2733
2739
ماه پیشونی جان اگه میشه درخواست دوستیمو قبول کن تا دستورالعمل برا مشکلات گوارشی پیام کنم براتون...خو ...

چشم عزیزم ممنونم ازت خیلی

الهی همۀ مردایی که تو نی نی سایت خانومن پریود بشن!!
چشم عزیزم ممنونم ازت خیلی

ماه پیشونی جان نمیدونم سایت مشکل داره یا هنوز درخواستمو تایید نکردی

همینجا مینویسم برات

من حدودا شش ساله خواننده خاموشم و الان فقط و فقط به خاطر شما عضو شدم که بهتون پیام بدم
چون خودم بیشتر از بیست ساله که درگیرشم
اگه بخوام بگم که چی به سرم اومده و چی کشیدم توی این سالها، باید یه تاپیک صد صفحه ای بزنم...ولی مهم اینه که الان خیلی بهترم خداروشکر
مشکلاتم: اسید زیاد معده.ورم معده.ورم اثنی عشر.و عوارضشون:بی اشتهایی.لاغری مفرط.عدم هضم و جذب.تهوع.سردردهای میگرنی.تلخی دهان .نابود شدن دندونام و...
خلاصه بگم که همه راه ها رو رفتم و همه دارویی خوردم...شیمیایی و گیاهی...ولی افاقه نکرد
وزنمم همیشه پایین بود(۴۳-۴۸) و هیچ وقت به پنجاه نمیرسید مگر توی بارداریام که اونم بعد زایمان دوباره پوست و استخون میشدم
تا اینکه از پنج شش ماه پیش راهشو پیدا کردم
آب جوشیده ی سرد شده، ناشتا☺
شب یه لیوان آب جوشیده بالای سرم ميذاشتم و روش دستمال میذاشتم...صبح هر ساعتی که بیدار میشدم به محض اینکه سرمو بلند میکردم آب رو میخوردم...نکته مهمیه که به محض بیدار شدن باید میخوردم وگرنه فایده ای نداشت...و بعد بلافاصله صبحانه میخوردم
اوایل بدم می اومد و تهوع میگرفتم ولی کم کم دیدم که تنها درمانم همینه و دیگه تهوع نداشتم با آب
و از ماه مبارک رمضان تاحالا خداروشکر  نزدیک هشت کیلو اضافه کردم...میتونست بیشتر هم باشه ولی یه کم تنبلی کردم و کالری روزانم زیر ۲۰۰۰ هست
البته پرهیزاتم رو تا حدودی دارم
مث شیر و ماست(عوضش کشک میخورم و سرشیر)
نارنگی
ترشیجات
خوراکیهای مغازه ای
پیاز خام و سیر خا....تره خام(این سه تا رو ترک کامل کردم چون بخاراتشون برام خیلی زیاده)
(اگه هرکدوم از اینها رو هم بخوام بخورم باید از غروب به بعد باشه وگرنه داغون میشم، و درکل سعی میکنم تا جای ممکن نخورم چون گوارشم برام مهمتره)
نکته ی بعدی اینه که در طول روز حداقل هشت لیوان آب رو باید بخورم...همچنین قبل از هر وعده ی غذایی و کلا قبل از خوردن هرچیزی در حد چند جرعه آب باید بخورم...و تا یه  ساعت بعد از وعده ها هم باید آب بخورم(مرتب آب میجوشونم و سرد میکنم)

و یه نکته ی خیلی مهم دیگه اینه که: اصلا اصلا اصلا نباید بذارم حتی پنج دقیقه هم گشنگی بکشم...مدام باید چیزی بخورم تا معدم اسید ترشح نکنه
یه نکته دیگه هم هست اینه که توی یه وعده پرخوری اصلا نباید داشته باشم...وعده های زیاد با حجم کم
شما از همین امروز شروع کن...امیدوارم به فضل خدا نتیجشو ببینی
من این چند ماه کارم همینه...شاید تا آخر عمر باید ادامه بدم شایدم بعد چند ماه یا چند سال دیگه خوب بشم با این روشا...حاضرم تا آخر عمر این کارا رو انجام بدم ولی حتی یک لحظه سردرد یا تهوع و ...نداشته باشم و وزنم متعادل باشه
آها یه چیز دیگه
بعضیا با آب خوردن شکمشون باد میکنه که اون از سردی معده اس...اگه شما اینجوری هستین این ترکیب رو استفاده کنین تا معدتون کمی گرم شه
زنیان آسیاب شده+آویشن آسیاب شده+سیاهدانه آسیاب نشده(سالم)...اینا رو ترکیب کنین و قبل از ناهار و شام یه ق چ خ بخورید با آب

اگه برات سواله که چرا آب؟

جوابش اینه که مشکلات گوارشی من مربوط بود به اسید زیاد...و آب اون اسید رو رقیق میکنه و نمیذاره اثر بد روم داشته باشه

پس شد:
آب جوشیده سرد شده ناشتا بلافاصله بعد از بیداری
صبحانه بلافاصله بعد از آب ناشتا
آب قبل و بعد از هر وعده یا میان وعده
پرهیزات
آب کافی در طول روز
گشنگی نکشیدن (حتی پنج دقیقه) و مرتب خوردن میان وعده
وعده های زیاد با حجم کم

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731
ماه پیشونی جان نمیدونم سایت مشکل داره یا هنوز درخواستمو تایید نکردی همینجا مینویسم برات من حدودا ...

نجلا من معده ام خیلی سرده و بخاطر همینم حتی اب که میخورم رفلاکسم بدتر میشه یعنی حتی اگه دو ساعت ونیم هم بعد غذا اببخورم سریع رفلاکسم تشدید میشه

نجلا جان الان کامنتتو دیدم و دارم با دقت میخونمم مرسی از تجربه ات گلم. راستی اب سرد دستور پزشک بود؟

نه گلم... یه روز برادرم جایی یه مطلبی خونده بود درمورد آب ناشتا...و به من گفت...منم خوردم دیدم اون روز معدم خیلی آرومتره...بعد دیگه تبدیل شد به نسخه ی شفام☺

نجلا من معده ام خیلی سرده و بخاطر همینم حتی اب که میخورم رفلاکسم بدتر میشه یعنی حتی اگه دو ساعت ونیم ...

عزیزم منم دقیقا همینجوری بودم قبلا...شاید روزی یه لیوان هم آب نمیخوردم...اصلا به آب فکر هم میکردم حالم بد میشد

ولی از وقتی شروع کردم ناشتا آب خوردن، همینجووووور دلم آب میکشید و گاهی دو تا پارچ هم آب میخوردم...

الانم روزی یه پارچ میخورم

وقتایی که رفلکس دارم سریع آب میخورم

ببین رمزش اینه که اول ناشتا آب بخوری

اسید معده شکسته میشه و بعد با خوردن غذا دچار مشکل نمیشی

مشکلمون اینه که وقتی معده مون پر از اسید و ترشحات شده یهو صبحانه روش میریزیم و این باعث مشکلات بعدیمون میشه

باید اون اسید اولیه ی ناشتا رقیق و شکسته بشه بعد...

نجلا من معده ام خیلی سرده و بخاطر همینم حتی اب که میخورم رفلاکسم بدتر میشه یعنی حتی اگه دو ساعت ونیم ...

من هر روز دارم آب جوشیده اماده میکنم برا مصرف روزانه...مگه اون آب تموم شده باشه و تشنم باشه یا خونه نباشم و مجبور شم آب لوله بخورم وگرنه از همون ناشتا آب جوشیده میخورم...انگار سبکتر هم هست برا معده های ضعیف...آدم بعدش حس سنگینی نداره

2738

سلام عزیزم😔خیلی نگرانم من تو یکی از تایپکات خوندم که مشکل نارسایی قلبی داشتی چیشد میشه منو از نگرانی دربیاری؟خیلی ناراحتم مشکل ساز برات شده؟

دوستان برام صلوات بفرستین💓چن تا مشکل دارم🌸لایک کنید منم براتون بفرستم🥰
سلام عزیزم میدونم سوالم خیلی بی معنیه شما ارد بلوط رو واسه معده امتحان کردید

سلام عزیزم نه راستش پیدا نکردم ولی برای معده تصمیم گرفتم یه متخصص طب سنتی خوب که پزشک هم باشه مراجعه کنم چون واقعا باید از اساس مشکل حل بشه

سلام عزیزم نه راستش پیدا نکردم ولی برای معده تصمیم گرفتم یه متخصص طب سنتی خوب که پزشک هم باشه مراجعه ...

من امروز رفتم اندوسکوپی گفت یکم مری فتق داره با چندتا زخم ریز تو اثنی عشر ولی نمیدونم چرا انقدر حالم بده