2733
2734
مراسم حنابندان در رشت:
شب قبل از عروسی تو خونه عروس بزن و بکوب هست عروس یه لباس رنگی میپوشه و منتظر خونواده دوماد میمونه تا با خنچه و حنا بیان قبل از شام خونواده دوماد با چند نی بزرگ حاوی کادو و هدایا و اینه شمعدون و خریدهای عروس و شیرینی و میوه میان وقتی از در وارد میشن معمولا با رقص هست و سینی ها رو میچینن و بعضیا خریدها رو نشون میدن و سر اخر سرویس طلای عروس رو میندازن گردن عروس و بعد مراسم حنا گذاری رو دست عروس و داماد هست که انجام میشه و بزن و برقص
قدیما حنابندون خیلی مفصل تر بود و خونوادگی تر و خودمونی تر از عروسی
به نظر من از عروسی بیشتر میچسبید و عروس خوشگلتر بود چون ارایش دخترونه و لباس رنگی دلپسندتر بود
من نميدانستم معني هرگز را… تو چرا باز نگشتي ديگر؟   
مراسم دندون فشان در رشت:
بعد از اولین دندون بچه جشن میگیرند و برنج و عدس و گندم برشته میکنند و روی سر بچه یه پارچه میگیرند مثل پارچه ای که رو سر عروس و دوماد میگیرند البته بچه روی یه سفره یا پارچه خوشگل حاوی یه سری وسایل مثل اینه ، شانه ، قیچی، طلا، مداد ، خودکار ،گوشی پزشکی و هر چی که به یه شغل ارتباط داره مینشنه و در حالی که روی پارچه برنج برشته میریزند اجازه میدن بچه یکی از وسایل رو بنا به فکر خودش برداره اولین چیزی که برداشته بشه مرتبط با شغل اینده بچه. هست و سر اخر هم بسته های کوچک برنج برشته و شکلات و نقل با تزئینات به مهمونا داده میشه
اش دندونی هم که سرجای خودش برقراره

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

مراسم هفت شب در رشت:
بعد از یک هفته از تولد بچه به فامیل و دوست کارت میفرستند مثلا با این عنوان : به مناسبت تولد نورچشمی ..... و اسم نوزاد به اطلاع عموم رسونده میشه و میان و فندق بازی میکنند و بچه رو میبینند و کلا دید و بازدید تو یه روز تموم میشه البته مادر جدید حتما کمک هم باید داشته باشه وگرنه این کارها بدون کمک دیگران نمیشه
مراسم ختنه سورون در رشت:
بعد ختنه کردن فامیلای نزدیک جمع میشن و فندق بازی میکنن دقیقا یادم نیست ولی بر اساس زوج و فرد بودن فندق ها برنده و بازنده معلوم میشد اول از همه به هر نفر یه بسته فندق میدن مثلا ١٠ تا دونه ، طرف مختار هست با فندقاش بازی کنه یا اینکه برداره بزاره تو کیفش بازی به این صورته که مثلا دو تا دونه تو مشت میگیره و میپرسه زوج یا فرد اگه گفته بشه زوج ، باخته و باید تحویل طرف بده ولی اگه بگه فرد به تعداد فندقهای توی دستش برنده فندق میشه و همینطور تا اخر
سلام watoowatoo جون ، چقدر مراسم هاتون باحال بود اصلا نشنیده بودم .

مثلا ما برای بچه فقط آش دندون میپزیم و پخش می کنیم . شغل آینده که خیلی باحال بود ... من جلو بچه ام فقط گوشی

پزشکی میزارم :) بزور دکتر بشه :)

حنا بندون ما هم داریم اما این طرفا دیگه به شدت کمرنگ شده و داره از بین میره . منم حنا بندون رو بیشتر دوست دارم

جشن هفت روز هم اصلا نداریم . اصلا دعوتی نداریم هر کسی میاد به بچه سر میزنه و میره البته کادو هم میده وقتی

اومد.

ختنه سورون هم جشن مفصل نمی گیریم . اصلا یادم نمیاد ختنه سورون کسی رفته باشم .

فندق بازی هم باحال بود دوست دارم یاد بگیرمممممممممممممممممممممممم

فدات که این همه چیز میز برامون نوشتی .

حالا وقت کردی از غذاهاتون هم بنویس
خدایا سپاس که حداقل می دانم که نمی دانم ...
دوستای عزیزم من یه کلوب برای ارشد مهندسی نرم افزار و کلا همه ی گرایش های کامپیوتر زدم

هر کس دوست داشت میتونه بیاد با هم باشیم :

http://www.ninisite.com/clubs/detail.asp?clubID=23924
خدایا سپاس که حداقل می دانم که نمی دانم ...