2733
2739
عنوان

توروخدا این سوال ریاضی رو کی بلد پسرم امتحان داره

| مشاهده متن کامل بحث + 676 بازدید | 72 پست
فک کنم اونجا ک میگی ضلع مربع دوم میشه a+0/2a  اشتباه نیس   خب اگ‌ی ضلع a  باشه ۲۰درصد ...

فک کنم در اون صورتم جواب همون 80 میشه

من یه منتظرم... منتظر حل شدن مشکلم. خدایا خسته ام از صدا زدن های بی جواب. نذار رو به تباهی برم. 12 سال گذشت و من همچنان منتظر. خدایا رحمتتو ازم دریغ نکن.به دلم افتاده این روزا حاجت روا میشم.  خدا جونم دلم مثل سیر و سرکه می جوشه کمکم کن .میشه لطفا برای حل شدن مشکلم صلوات بفرستین؟هر کی واسم دعا کنه الهی که حاجت روا شه.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

فک کنم اونجا ک میگی ضلع مربع دوم میشه a+0/2a  اشتباه نیس   خب اگ‌ی ضلع a  باشه ۲۰درصد ...

شما اگه وزنت 20 درصد افزایش پیدا کنه چه جوری حساب می کنی؟نسبت به وزن قبلیت دیگه مثلا 50 کیلو باشی میشه 50+0.20*50

من یه منتظرم... منتظر حل شدن مشکلم. خدایا خسته ام از صدا زدن های بی جواب. نذار رو به تباهی برم. 12 سال گذشت و من همچنان منتظر. خدایا رحمتتو ازم دریغ نکن.به دلم افتاده این روزا حاجت روا میشم.  خدا جونم دلم مثل سیر و سرکه می جوشه کمکم کن .میشه لطفا برای حل شدن مشکلم صلوات بفرستین؟هر کی واسم دعا کنه الهی که حاجت روا شه.
2731
خوب .8 به چهار اضافه شده.هشت دهم نمیشه هشتاد درصد چهار.برای درصد باید تناسب ببندی. یه طرف تناسب هشت ...

ببین اولی محیطش میشه 4a , دومی محیطش میشه 4a+0.8a . یعنی دومی محیطش به نسبت اولی 0.8 یا 80 درصد بیشتر شده.شما دو تا محیط رو با توجه به طول ضلع حساب کن بعد براورد کن ببین دومی چند درصد ضلع محیطش بیشتر شد. به ذهن من این راه حل رسید

شما فرض کن مربعی داری که هر ضلعش 10 سانته و در این صورت محیط مربع میشه 40 سانت.  حالا اکه هر ض ...

خط اخر رو نگرفتم همه رو متوجه شدم 

به توکل نام اعظمت 😍😍😍😍😍😍�                                              آنچه دلم خواست نهان میشود...   هرچه خدا خواست همان میشود...😊
شما اگه وزنت 20 درصد افزایش پیدا کنه چه جوری حساب می کنی؟نسبت به وزن قبلیت دیگه مثلا 50 کیلو باشی می ...

نه اگ ۵۰کیلو باشم میگم بعلاوه ۲۰درصد 

به توکل نام اعظمت 😍😍😍😍😍😍�                                              آنچه دلم خواست نهان میشود...   هرچه خدا خواست همان میشود...😊
شما فرض کن مربعی داری که هر ضلعش 10 سانته و در این صورت محیط مربع میشه 40 سانت.  حالا اکه هر ض ...

کجا رفتی بیا خط اخر رو بهم بگو از رو ۱.۲ دهم چ جوری متوجه میشی ۲۰درصد اضافه شده

2740
خب 1.2 یعنی 1 به اضافهٔ 0.2 حالا 0.2 رو در 100 ضرب کن میشه 20 .گرفتی؟

اره ممنونم فدات

البته همون 20 درصد درسته ولی گفتی رشدش 20 درصد طول ضلع هست دیگه. واسه همون نوشتم 0.2a
a رو طول ضلع فرض کردم