2737
2739
عنوان

در برابر مردها غر نزنید! قدرت مانورتون رو بالا ببرید😎

| مشاهده متن کامل بحث + 1928 بازدید | 53 پست
شوهر من خیلی سریع غذا میخوره درحدی ک اصلا کنارش غذابه ادم نمیچسبه.خیلی هم ویلیس و شلخته اس...هیچ کار ...

گفتن فایده نداره عزیزم، تو خودت اونطور که برای خودت مناسب میدونی غذاتو بخور و لذت ببر. 

خدا رو چه دیدی ،شاید از نحوه غذا خوردنت انقد کیف کرد که خودشم خواست تغییر کنه.

میدونی اگر شنونده غیبت باشیم هفتاد برابر غیبت کننده گناه کردیم؟!! آره وحشتناکه!! دلیل بیشتر بودن گناه شنونده اینه که به غیبت کننده این جرات رو میده که بازم کارشو تکرار کنه. بیا از همین الان تلاش کنیم اجازه ندیم جایی که حضور داریم این گناه بزرگ اتفاق بیفته.  اولین قدم در برابر غیبت اینه که اصلا اجازه ندیم غیبت صورت بگیره، دوم اینکه اگر اتفاق افتاد ردّ غیبت کنیم،  یعنی از کسی که غیبتش شده دفاع کنیم. حدیث از پیامبر (ص) هست که گفتند کسی که بر برادر مسلمانش منت بگذارد و در برابر غیبتی که از او در مجلسی شنیده دفاع کند خداوند هزار در از شر و بدی را از او در دنیا و آخرت باز می گرداند و اگر دفاع نکند در حالی که قادر بر دفاع است هفتاد برابر گناه غیبت کننده بر او است. حالا سوال پیش میاد که چجوری دفاع کنیم؟ اگر از ویژگیهای ظاهری اون شخص غیبت شد که مثلا چهره ش فلانه ، بگیم اینا که عیب نیست ،عیب اینه که انسان از انسانیت به دور باشه یا گرفتار گناه باشه. اگه از خصوصیات اخلاقی اون شخص غیبت شد که مثلا حسوده یا خسیسه، اینجا سعی کنیم این ویژگی اون شخص رو توجیه کنیم و مثلا بگیم  اینطور نبوده و شاید منظورش این نبوده و صحبتایی مثل این رو بگیم و اگر اون خصیصه قابل توجیه نبود بگیم به هر حال هر آدمی گرفتار خطا میشه، کیه که خطا نداشته باشه ! یا این احتمال رو مطرح کنیم شاید به طور غیرعمد اون رفتار نادرست ازش سر زده. و اگر دفاع مقدور نبود بحث رو عوض کنیم و یا محل و مجلس غیبت رو ترک کنیم، و اگر ترک محل مقدور نبود باید به شکلی مثل بی اعتنایی یا تغییر رفتار نسبت به غیبت کننده نارضایتی خودمون رو نسبت به این عمل نشون بدیم. امام علی (ع) در این زمینه میفرمایند؛ پایینترین حد نهی از منکر و انکار عمل اهل گناه این است که با چهره ای در هم کشیده و ناراضی از عمل آنها با آنها برخورد کرد. و در آخر برای کسی که غیبتشو شنیدیم صلوات بفرستیم یا آیةالکرسی بخونیم یا واسش دعا و استغفار بگیم یا به نیابتش صدقه بدیم...اینجوری حداقل سعی خودمون رو کردیم قدم خیری برای اون شخص برداریم و در حد توان برای گناهی که ناخواسته درگیرش شدیم کاری رو به عنوان جبران انجام داده باشیم...
مثالایی که زدید خیلی تو زندگی حائز اهمیت نیستن، یه قضایایی پیش میاد که واقعا مهم و سرنوشت سازن، مثل ...

متوجهم عزیزم،

من هدف اصلیم این بود که بگم اعتراض کلامی در برابر آقایون کم اثرترین روشه.

بیشتر جبهه میگیرن و میخوان بگن حرف حرف اوناس .

با این مثالای ساده میخواستم بگم ما بدون اینکه متوجه باشیم در طی روز بارها و بارها خودمونو توی این چالش قرار میدیم و تحت تاثیر عواقب منفیش قرار میگیریم.

توی موارد اساسی تر هم که گفتین باز کماکان غر زدن نتیجه منفی خودشو داره.

اونجا هم باید بگردیم ببینیم روی چه روشی میتونیم مانور بدیم.

در مورد نحوه سرمایه گذاری یا خرید خونه و ماشین باید بگم این حساسترین و مهمترین آیتم مورد اهمیت مردها در زندگیه.

باید خیلی حساب شده پیش بری، حواست به چیزای بیشتری باشه.

برای آقایون اینکه در زندگی و در برابر همسر پرقدرت باشن همونقدر حیاتیه که برای یک زن عشق و احساس مهمه!

و اداره امور مالی زندگی یکی از راههای خودنمایی قدرت مردهاست.

مردها میخوان همیشه شاه باشن ،اداره امور مهم زندگی از که مسائل مالی مهمترینشه به عهده خودشون باشه، خودشون تصمیم بگیرن. و اگه این موقعیتشون رو در خطر ببینن و حس کنن خودشون نمیتونن تصمیم گیرنده باشن، زمین و زمانو به هم میزنن تا بگن حرف باید حرف من باشه.

مثلا اگه بهش بگی بورس ضرر میده اینکارو نکن به جاش خونه بخر،

اگه مردی باشه که غرورش براش از هر چیزی حتی از ضرر مالی مهمتر باشه ،فقط واسه اینکه بگه کسی نمیتونه براش تصمیم بگیره کاملا خلاف نظرت عمل میکنه، 

براشم مهم نیست ضرر کنه، فقط میخواد ثابت کنه آخرش اونی شد که من گفتم.

به خاطر همین توی تصمیم گیریهای اساسی و مهم زندگی همیشه نشون بده همسرت مدیر و رهبره و انقدر بالا ببرش تا به اونجایی برسه که میخواد،

اما با رفتارای خیلی ریز ببرش به سمت و سویی که میخوای.

مثلا توی همین مورد بورس که گفتی(که البته فک کنم دیگه گذشته ظاهرا)، بگردی یکی از نزدیکانتون که همسرت تا حدی هم قبولش داشته باشه ببین کسی پیدا کنی که ضرر کرده باشه و مخالف بورس باشه، بعد نه اینکه مستقیم به شوهرت بگی برو از فلانی بپرس با فلانی رو ببین ضرر کرده...

اینجوری بگی باز همون میشه که موقعیت پراقتدار خودشو توی خطر میبینه و فک میکنه داری واسش تصمیم میگیری و برعکسش عمل میکنه.

یه طوری با یه روشی مثلا اینا رو با هم رو به رو میکردی و حرف بورسو میکشیدی وسط تا شوهرت خودش به این نتیجه برسه که اشتباهه.

یا مثلا منابع و اطلاعات معتبری که باعث بشه شوهرت منصرف بشه رو یه طوری غیرمستقیم در اختیارش میزاشتی.

اما هیچوقت نمیگفتی اینکارو نکن، به جاش میگفتی من میدونم تو همیشه بهترین تصمیمو میگیری.

این کلمه بهترین مردا رو دیوونه میکنه، واست کوهم جابه جا میکنن.

یا در مورد تربیت بچه ها همینطور،

من تجربه مادری ندارم اما به نظرم نباید نشون بدی که تو بیشتر از همسرت میدونی و بلدی، اینجوری باز در برابرت جبهه میگیره.

مثلا وقتی به اختلاف نظر میخورین سعی کن آرومش کنی ، اونقدر ببرش بالا تا نرم بشه و حرف تو اجرا بشه.

مثلا  بگو عزیزم من میفهمم این اصرار تو به خاطر مسئولیت پذیریت در قبال بچمونه، من میدونم چقد نگران تربیتشی و چقد تلاش میکنی آدم درستی بشه. ولی تو به اندازه کافی زحمت میکشی و مشغله داری، این قضیه رو بسپار به من 

میدونی اگر شنونده غیبت باشیم هفتاد برابر غیبت کننده گناه کردیم؟!! آره وحشتناکه!! دلیل بیشتر بودن گناه شنونده اینه که به غیبت کننده این جرات رو میده که بازم کارشو تکرار کنه. بیا از همین الان تلاش کنیم اجازه ندیم جایی که حضور داریم این گناه بزرگ اتفاق بیفته.  اولین قدم در برابر غیبت اینه که اصلا اجازه ندیم غیبت صورت بگیره، دوم اینکه اگر اتفاق افتاد ردّ غیبت کنیم،  یعنی از کسی که غیبتش شده دفاع کنیم. حدیث از پیامبر (ص) هست که گفتند کسی که بر برادر مسلمانش منت بگذارد و در برابر غیبتی که از او در مجلسی شنیده دفاع کند خداوند هزار در از شر و بدی را از او در دنیا و آخرت باز می گرداند و اگر دفاع نکند در حالی که قادر بر دفاع است هفتاد برابر گناه غیبت کننده بر او است. حالا سوال پیش میاد که چجوری دفاع کنیم؟ اگر از ویژگیهای ظاهری اون شخص غیبت شد که مثلا چهره ش فلانه ، بگیم اینا که عیب نیست ،عیب اینه که انسان از انسانیت به دور باشه یا گرفتار گناه باشه. اگه از خصوصیات اخلاقی اون شخص غیبت شد که مثلا حسوده یا خسیسه، اینجا سعی کنیم این ویژگی اون شخص رو توجیه کنیم و مثلا بگیم  اینطور نبوده و شاید منظورش این نبوده و صحبتایی مثل این رو بگیم و اگر اون خصیصه قابل توجیه نبود بگیم به هر حال هر آدمی گرفتار خطا میشه، کیه که خطا نداشته باشه ! یا این احتمال رو مطرح کنیم شاید به طور غیرعمد اون رفتار نادرست ازش سر زده. و اگر دفاع مقدور نبود بحث رو عوض کنیم و یا محل و مجلس غیبت رو ترک کنیم، و اگر ترک محل مقدور نبود باید به شکلی مثل بی اعتنایی یا تغییر رفتار نسبت به غیبت کننده نارضایتی خودمون رو نسبت به این عمل نشون بدیم. امام علی (ع) در این زمینه میفرمایند؛ پایینترین حد نهی از منکر و انکار عمل اهل گناه این است که با چهره ای در هم کشیده و ناراضی از عمل آنها با آنها برخورد کرد. و در آخر برای کسی که غیبتشو شنیدیم صلوات بفرستیم یا آیةالکرسی بخونیم یا واسش دعا و استغفار بگیم یا به نیابتش صدقه بدیم...اینجوری حداقل سعی خودمون رو کردیم قدم خیری برای اون شخص برداریم و در حد توان برای گناهی که ناخواسته درگیرش شدیم کاری رو به عنوان جبران انجام داده باشیم...

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

@nafaskocholo1403    

https://www.ninisite.com/discussion/topic/1591616/چگونه-شوهر-بداخلاقمو-عاشق-خودم-کردم?page=1

2731

مورد آخر خیلی اولا سرش کلاه میرفت ولی جدیدا ازوسط نصف میکنم تا حقش ضایع نشه 

خودتون ساده بازی در میارید دیگه وگرنه ما اونقدرم گرگ نیستیم   

دخترم وقتی بهم میخندی، انگاری دنیا بهم میخنده ...      

خخخخخ عین شوهر من رفتار شوهرت

من فکر میکردم فقط شوهر من نسبت ب من بیخیال

منم مثل تو رفتار میکنم

سهمم رو جدا میکنم

چرا عاشـ^^ـق #خدا نباشم؟!وقتے که به من گفت تو ریحانه ی خلقت منے❤️برای سلامتی خانوادم و خانوادت یک صلوات میفرستی؟؟🙂👨‍👩‍👦ممنون🥀با نظرم مخالفی ریپلای نکن اعصاب بحث کردن با 🐑هارو ندارم    ،تیکر تولد۱سالگی پسرم  
2738

چجوری ب نظرتون ب شوهرم بفهمونم ک من باید در جریان مسایل مالیش باشم 

یا چجوری شماها از حساب کتاب و درامد شوهرتون سردرمیارید  

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
متوجهم عزیزم، من هدف اصلیم این بود که بگم اعتراض کلامی در برابر آقایون کم اثرترین روشه. بیشتر جبهه ...

ممنون که وقت گذاشتید😍

صلّی الله علیک یا اباعبدالله... چرا به داد دل من نمیرسد اشکم؟ بخوان برای نگاهم نماز باران را...

شوهر من شکموعه. خیلییی خرید میکنه. هر روز بهش میگم تروخدااا انقدر خرید نکن. شستنشون با مایع و ضدعفونی کردنشون تو این کرونا چند ساعت طول میکشه. هفتگی خرید کن. بخدا کمرم داغونه انقدر این چند ماه سر پا بودم. خونمون هم کوچیکه. حیاط یا تراس نداریم که بذارم اونجا کم کم بشورم. هر چقدر خربد کنه باید همه رو یه دفعه بشورم. اون لحظه بهم میگه چشم ولی دوباره فرداش یه عالمه خرید میکنه. خب من جز غر زدن چه راه دیگه ایی دارم انجام بدم تو این شرایط؟

دارم وسایلمو میفروشم. عکس همه رو تو پیج گذاشتم.اگه خواستی یه نگاه بنداز شاید چیزی احتیاج داشتی.😘😘 mohajerat_forush

عزیزم به نظرم نکته ای که اشاره کردید جالبه و جای مانور داره.اما مثالهایی که زدید همه به جوری انگار فقط صورت مسأله پاک شد.در مورد مسایل ریز مثل این موارد خوب خیلی حایز اهمیت نیست اما در مورد مسایل کلیدی روشهای جایگزینی اینچنینی جواب نمیده

2706