2737
2734
عنوان

خدمتکار درخانه

| مشاهده متن کامل بحث + 75068 بازدید | 924 پست
چطور دلتون میاد کسی خونتونو تمیز کنه حالم ب هم میخوره

شاید شما دوس نداشته باشین و این مخصوص شماست ، دیگرانو نباید زیر سوال ببرین برای اینکار.

قطعا خیلیا هم نظرشون برعکس شماست و حرف شما رو قبول ندارن.

میدونی اگر شنونده غیبت باشیم هفتاد برابر غیبت کننده گناه کردیم؟!! آره وحشتناکه!! دلیل بیشتر بودن گناه شنونده اینه که به غیبت کننده این جرات رو میده که بازم کارشو تکرار کنه. بیا از همین الان تلاش کنیم اجازه ندیم جایی که حضور داریم این گناه بزرگ اتفاق بیفته.  اولین قدم در برابر غیبت اینه که اصلا اجازه ندیم غیبت صورت بگیره، دوم اینکه اگر اتفاق افتاد ردّ غیبت کنیم،  یعنی از کسی که غیبتش شده دفاع کنیم. حدیث از پیامبر (ص) هست که گفتند کسی که بر برادر مسلمانش منت بگذارد و در برابر غیبتی که از او در مجلسی شنیده دفاع کند خداوند هزار در از شر و بدی را از او در دنیا و آخرت باز می گرداند و اگر دفاع نکند در حالی که قادر بر دفاع است هفتاد برابر گناه غیبت کننده بر او است. حالا سوال پیش میاد که چجوری دفاع کنیم؟ اگر از ویژگیهای ظاهری اون شخص غیبت شد که مثلا چهره ش فلانه ، بگیم اینا که عیب نیست ،عیب اینه که انسان از انسانیت به دور باشه یا گرفتار گناه باشه. اگه از خصوصیات اخلاقی اون شخص غیبت شد که مثلا حسوده یا خسیسه، اینجا سعی کنیم این ویژگی اون شخص رو توجیه کنیم و مثلا بگیم  اینطور نبوده و شاید منظورش این نبوده و صحبتایی مثل این رو بگیم و اگر اون خصیصه قابل توجیه نبود بگیم به هر حال هر آدمی گرفتار خطا میشه، کیه که خطا نداشته باشه ! یا این احتمال رو مطرح کنیم شاید به طور غیرعمد اون رفتار نادرست ازش سر زده. و اگر دفاع مقدور نبود بحث رو عوض کنیم و یا محل و مجلس غیبت رو ترک کنیم، و اگر ترک محل مقدور نبود باید به شکلی مثل بی اعتنایی یا تغییر رفتار نسبت به غیبت کننده نارضایتی خودمون رو نسبت به این عمل نشون بدیم. امام علی (ع) در این زمینه میفرمایند؛ پایینترین حد نهی از منکر و انکار عمل اهل گناه این است که با چهره ای در هم کشیده و ناراضی از عمل آنها با آنها برخورد کرد. و در آخر برای کسی که غیبتشو شنیدیم صلوات بفرستیم یا آیةالکرسی بخونیم یا واسش دعا و استغفار بگیم یا به نیابتش صدقه بدیم...اینجوری حداقل سعی خودمون رو کردیم قدم خیری برای اون شخص برداریم و در حد توان برای گناهی که ناخواسته درگیرش شدیم کاری رو به عنوان جبران انجام داده باشیم...

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

انصاف دیگه چیه 😑

این روزا که اصلا نیست. اما یه خانمی هست میاد ساختمونمون رو نظافت می‌کنه. خیلی متواضع هست. خیلی کم میگیره.  مدیر ساختمون از پول ساختمون همیشه بهش بیش از خواسته اون خانم میده. همه ساکنین هم از این کار راضی هستن. برعکسش یه مدت یه پرستار برای دخترم گرفتم، آدم خوبی بود اما امان از توقعاتش و دروغاش و سهل انگاریاش...

🕊 پر میشه این خونه از رقص و گل و شادی 🕊
2728
بنده خدا دیسک گردن داره...

منم دییک گردن دارم تمام کارامو خودم میکنم بابچه کوچیک🥴

😂نمیخوام پز بدم، تحقیرتون کنم، سرکوفت بزنم،یا اینکه مایه‌داریمو به رختون بکشم،ولی جاتون خالی الان یه نیمرو خوردم با نون سنگک!!.😂!.◊🤓دو توصیه خیلی مهم:اول اینکه : هیچ وقت به انتخاب های همسرتان نخندید؛ شما یکی از آنها هستید.دوم اینکه : هیچ وقت به انتخاب های خودتان افتخار نکنید؛ همسرتان یکی از آنهاست.😉
2738
اها. خب شما بیکاری تمیز میکنی. یک عده هستن اصلا تایم ازاد ندارن. ی تایمم گیرشون بیاد دیگه نا ندارن.& ...

همچنین عزیزم⁦❤️⁩

من زنم.... در گلوی زمین گیر کرده ام قدری حرف می خواهم و کمی آزادی!!! دوباره سیب بچین حوا من خسته ام بگذار از اینجا هم بیرونمان کنند‏‎‏‎‏‎‏
دم مامان بزرگت گرم ولی اونم دیگه خیلییییییی زیاد داده

اخه همه کاری کرد.قبل عید نروز بود..دوتافرش شست شیشه پاک کرد بعدم یه گرد گیریه کلی کرد

در تاریخ ۱۴۰۲/۲/۱۲ کاربریم به خواست خودم لغو شد خیلی دوست داشتم بازم بمونم اما اینجا کاملا وقتمو میگرفت. نمیتونستم مدیریت کنم همش اینجا بودم.این چند سال که اینجا بودم از همه کار وزندگیم افتادم ودرجا زدم..دوسه تا کاربری دیگم داشتم که اونا قبلا توسط نی نی یار تعلیق شد.سه،چهار سال توی این سایت بودم.گاهی اوقات عصبی بودم وممکنه با کسی بد برخورد کرده باشم یا حرف بدی زده باشم.امیدوارم اگه کسی بوده که از دستم عصبانی بوده وهست اگه‌مقدوره براش منو ببخشه وحلالم کنه.برای خوشبختیم، برای سلامتی وطول عمر خودم ومادرم وهمینطور واسه ازدواجم با یک ادم مناسب وابرومند وخوشبخت شدنم دعا کنید.سنم متاسفانه هی داره بالا میره وهمچنان مجردم.واسم دعا کنید.خدافظ
والا خوب خواستی بدی . اگه من بودم‌میومدم‌ 

خواهرشوهرمم ترغیب شد بیاد با اون یکی خواهرش 

گفتن یه روز نصف میکنیم بعد پشیمون شدن 

مجبور شدم تنهای انجام بدم

این کاربری رو با دندون تا حالا نگه داشتم😐حتی یکبارم قطع دسترسی شد با هزار مکافات برش گردوندم.پس  آدم نفهم وقتی مخالف من نظر میدی رو پیام های من ریپ نزن یعنی نزن چون من اعصاب ندارم مثل بچه تو مهمونی هرچی دهنم بیاد میگم بهت🙂
اره شما ک راست میگی... اونم تو شهرستان🙃اخرم پیدا نشد... احتمالا متخصص یا جراح میخواسته بیاد کمکت نص ...

منظورتون رو حالی نشدم ؟؟؟؟؟؟🤔

نگفتم نصف روز گفتم یک روز کامل واسه خونه تکونی😏

این کاربری رو با دندون تا حالا نگه داشتم😐حتی یکبارم قطع دسترسی شد با هزار مکافات برش گردوندم.پس  آدم نفهم وقتی مخالف من نظر میدی رو پیام های من ریپ نزن یعنی نزن چون من اعصاب ندارم مثل بچه تو مهمونی هرچی دهنم بیاد میگم بهت🙂
۵۰۰ میدی در روز به کارگرت؟؟؟؟😂😂😂😂😂

گفتم واسه یک روز کامل برا خونه تکونی لطفا اینقد زود نخونید 

فقط واسه جواب دادن زرنگ نباشید 

خونه تکونی با تمیز کردن عادی فرق داره 

من  وسواسم خونه رو رنگ کردیم سرامیک ها رنگ پاشیده  بود 

یا پنجره ها رو با آب بشوره نه اینکه دستمال بکشه😑

دیگه قضاوت با خودت

2706