2733
2739

هدف از زندگی کردن ادما رسیدن به عشق خداس عاشقی که ما رو افرید و ما وقتی عشقش رو دیدیم عاشق شدیم اما توی دنیا یادمون رفته باس پیشش باشیم اون که همیشع ارامش رو بهمون میده اون که نوازشت میکنه و زخمات درمان میکنه وقتی دیگران زدنت و.. اینا همش با وصل بودن بهش اتفاق میافته چیز زیادیم نمیخواد فقط میگه در مقابل این همه نعمت که بهت دادم تو هم مثل من عاشق باش تا مشکلات واست مشکل نباشن و حتی ازشون لذت ببری در کنار من افریدمت چون میخواستم عاشقم باشی عشق مقدس چون اولین عالم عاشق 

واسه رسیدن بهش بشناسیمش زود قضاوتش نکنیم!!!

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

خودت صفحه به صفحه شبا همینجوری قرآن باز کن بخون.

سعی میکنم به اینچیزا فک نکنم چون به پوچی میرسم و دلمرده میشم ولی وقتی قرآنو باز میکنم میخونم حالم خوب میشه از معنیاش حس میکنم باید یکی تو این جهان باشه یه فلسفه و مفهومی یه عدالتی 

همون طور که یکی از اصول دین اسلام عدل هست و باید بپذیریم که خدای این جهان عادله و همه چیز بر اساس عدله و بهییچ کسی ستم نشده اینو بارها خودش گفته.

منم که قطعا از همه چیز سردرنمیارم پس دلمیسپارم به حرفای خودش 

و لحظاتی که وقتی مشکلی دارم میخونمش و حسش میکنم واقعا.

ما تجلی پروردگاریم..از روی حب به وجود اومدیم وارد این دنیا شدیم تا به کمال برسیم.مبدا خداست...مقصد هم خداست

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....
2731
خب میگن که ما اومدیم که هدیف از زندگی رو بشناسیم . به خدا نزدیک بشیم بعدم تو این مسیر کلی گناه کنیم ...

وا این چه حرفیه اصلا ادم اومده توی دنیا لذت ببره دنیا با وصل بود به خدا بهشت و وقتی میری اونورم میری بهشت ددامه راهت رو ولی وقتی گناه میکنی دنیات جهنم پس اونورم میری جهنم

نمنه؟

توی یه کتاب خوندم نوشته بود هدف از زندگی انسان تقرب به خدا هستش اما خب همه اینجوری نمیشن که میایم کلی گناه میکنیم بعد می‌میریم میریم جهنم میسوزیم بعد که پاک شدیم گناهامون تموم شد میریم بهشت

یچی خوندین دارین میگید به کمال برسیم ک بعدش چی؟

پستمو ویرایش کردم با جزئیات نوشتم

دوس داشتین بخونین

کمال ما رسیدن به مقام انسانیت به معنی واقعی کلمس

نه انسانیتی که بعضیا ادعاشو دارنا

انسانیتی که خداوند خودش راه رسیدن بهش رو فرموده

رشد و کمال ما در رضایت خدا و بنده محبوبش بودنمونه

چون خودش خالق ماست بهتر از من و شما میدونه چجوری به کمال میرسیم و راه رسیدن به کمال هم همون دستورات دینی هستش که خدا بیان کرده

أَرَأَيْتَ مَنِ اتَّخَذَ إِلَٰهَهُ هَوَاهُ أَفَأَنْتَ تَكُونُ عَلَيْهِ وَكِيلًا ﴿٤٣﴾ أَمْ تَحْسَبُ أَنَّ أَكْثَرَهُمْ يَسْمَعُونَ أَوْ يَعْقِلُونَ ۚ إِنْ هُمْ إِلَّا كَالْأَنْعَامِ ۖ بَلْ هُمْ أَضَلُّ سَبِيلًا ﴿٤٤﴾                               آیا دیدی کسی را که هوای نفسش را معبود خود برگزیده است؟! آیا تو می‌توانی او را هدایت کنی (یا به دفاع از او برخیزی)؟! آیا گمان می‌بری بیشتر آنان می‌شنوند یا می‌فهمند؟! آنان فقط همچون چهارپایانند، بلکه گمراهترند! (فرقان/43و44)
2740
وا این چه حرفیه اصلا ادم اومده توی دنیا لذت ببره دنیا با وصل بود به خدا بهشت و وقتی میری اونورم میری ...

نه عزیزم اشتباه همینجاست که فکر میکنیم دنیا محل لذت بردنه...دنیا یعنی مرتبه پست و پایین تر...اما ببینیم روایات دنیا رو چی معنا کردند...الدنیا سجن المومن...دنیای ناپایدار...مثل بازاری که مومنین سود میبرند و دیگران ضرر میکنند، عالم تزاحم، محل عبور، پست تر از آب بینی بز در نظر امام علی و.....

در واقع محلی است برای برداشت توشه...البته اگر در این دنیا با لذت واقعی یعنی حب به الله کسی زندگی کرد در برزخ و آخرت هم سعادتمند میشه

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....
منظور‌منم همین فقط با خدا میشه توی دنیا بهشت رو داشت

دقیقا همینطوره👌

فقط لازم بود لذت معنا بشه که امر مشتبه نشه بر خواننده

هیچ چیز در این عالم پوچ و بی هدف نیست.هر موجودی که حرکت داره یعنی هدف غایی هم داره

زندگی پوچ نیست که نزاع و جدل و تلاش و‌..به وجود میاد

پستمو ویرایش کردم با جزئیات نوشتم دوس داشتین بخونین کمال ما رسیدن به مقام انسانیت به معنی واقعی کل ...

از کجا بدانیم واقعا خدا این دستورات رو  بااین شدت از ما خواسته؟ مثلا نماز خوندنو که اره واجب شده تو قرآن اما ازکجا بدونیم واقعا با همین قواعدی که اخوندا ومراجع میگن منظورشه.

یا حجاب کامل چادره؟

شوخی بانامحرم ۵کلمه حرف زدن و تار مو بیرون عذاب داره

اینا واقعا ذهنمومشغول میکنن

حیوونا واسه چی دنیا میان؟ دنبال دلیل براش نباش، طبیعته

دوست عزیز خداوند هر چیزی که امکان آفریده شدن و ظرفیت پذیرش وجود رو دلشته باشه از آفریدنش بخل نمیورزه

حیوونایی که شما میگین چون امکان پذیرش وجود و حیات رو از طرف خدا دلشتن خدا خلقشون کرده و از بخشش وجود و حیات بخل نورزیده

دلیلشم اینه که خدا بخشنده اس و بخیل نیس که خلقشون نکنه چون امکان خلق شدن داشتن که خلق شدن

اونام تو زندگیشون کمال و هدف متناسب به خودشونو دارن

خدا هر موجودی رو که خلق میکنه اسباب و شرایط رسیدن به کمالش رو هم خلق میکنه

أَرَأَيْتَ مَنِ اتَّخَذَ إِلَٰهَهُ هَوَاهُ أَفَأَنْتَ تَكُونُ عَلَيْهِ وَكِيلًا ﴿٤٣﴾ أَمْ تَحْسَبُ أَنَّ أَكْثَرَهُمْ يَسْمَعُونَ أَوْ يَعْقِلُونَ ۚ إِنْ هُمْ إِلَّا كَالْأَنْعَامِ ۖ بَلْ هُمْ أَضَلُّ سَبِيلًا ﴿٤٤﴾                               آیا دیدی کسی را که هوای نفسش را معبود خود برگزیده است؟! آیا تو می‌توانی او را هدایت کنی (یا به دفاع از او برخیزی)؟! آیا گمان می‌بری بیشتر آنان می‌شنوند یا می‌فهمند؟! آنان فقط همچون چهارپایانند، بلکه گمراهترند! (فرقان/43و44)
2706