2737
2734

سلام دوست عزیز. من  ۱۹ سالمه و سال ۹۹ کنکور دومم بود که احتمالا دیدید که بیشتر از رقابت علمی ، کنکور امسال(۹۹) جنگ اعصاب و روان بود و هر روز یه تنش یه خبر . البته یه خبر که نه صدها خبر ضد و نقیض . همه اینها قطعا روان نوجوانهایی مثل من رو داغون میکنه خصوصا که خانواده هم فشار بیاره و تیکه بندازه . یادم میاد قبل از اومدن رتبه ها مامانم باهام دعوا کرد و گفت این جور که تو درس خوندی تو این دو سال و ما رو از همه چی محروم کردی و زندونی خونه بودی ، طرف نخونده، اون رشته اشغالی که قبول شدی رو قبول میشد . خیلی بهم برخورد . مادر من تو هر موقعیتی خرجایی که برام کرده رو به روم میاره و خب واقعا عذاب آوره برام . من کوچکترین اعتماد به نفسی در خودم نمیبینم و همیشه احساس میکنم از همه پایین ترم چه از لحاظ قیافه و هیکل چه عقل . خدا میدونه که چه شبهایی با گریه خوابم برده . داشتم میگفتم اون جمله رو که با لحن تحقیر و تهدید از مادرم شنیدم مصمم شدم که اگه رتبه کنکور امسالم از پارسالی بدتر شه یا شبیه پارسال شه،خودکشی کنم . تو اینترنت هم راه خودکشی اسان رو سرچ کردم چون من ترسوام . نمیتونم رگ بزنم و ...

وقتی رتبه ها اومد از حد انتظارم خیلی فاصله داشت ولی بازم خیلی بهتر از سال قبل شد . میخوام بگم کنکور ارزش خودکشی نداره . کنکور ایران یک جریان کاملا غلط برا ورود به دانشگاست. من با رقابت و کنکور هیچ مشکلی ندارم ولی کنکوری که پر از سهمیه های گوناگونه و سوالای عجیب سخت و غیر استاندارد که تهش پذیرش محدود و مورچه ای دانشگاه دولتی رو در پی داره و بقیه افراد ناچارن تحصیل پولی ( دانشگاه پردیس یا آزاد یا غیر انتفاعی ) رو انتخاب کنن ، چه فایده ای داره ؟ فقط اذیت و استرس تو سن جوونیه و شروع هزاران مشکل عصبی که از دختران کنکوری وارد خانواده های فعلی و بعد وارد خانواده های اینده شون میشه و بچه هایی از این نسلهای مضطرب به دنیا میان و این چرخه دردناک جامعه ایرانی رو ادامه میدن. در آخر بگم عزیز من برای کنکور خودکشی نکن. جان تو هزاران مرتبه ارزشمند تر از کنکور نادرست ایرانه. نفرین و لعنت خداوند بر ظالمان و مافیای کنکور و تمام افرادی که به ناحق صندلی شخص دیگری رو در دانشگاه تصاحب کردن . خداوند بزرگ درک اسفل را برای این افراد مهیا کرده. 

نیازی نیست انسان بزرگی باشیم انسان بودن خود نهایت بزرگییست

عالی نوشتی گلمممممم 

(۱ دی )لطفا، بیاین متحد باشیم😍مرسی از همه پیشاپیش از اوناییکه تاپیک میزنن معذرت میخوام چون گزارش میزنم براشون😁اهل زیباترین کلانشهر ایران، رشت😍

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

خب حالا انتخاب رشته کردی؟

من یه مامان افسرده بودم ولی از وقتی که دخترم خندید دیگه شادم😊 من عاشق پیشرفتم😍 عاااشق هیجان😍 عاااشق شیرینی پزی😍 دوست دارم زبانم فول شه😍 رانندگیم حرفه ای شه😎😛 عاااشق کمک کردن به بقیه ام😍 من خیییلی آرزوها دارم😀 من به همش میرسم چون شااادم، حالا تویی که اینارو خوندی یه لبخند گشاااد بزن😉 آفرین الان خوشکلتر شدی😀😚❤بخند عزیزم فراموووش شه دردات😊
2731
خب حالا انتخاب رشته کردی؟

بله. منتظرم جوابش بیاد . شما نوشتید که مادر هستین میتونم ازتون خواهش کنم مثل مادر من با بچتون رفتار نکنید.و خدایی نکرده معیار ارزش دخترتون رتبه کنکورش نشه😔

بله. منتظرم جوابش بیاد . شما نوشتید که مادر هستین میتونم ازتون خواهش کنم مثل مادر من با بچتون رفتار ...

دقیقا یاد خودم میوفتم ک. مامانم هیچ اعتماد ب نفسی بهم نداد همیشع گف زشتی لاغری

مثلا الان شوهرم میگه خوشکلی باور نمیکنم

واسع کنکورم هم همش پسرعموم رو میزدن تو سرم، اون هنوزم پشت کنکوره

هر چی کمبود روحی داشتم سعی میکنم دخترم و آبجیم نداشته باشن

راستی من میخام دوباره بخونم برا کنکور

من یه مامان افسرده بودم ولی از وقتی که دخترم خندید دیگه شادم😊 من عاشق پیشرفتم😍 عاااشق هیجان😍 عاااشق شیرینی پزی😍 دوست دارم زبانم فول شه😍 رانندگیم حرفه ای شه😎😛 عاااشق کمک کردن به بقیه ام😍 من خیییلی آرزوها دارم😀 من به همش میرسم چون شااادم، حالا تویی که اینارو خوندی یه لبخند گشاااد بزن😉 آفرین الان خوشکلتر شدی😀😚❤بخند عزیزم فراموووش شه دردات😊
بله. منتظرم جوابش بیاد . شما نوشتید که مادر هستین میتونم ازتون خواهش کنم مثل مادر من با بچتون رفتار ...

ایشالله ک همونی میخوای قبول شی😍😍😍😍😄 احساس میکنم ک خوب درکم میکنی 😭😭❤❤💚💚

چه دعایی کنمت بهتر از این؛ خنده ات از ته دل، گریه ات از سر شوق 🥀
2740
ایشالله ک همونی میخوای قبول شی😍😍😍😍😄 احساس میکنم ک خوب درکم میکنی 😭😭❤❤💚💚

تو هم کنکوری هستی ؟ بگو درد دل کن

دقیقا یاد خودم میوفتم ک. مامانم هیچ اعتماد ب نفسی بهم نداد همیشع گف زشتی لاغری مثلا الان شوهرم میگه ...

آفرین به شما. خدا زیاد کنه مادرایی مثل شما رو. حفظتون کنه برا دخترتون. چه رشته ای دوس دارین ؟

من همونیم ک تاپیک زدم عزیزم چند دقیقه پیش

ببین اصلا کنکور رو بیخیال . تلاشت رو بکن ولی کنایه های هیشکی مهم نباشه برات حتی مادرت😔

2706