2733
2734
عنوان

سیسمونی

| مشاهده متن کامل بحث + 168 بازدید | 26 پست
میدونید اخه تو خانواده ما رسم دارن که مادر دختر باید بخره از یه طرفم نمیخوام به خانوادم فشار بیاد از ...

میتونی دست دوم تمیز بخری یا بهشون بگی بجاش بهم پول دادند یا خودت بخر بگو اونا خریدند ..البته اگه شوهرت باهاته

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

اهوم خونه ماتک خوابه و جا ندارم همون بقه وسیلارو بازور بتونم جا بدم توخونه.مامانه منم دستش تنگه اخه ...

اره عزیزم خونتون تک خوابه نخر تخت که جاگیره.ایشالا که خوته بزرگ گرفتی میخری براش

میدونید اخه تو خانواده ما رسم دارن که مادر دختر باید بخره از یه طرفم نمیخوام به خانوادم فشار بیاد از ...

ما هم رسم داریم مادر باید سیسمونی بده .و چشم هم چشمی دارن تو فامیل ولی من دلم نمیاد به مامانمینا فشار بیارم چون وضعیتشونو میبینم اصلا به حرف مردم گوش نمیدم چون واسه خودم دارم زندگی میکنم نه برا دیگران.بد نمیشه به دیگزان چه ربطی داره.

خب شوهرت تعارف نمیکنه که یه قسمتشو خودمون بخریم؟ 

تا به حال باهاش حرف نزدم راجب این قضیه اما انگار توقع داره که همشو اونا بخرن.واقعا نمیدونم چجوری بهش بگم که خانوادمم زیر سوال نرن

تا به حال باهاش حرف نزدم راجب این قضیه اما انگار توقع داره که همشو اونا بخرن.واقعا نمیدونم چجوری بهش ...

واقعا این رسم و رسوم توقع شوهراتونو بالا بردن. مگه میشه بچه تو بدنیا بیاد از یکی دیگه انتظار لبلس شو داشته باشی. والا خاهر من شوهر کرد به یه آقا که رسم اونام اینجور بود. خاهرم کارمنده. خودش پول داد گفت مامان با این پول بخر هرموقع با هم رفتیم. رفته بودن بازار شوهرش گفته بود بمیرم نمیذارم شما بخرین. این رسم رو ما جوان ها باید حذف کنیم بچه خودمه شما چرا زحمت بکشین. نذاشته بود هیچی بخره. مامانم فقط یه لبلس سرهمی 50 تومنی ب عنوان هدیه داده بود

عزیزم حرف همه درسته که میگن سیسمونی وظیفه ی مادر زن نیست و فرهنگ غلطیه و.. 

ولی واقعا کنار گذاشتن این فرهنگ ها خیلی سخته

نظر منو بخوای همون بودجه ای که پدر مادرت دارن رو یه جور مدیریت کن که بتونی یه سیسمونی إبرومند بخری

هم خودتو از حرف و حدیث راحت کن هم کاری کن خدایی نکرده خانواده ت کوچیک نشن

یه تحقیق کن کارگاه های تولیدی رو پیدا کن یه تخت و کمد ارزون پیدا کن یا از دیوار یه دونه دست دوم تمیز پیدا کن

ولی تخت و کمد رو حتما بخر

اگه خواستی حذف کنی از خورده ریزا حذف کن سعی کن چیزای بزرگ و تو چشم بخری

اگر پس اندازی داری که شوهرت خبر نداره از اونم هزینه کن بلاخره برای بچع ی خودتون داری هزینه میکنی

و سعی کن از هنر خودتم یه سری چیزا براش درست کنی

یا اگه دور و بری ها کسی هنرمند هست(خیاطی، بافتنی، نمد و...) ازش کمک بگیر

آی وی اف، میکرو، میکرواینجکشن، ای یو آی... اینا روش های کمک باروری هستن توی آزمایشگاه تخمک از بدن خانم و اسپرم از بدن آقا گرفته میشه جنین(مراحل اولیه) به وجود میاد و توی رحم خانم گذاشته میشه توروخدا دیگه نپرسید آی وی اف چیه؟! 🙂🙂🙂جمله ی الان دیگه با پیشرفت علم ناباروری وجود نداره با وجود امیدی که توش هست یه دروغ محضه🙄🙄🙄انقدر به تازه عروس داماد ها و کهنه عروس داماد ها نگید بچه دار بشید حتی اگه بگید نینی نمیاری هم باز از زشتی سوال کم نمیکنه به هیچ زنی نگید بچه نداری راجتی تا بچه نداری خوش باش شما از دل کسی خبر نداری شاید اینا آرزوش باشه اما مشکلی داره 😭😭😭باور کنید خدایی هست اون دنیایی هست و ما به خاطر حرفای نسنجیده مون باید جواب بدیم😪اینکه حواسم نبود ته دلم چیزی نبود از رو خیر خواهی گفتم و منظوری نداشتم همش توجیهه برای مایی که تو قرآنمون هزار بار به تفکر و تعقل و اندیشه دعوت شدیم!!! 😑😑😑