2733
2734
عنوان

آغا محمدخان قاجار پادشاه محبوبم

| مشاهده متن کامل بحث + 4493 بازدید | 104 پست
منفورترین پادشا از نظر من اول خسرو پرویزه که نامه پیامبر رو پاره میکنه(فک میکنم تمام بدبختی الانمون ...

این گفته من نیست یک قیاس کاملا بیطرفانه هست

پیامبر و خداوند به هیچ بشری اسیب نمیرسونند خداوند خیر میده و هر شری از جانب خود ما به خودماهست (ایه قران هست)

خسرو پرویز طبق مشکلات کشور و تاکتیک نظامی در برابر گروه های عرب بادیه نشین شکست خورد و ما در اون دوران نبودیم و حتما دلایلی وجود داشته که این شکست رقم خورده و ازطرفی یک پادشاه هم هیچوقت تسلیم نمیشده(این مسلمه) چرا که غرورش اجازه نمیداده و نمیشه اون رو مقصر دونست ماهم اگه جای اون بودیم تسلیم نمیشدیم .اتفاقی که برای بلقیس و حضرت سلیمان افتادو منجر به رابطه زناشویی شد جنسیت نقش به سزایی داشته که بلقیس تسلیم شد .اون نامه صرفا نوعی توجیه برای ایندگان بوده .و برای قبل حمله بوده چراکه پیامبر سیاست داشته و چیزی که اونو متمایز میکرده سیاست همراه با رافت بوده.که از اون شخص لایقی ساخت چرا که هیچوقت دچار کبر نمیشدن و این خودش نشانه ی معقول بودن یک شخصه!که به هیچ شرایطی دلبسته نمیشدن بااینکه دلبستگی و رابطه ی روحانی با خداوند داشتن

و درکنارش این نشانه عدل خداوند هم میتونه باشه 

مشکلات الان ما به خاطر خود ماهست نه کسی دیگه و نه......

دوستان هر چی بیشتر راجع بهش بخونید بیشتر علاقمند میشید . اسمشونو تو توییتر سرچ کنید نتایج جالبتری می ...

میگن حرمسرا داشته با شی تییز خانوما رو ...

بعد دستاورد نسلش و قاجار چی بود

جدا شدن 40 درصد ایران رو مدیون کیا هستیم از گرجستلن و آذربایجان و...؟

سرسبزترین بهار تقدیم تو باد...

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

کتب مذهبی ادیان دیگه خب تحریف شده اند پس نمیشه استناد کرد تنها کتاب آسمانی ک تحریف نشده قرآنه

کل کتاباشون که تحریف نشده و در ضمن اسلام ادیان ابراهیمی دیگه رو قبول داره

2728
میگن حرمسرا داشته با شی تییز خانوما رو ... بعد دستاورد نسلش و قاجار چی بود جدا شدن 40 درصد ایران ر ...

بالاتر توضیح دادو

خود آغامحمدخان دست روسیه رو از ایران کوتاه کرد

تفلیس رو فتح کرد

خراسان رو گرفت

ایران رو یکپارچه کرد

و با بقیه سران قاجار زمین تا آسمون فرق داره

سرگشته‌ی محضیم و در این وادیِ حیرت                    عاقل تر از آنیم که دیوانه نباشیم

بیماری صرع داشت و یک‎بار هم در ۱۲۰۵ یا ۱۲۰۶ق/۱۷۹۰ یا ۱۷۹۱م سکته کرد و ۳ روز در حال بیهوشی بود تا با درمان دو پزشک دانا، میرزامسیح تهرانی و میرزااحمد اصفهانی، بهبود یافت. با اینهمه اراده‎ای قوی داشت و می‎کوشید کاستی هایش آشکار نگردد. ولی هرکس او را از دور می‎دید، نوجوانی ۱۴، ۱۵ ساله‎اش می‎پنداشت.

آقامحمدخان از این امر ناراحت می‎شد و بسیار بدش می‎آمد که کسی به چهره یا چشمانش بنگرد. با اینکه می‎دانست دیگران به احوالش واقفند، کوشش می‎کرد تا ندانند یا بنمایانند که نمی‎دانند. از همین‎رو، تشکیل حرمسرا داد و زنی چند به همسری برگزید

سرگشته‌ی محضیم و در این وادیِ حیرت                    عاقل تر از آنیم که دیوانه نباشیم

آقامحمدخان فرزند ایل و مرد جنگ و ستیز بود. وی مردی شجاع، فرزانه، با تدبیر و کیاست بود. گرچه شمشیرزن بود، اما می‎کوشید از فکرش بیشتر استفاده کند. در سرکوبی دشمنان هر نیرنگی را روا می‎دانست و برای بقای سلطنت قاجار و مصلحت هایی که تشخیص می‎داد، به هیچ‎کس رحم نمی‎کرد و عزیزترین برادران و یاران و کسان خود را در این راه سربه نیست می‎کرد

2740

به ساده‎ترین پوشاک‌ها و خوراک‌ها بسنده می‎کرد و از تجمل دوری می‎گزید . استقبال مردم در شهرها از او، خوش‎آیند وی نبود. از نگارش‌های متکلف و منشیانه و فتح‎نامه‎های اغراق‎آمیز بیزاری می‎جست. برخورد و رفتارش با مردم عادی و سربازان بهتر بود تا بزرگان و گردن‎کشان.

به هیچ وجه زیبا نبوده نمیدونم الان چطور چهرش رو به تصویر کشیدن اما طبق نوشته مورخان قدیم صدای نازک د ...

اما همون مورخانی که میگید من اکثره نوشته هاشون رو خوندم و همچنین از یه استادی که فوق لیسانس تاریخ دانتن پرسیدم و همشون تأکید کردن که زیباترین پسر قوم قجر آقامحمدخان بوده،البته قبل از اخته شدنشون،تو یکی از کتابها از مادربزرگشون نقل شده که آقامحمدخان پسر یچه ای که چشمان کهربایی داشت اما بعد از اتفاقه اخته شدن،رنگ چشماش به مشکی تغییر پیدا کرد

روانشناس مملکت😍
اما همون مورخانی که میگید من اکثره نوشته هاشون رو خوندم و همچنین از یه استادی که فوق لیسانس تاریخ دا ...

بله اون کار روی هورمونها تاثیر میذاره

هورمونها هم که تقریبا تنظیم کننده‌ی همه چیزن

رفتم اینترنت سرچ کردم آقای مکارم شیرازی توی تفسیر نمونه گفتن احتمال داره ذوالقرنین ک تو اون آیه از ...

بعله

بله اون کار روی هورمونها تاثیر میذاره هورمونها هم که تقریبا تنظیم کننده‌ی همه چیزن

من کتابشو خوندم البته با دردسر پیدا کردم و خریدم کتابشو،چون کتاب ممنوعه هست و نویسندش از ایران رفتن،اما خیلی قنگ بود از دوره صفویه شروع میشد تا اوایل دوران پهلوی

روانشناس مملکت😍
2706