون عزیزه نه بقیه

خب من همینو دارم میگم  ولی انگار دوستان میگن به بچه نباید چیزی گفت😐 بچه فقط تو خونه خودتون ا ...

نه واقعا بنظرم بچه تو خونه ی خودتم هم نباید صدرصد ازاد بزاری 

ولی روی صحبت من فقط اون قسمت تنبیهیه ک ی عده مادرنما استارترو تشویق کردن 

کاری ک نباید میشده شده حالا سیر کتکش هم کنه بچه دوساله رو درست میشه نه این رفتار باید از اول کنترل میشد 

از ی جایی ب بعد آدم هم عاقل میشه هم مهر و محبتش روجا اینکه  پای آدما حروم کنه نثار پای گربه،سگ ها و گلدوناش میکنه.بدون توقع و ب دور از هر آسیبی 
2728
یه چیزی بگم شاخت بزرگ شه تو سایت بایه خانم دوست شدم دخترامون همسن بودن بهش گفتم دخترم تی وی روشن کرد ...

ای وای منم دبدمش میگفت بچمو فلک میکنم راس میگف واقعا؟

همیشه سکوت نشانه تایید حرف طرف مقابل نیست                   گاهی نشانه قطع امید ازسطح شعور طرف متقابل است...
حرفتون درست نیست بره خونه مردم هر کاری خواست انجام بده بعد بگیم بچس؟؟  تو خونه خودتون ازاده ن ...

من تو خونه ی خودمم صدرصد ازاد نمیزارم بچه مو ک هرررر کاری خواست انجام بده 

تو ب من بگو بچه ی دو ساله رو ک خراب کاری کرده و صدرصد پدر مادرش مقصر اونا باید با جبران و تعمیر اون خرابکاری تنبیه شن رو چجوری تنبیه کنیم ک دیگه چیز پرت نکنه؟میشه ب نظرت؟

من تو خونه ی خودمم صدرصد ازاد نمیزارم بچه مو ک هرررر کاری خواست انجام بده  تو ب من بگو بچه ی د ...

نه به بچه دوساله نمیشه چیزی گفت 

پدر مادرش باید مواظب باشن

من فقط گفتم هر تنبیهی زدن نیست .میتونه تذکرم باشه 

نه به بچه دوساله نمیشه چیزی گفت  پدر مادرش باید مواظب باشن من فقط گفتم هر تنبیهی زدن نیست .می ...

خوب بله اینم میشه

2738
حرفاتون درست ولی فک نکنم اینارو بشه رو ی بچه ی ۲ ساله پیاده کرد

چرا نمیشه گلم! بچه دو ساله هم متوجه رفتار پدر و مادر میشه! مثلا همین گریه کردن یا بهانه گیری های بیخود بچه! از قبل از دو سال شروع میشه، اگه ببینه پدرو مادر به گریه هاش توجه نشون میدن و در مقابلش کوتاه میان یاد میگیره که دائم از این ابزار استفاده کنه.

دیشب برادر زاده ماژیک برداشت و دوید توی اتاق تا روی دیوار خط بکشه( خونه خواهرم بودیم و تازه خونه رو رنگ کرده و چندین بار دیوار رو هط خطی کرده و پدر و مادرش دعواش کردن)

سریع دنبالش رفتم و تا خواست خط بکشه، محکم ولی نه با عصبانیت و پرخاش، بهش گفتم نی نی مگه بهت نگفتم نباید روی دیوار خط بکشی؟ یهو با شرمندگی سرشو انداخت پایین و ماژیک رو پشتش قایم کرد. اصلا سعی نکردم ماژیک رو اژش بگیرم و ادامه دادم، این کار خیلی بده! فقط باید روی کاغذ خط بکشی! تو که پسر خیلی خوبی هستی و روی دیوار خط نمیکشی، بیا خودم به پسرم کاغذ میدم هرچی دوس دازی بکش! دیدم بچه راه افتاد دنبالم و از اتاق اومد بیرون! باور کن این بچه هنوز دوسالش نشده ولی خیلی خوب متوجه لحن صدای من شد و فهمید کارش نباید دیوار رو خط خط کنه

خیلی هم عالی ....پسر من دیوارو خط خطی میکرد ی عالم کتاب کهنه اوردم خط خطی کردیم از سرش افتاد دیگه هم ...

آفرین. من این اعتقاد رو دارم که شیطنت و یک سری کارها ذاتیه انگار مثلا ژن شیطنت انگار منتقل میشه . من خونم عین موزه ست و پر گلهای طبیعی بیشمار ولی یک دونه از وسایل یا گلدونها رو جمع نکردم پسرمم انگشتش نخورد نه که بگم نکن فقط آگاهش کرده بودم به شدت محافظه کار بار اومده مادرشوهرم همیشه پسر منو تربیتم رو تو سر همه کوبیده همیشه مثال میزنه به جرات میگم تا الان که ده سالشه خرابکاری نکرده ولی جاریم خونه اش عین مسجد یک برگ گل نداره لوستر و پسرش انداخت پایین تلویزیون خورد کرد بالیوان چرا ؟چون برادرشوهرم نمیزاره دعوا کنه زنش.خودشم هیچی نمیگه. بچه اش شده یه بچه بی ادب فحش میده به پدرشوهرم ادم اب میشه تا خونه ی مادرشوهرم به گ ه نکشه نمیره الانم که ۵سالشه درست نشده بدتر شده .پسرم از خجالت سرخ میشه میگه مامان همه همه جور فحشی بلدن ولی نباید استفاده کرد که! چرا؟ چون بهش یاد دادم که دهنت بدبو میشه شخصیتت پایین میاد تا به حال فحش استفاده نکرده. 

چرا نمیشه گلم! بچه دو ساله هم متوجه رفتار پدر و مادر میشه! مثلا همین گریه کردن یا بهانه گیری های بیخ ...

بله درسته 

خوب تو این ماجرا شما تنبیهی نکردی ولی تذکر و اموزش درست دادی 

ولی شما میگید بچه دوساله اشتباهی کرد باید تنبیه حالا ن لزوما فیزیکی بچه ک عواقب کارشو متوجه بشه اینو میگم رو بچه ی دوساله نمیشه پیاده کرد باید از اول اموزش درست داد ب بچه حالا یا با لحن تحکم یا با مهرو محبت 

من تو خونه ی خودمم صدرصد ازاد نمیزارم بچه مو ک هرررر کاری خواست انجام بده  تو ب من بگو بچه ی د ...

البته یه چیز بگم بچه ها هم خصوصیات اخلاقی متفاوت خودشون رو دارن بچه های هستن که وقتی یه چیز برنده وتیز مثلا دس میزنن یه بزرگسال همین که میگه نه  دس نزن   آخ میشی سریع دس میکشن  ولی بچه های دیگه هم هستن که راضی نمیشن دوس دارن تجربه کنن بشدت کنجکاو هستن و قانع نمیشن 

دوستان میشه خواهش کنم ازتون برا سلامتی و شفای بابام که مریضه بشدت دعا کنید  سرطان کلیه داشت الان زده به بقیه اعضا بدنش دکتراجوابش کردن خواهشا دعاش کنید درد امونشو بریده داره ازدرد پتو رو چنگ میزنهو آروم گریه میکنه و جلو خواهر کوچیکم که خودش مبتلا به ام اس پیشرونده اس ذره ذره  آب میشه  خدایا خودت رحم کن خواهرم همش ۲۰ سالشه و مجرد نزار بی پشت و پناه بشه خواهش میکنم ازتون هرکی پست منو دیداز ته دل دعا کنه برابهتر شدنشان اخه من کسی روبجز اینها ندارم تو این دنیا   😔😔😔😔😔😔😔 دوستان بابام واسه همیشه رفت  چقدر دعا کردم شفا بگیره 😭حالا ازتون میخام دعا کنید خواهر کوچیکه مریضم خیلی بیتابی میکنه آروم بگیره 
من چند روز پیش پسر دو سال و هفت ماهه ام رو چند تا کتک زدم طفلک خیلی ترسید ..اونم برای چی ؟ از پوشک گ ...

دیگه تکرار نکن اگه بترسه تو خودش نگه میداره و تا اخر عمر یبوست میشه 

2706