2737
2734

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
2738
مطمئنین؟؟؟؟ خیلی مهمه  یکی میگه هر چی داره مال دخترشه؟؟؟؟؟

نه دختر پسر فرقی نداره 

اگر از قبل ارث برای فرزند تعیین نشده باشه

کاربری واسه دو نفره😇 زیر سایه آقامون امام حسین میگذرونم لحظه هامو💚دلم گرفته خدایا تو دل گشایی کن ❤من آمدم به امیدت تو هم خدایی کن❤ به بوی دلکش زلفت که این گره بگشای❤دل گرفته ما بین و دلگشایی کن❤  من قراره مادرشم.. میدونم خدای من بندشو ناامید نمیزاره 😇.....چهارمین کاربریمه هربار پسورد یادم میره😂😂😂
مادرجون من فوت شد به پسرا و دخترا برابر رسید!

اصلا همچین چیزی وجود نداره.... اگر طرف بچه نداشته باشه مادر و پدر نداشته باشه و خواهر و برادرشم فوت شده باشن و ورثه فقط خواهرزاده و برادرزاده باشه به دختر و پسر مساوی میرسه و غیر از این نداریم!

ارث مادر و قانون جدید ارث دختر و پسر از مادر متوفی چیست؟ جواب کوتاه اسن است که چنین قانون جدیدی وجود ندارد . مبحث ارث قانون مدنی که برگرفته از فقه شیعه است مصوب ۱۳۰۷ است و هنوز در این خصوص تغییری در سوال مذکور در قانون پدید نیامده است . عجیب است این شایعه به سرعت مخصوصا در فضای مجازی در حال گسترش است که قاعده سهم الارث پسر ۲ برابردختر است فقط مربوط به ارثیه پدری است و نه ارثیه مادری !

عجیب تر اینکه بعضی تحصیل کردگان حقوق یا فقه نیز چنین تصور اشتباهی به تبعیت از شایعه دارند ! گویی ماده ۹۰۷ قانون مدنی را نخوانده اند: “اگر متوفی ابوین نداشته و یک یا چند نفر اولاد داشته باشد ترکه به طریق ذیل تقسیم می‌شود : اگر فرزند، منحصر به یکی باشد خواه پسر خواه دختر تمام ترکه ‌به او می‌رسد. اگر اولاد متعدد باشند ولی تمام پسر، یا تمام دختر، ترکه بین آنها بالسویه تقسیم می‌شود. اگر اولاد متعدد باشند و بعضی از آنها پسر وبعضی دختر، پسر دو برابر دختر می‌برد.”

بنابراین ارث مادر و نحوه تقسیم ارث مادر بین فرزندان دختر و پسر همان پسر ۲ سهم و دختر ۱ سهم است. فتوای فقهای قدیمی و جدید شیعه و از نظر امام خمینی نیز همان است که گفته شد.

اما این اشتباه از کجا آمده است ؟ به نظر می آید که عده ای که مطالعات مختصری داشته اند موضوع سوال را با مورد ماده ۹۲۱ قانون مدنی اشتباه گرفته اند . “اگر وراث چند برادر امی یا چند خواهر امی یا چند برادر و خواهر امی باشند ترکه بین آن‌ها بالسویه تقسیم می‌شود. ”
در ماده مذکور آمده است که اگر از طبقه اول ارث کسی نباشد و نوبت به طبقه دوم ارث مثل خواهر و برادر برسد اگر خواهر و برادر مادری باشند بین آنها ارث مساوی تقسیم می شود.

ای دوست مرا دعا کن شاید نزدیکتر از من به  خدا ایستاده ای  
مطمئنین؟؟؟؟ خیلی مهمه  یکی میگه هر چی داره مال دخترشه؟؟؟؟؟

ارث مادر و قانون جدید ارث دختر و پسر از مادر متوفی چیست؟ جواب کوتاه اسن است که چنین قانون جدیدی وجود ندارد . مبحث ارث قانون مدنی که برگرفته از فقه شیعه است مصوب ۱۳۰۷ است و هنوز در این خصوص تغییری در سوال مذکور در قانون پدید نیامده است . عجیب است این شایعه به سرعت مخصوصا در فضای مجازی در حال گسترش است که قاعده سهم الارث پسر ۲ برابردختر است فقط مربوط به ارثیه پدری است و نه ارثیه مادری !

عجیب تر اینکه بعضی تحصیل کردگان حقوق یا فقه نیز چنین تصور اشتباهی به تبعیت از شایعه دارند ! گویی ماده ۹۰۷ قانون مدنی را نخوانده اند: “اگر متوفی ابوین نداشته و یک یا چند نفر اولاد داشته باشد ترکه به طریق ذیل تقسیم می‌شود : اگر فرزند، منحصر به یکی باشد خواه پسر خواه دختر تمام ترکه ‌به او می‌رسد. اگر اولاد متعدد باشند ولی تمام پسر، یا تمام دختر، ترکه بین آنها بالسویه تقسیم می‌شود. اگر اولاد متعدد باشند و بعضی از آنها پسر وبعضی دختر، پسر دو برابر دختر می‌برد.”

بنابراین ارث مادر و نحوه تقسیم ارث مادر بین فرزندان دختر و پسر همان پسر ۲ سهم و دختر ۱ سهم است. فتوای فقهای قدیمی و جدید شیعه و از نظر امام خمینی نیز همان است که گفته شد.

اما این اشتباه از کجا آمده است ؟ به نظر می آید که عده ای که مطالعات مختصری داشته اند موضوع سوال را با مورد ماده ۹۲۱ قانون مدنی اشتباه گرفته اند . “اگر وراث چند برادر امی یا چند خواهر امی یا چند برادر و خواهر امی باشند ترکه بین آن‌ها بالسویه تقسیم می‌شود. ”
در ماده مذکور آمده است که اگر از طبقه اول ارث کسی نباشد و نوبت به طبقه دوم ارث مثل خواهر و برادر برسد اگر خواهر و برادر مادری باشند بین آنها ارث مساوی تقسیم می شود.

اصلا همچین چیزی وجود نداره.... اگر طرف بچه نداشته باشه مادر و پدر نداشته باشه و خواهر و برادرشم فوت ...

من نمیدونم فقط میدونم به همشون به یه اندازه و کاملا مساوی پول رسید!و متراژ مساوی ملک!سال 93

من همین یه دونه ام!
من نمیدونم فقط میدونم به همشون به یه اندازه و کاملا مساوی پول رسید!و متراژ مساوی ملک!سال 93

تو این متن هم وکیل گفته از قدیم سهم  پسر دوبرابره دختر بوده..از مادر ..از پدر...از برادر..... همیشه همینه....

مورد شما شاید به نام زده بوده و یا بین هم توافق کردن...تو قانون نیست

تو این متن هم وکیل گفته از قدیم سهم  پسر دوبرابره دختر بوده..از مادر ..از پدر...از برادر..... ه ...

نه عزیزم.مادرجونم فوت شد دقیقا زمینا مشخصه و پولها.همه بنام مادرجونم بوده زمینا.پولام از ارث همسرش بوده که همه توافق کردن مادرشونو به عنوان یه مرد درنظر بگیرن.بعداز فوت ایشون به هرکدوم 400متر زمین و 100میلیون پول رسید!دقیقا مساوی.چون مامانم و یه برادرش دونفری کارارو انجام میدن.توسط وکیلشون!

حالا توافق بینشون بوده یا هرچی نمیدونم.

من همین یه دونه ام!