2733
2739
عنوان

قشنگترین اسم های دختر که تا الان شنیدید؟

| مشاهده متن کامل بحث + 308 بازدید | 43 پست

نظرتون درباره اسم آذر چیه؟

انقدر نگیدآپلود عکس چجوریه  سرمو خوردین به خدا انقدر گفتید  به راحتی بزنین تو گوگل سایت آپلود عکس و عکس رو آپلود کنید  حالا بی زحمت برام یک صلوات بفرست   

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
داستانش چی هس؟

در یکی از شهرهای آذربایجان دختری به نام سارای با پدرش زندگی می کرده و نامزد چوپان بزرگ ایل بوده به نام آیدین ( فرهاد قائمیان بازیگر این نقش بود). خان منطقه با داشتن زن و فرزند با دیدن سارای عاشق اون میشه و علیرغم مخالفت سارای و پدرش و ایل به زور اونو همراه خودش می بره. در لحظه ای غفلت سارای خودش رو به رودخونه پرت می کنه تا از آبرو و حیثیت خودش دفاع کنه و رودخونه اونو با خودش می بره. تصنیف زیبایی هم براش ساخته می شه و سالهاست که در منطقه آذربایجان برای سارای عزاداری می کنند. البته داستان رو خیلی وقت پیش شنیدم و همینطور فیلم رو دیدم و ممکنه کمی پس و پیش گفته باشم. اگر دوستان آذری زبان اینجا باشند حتما بهتر توضیح می دن. شنیدم که تا سالها قبل که عروسی ها به شکل سنتی برگزار می شده نوازنده های آذری زبان در عروسی ها به یاد سارای تصنیفش رو می خوندند تا به همه یادآوری کنند که برای حفظ نجابت و شرافت تا پای جان باید ایستادگی کرد. اسم روستای محل زادگاه سارای رو هم بهم گفت که فراموش کردم. ظاهرا این اتفاق برای بیش از 100 سال گذشته هست

2738