2752
2734
عنوان

تولد جیگر مامان

| مشاهده متن کامل بحث + 1773 بازدید | 46 پست
طرز تهیه گوبولی مواد لازم برای 4 نفر: برنج 4 پیمانه نخود آبگوشتی پخته 1 پیمانه ( من از کنسرو نخود استفاده میکنم ) مرغ یا گوشت پخته به تعداد مورد نظر پیاز 3تا درشت خلالی سیب زمینی 3عدد خلالی ادویه ( فلفل سیاه ـ فلفل قرمز ـ دارچین ـ پودر زیره سبز ـ پودر تخم گشنیز )میزان همه موارد یکیه از میکسه اینا 2ق غذاخوری پودر لیمو خشک ـ پودر هل ـ چوب دارچین ـ فلفل سیاه دونه ـ نمک به میزان لازم رب گوجه دو قاشق غذا خوری سر پر روغن به میزان لازم طرز تهیه : اول مرغ یا گوشتمون رو آب پز میکنیم و سرخش میکنیم ، استاک مرغ یا گوشت رو برای برنج استفاده میکنیم برای تهیه برنج روغن میریزیم تو قابلمه و یه قاشق از ادویه ، نمک، هل به اندازه قاشق مربا خوری چوب دارچین به اندازه 5 یا 6 تیکه فلفل سیاه دونه به اندازه یک قاشق مربا خوری زردچوبه به اندازه 1 قاشق مربا خوری میریزیم و یه کم تفت میدیم که بوی ادویه بیرون بیاد برنج رو میریزم روی ادویه ها و آب مرغ یا گوشتمون رو هم میریزم روی برنج و به صورت دمی میزاریم بپزه و دم بیاد .بسیار برنجه خوش عطری بهمون میده فقط باید میزان نمک رو حواسمون باشه چون استاکمون نمک داره طرز تهیه حشو( مواد کناریه برنجمون بهش میگیم حشو hashoo) : تیکه های مرغ یا گوشتمون رو تو روغن سرخ میکنیم و میذاریم کنار سیب زمینی هم خلال شده و سرخ شده و باز میذاریم کنار پیاز خلال شده رو سرخ میکنیم از همون ادویه یه قاشق میریزیم رو پیازمون نمک ، هل ، زردچوبه و پودر لیمو خشک اضافه میکنیم و تفت میدیم تا بوی خامیه ادویه گرفته بشه بعد رب گوجه ، اون هم سرخش میکنیم و نخودمون رو هم اضافه میکنیم و هم میزنیم سیب زمینی هامون هم به همین مواد اضافه میکنیم . این غذا بسیار معطر و تند و تیزه هرکی عاشقه غذاهایه هندیه پیشنهاد میکنم حتمن امتحانش کنه البته نمیدونم تو هند هنوز اینو میپزن یا نه ما که هنوز خیلی بهش وفاداریم . مخلفاته کنار این غذا فلفل سبز تند ترشی مخلوط و سبزی تازه است
اللهم صل علی محمد وال محمد
سالاد نخود رو هم مونیکا جان من این طوری درست میکنم یک کنسرو نخود آبگوشتی و خیار پوست گرفته و ورق شده و یه پیاز کوچیک ریز خورد شده چند برگ کاهو اسلایس شده .بادمجان مکعبی خورد شده و سرخ شده سیبزمینی مکعبی خوردشده و سرخ شده نون پیتا مکعبی خورد شده و سرخ شده رو همه با هم مخلوط میکنم برای سس این سالاد دو تا حبه سیر و یه ق مایونز و سه قاشق ماست و فلفل سیاه و نمک و باهم قاطی میکنیم بهتره نون پیتا ها رو لایه آخر بعد از سس بریزی م تا موقع سرو ترد بمونه خیلی سالاده خوشمزه ایه مواده ساده ای داره ولی خودش اندازه یه وعده غذایی انرژی داره
اللهم صل علی محمد وال محمد

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید