2752
2734
عنوان

دوستای گلم حالم بده شما بگید با شوهر معتادم چه کنم

| مشاهده متن کامل بحث + 18676 بازدید | 87 پست
مامان ساسان جون جواب الهه جون رو تو اون پست داده بودم

آره اگر راستش رو بخوای اولش فکر میکردم اگر بتونم طلاق بگیرم و بچه مال من باشه اینکارو میکنم ولی بعد از یه مدت و صحبتهای دوستایی مثل شما و خیلی های دیگه که گفتن فرصت بده یه کم شک کردم

حالا دارم روش فکر میکنم

حدودا 6 هفته از این ماجرای ترک خونه گذشته و شوهرم مراحل اولیه ترک رو انجام داده و الان کلاس میره

راستش اگر بخوام بهش کمک کنم الان زمان برگشت هست چون اگر طولانی بشه و تنها بمونه احتمال لغزش داره

ولی اگر تصمیم به جدایی بگیرم بهتره که صبر کنم تا کم بیاره و مصرف کنه و من بتونم جرمش رو ثابت کنم و طلاق بگیرم و مطئنا اگر طلاق بگیرم احتمال اینکه ایشون بتونن درمان بشن خیلی کمه

چون خانواده اش فوق العاده سطح تربیتی و اطلاعاتی پایینی دارن و سریع گول میخورن چون همین یک پسر رو دارن و نمیخوان قبول کنن نابود شده

تو این مدت هم خیلیییییییییییییییییییییی بهشون گوشزد کردم ولی من رو کوبیدن و گفتن تو دیوونه ای و مشکوکی و مسخره ام کردن و از پسرشون دفاع بیخود کردن
****عمیق ترین درد در زندگی مردن نیست ،
بلکه پنهان کردن قلبی است که به اسفناک ترین حالت شکسته شده*** .

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

خوب مرحله اول رو پس انجام دادی عزیزم. دیگه وقتشه وارد مرحله دوم بشی. البته اگر بخوای

دل خودت راضی میشه از اینکه یه آدم رو بیشتر خرد و له کنی طلاق بگیری؟ یعنی تلاش کنی اون مصرف کنه تا تو طلاق بگیری؟ می دونم خیلی بهت سخت گذشته به بقیه هم کاری ندارم فقط به خاطر خودت...بعدا خودت رو سرزنش نمی کنی و مقصر نمی دونی؟ مخصوصا وقتی پسرت بزرگتر شد و خواست با پدرش بیشتر اشنا بشه و شاید باهاش وقت بگذرونه؟ دقیق به عواقب چند سال اینده اش فکر کن.
بعد طلاق برای خودت چه برنامه ای داری....زندگی خیلی بهتر نمیشه شانس ازدواج مجدد زیاد نیست.
مامان ساسان جون اینایی که شما میگی همش تو ذهنم میچرخه و درضمن از بی مروتی بیزارم

گاهی به خودم میگم شاید هدف از آفرینش من این بوده که آدمی رو از انحراف و نابودی نجات بدم و باعث شادی خدا بشم

گاهی هم فکر میکنم خدا بهم میگه من به تو هم عقل دادم هم توانایی و هم شعور چرا ازش استفاده نکردی و اشتباهاتت رو جبران نکردی و خودت رو از دام یه نفر دیگه نجات ندادی و گذاشتی زندگیت تباه بشه

خیلی خسته ام

مامان ساسان جونم من باید برم کار پیش اومده بعدش هم باید برم خونه

اگر امروز باهاش صحبت کردم فردا میام و گزارش میدم

شما فردا میای ؟؟؟؟؟؟؟
""""آره اگر راستش رو بخوای اولش فکر میکردم اگر بتونم طلاق بگیرم و بچه مال من باشه اینکارو میکنم ولی بعد از یه مدت و صحبتهای دوستایی مثل شما و خیلی های دیگه که گفتن فرصت بده یه کم شک کردم """

اگر به این راحتی از تصمیمت برگشتی خدا رو شکر کن که این کار رو نکردی چون کارت اشتباه بود بعدا خیلی حسرت می خوردی.

برو گلم خداحافظ...برات دعا میکنم......درست میشه ان شا الله به خودت فشار نیار به خدا توکل کن
سلام دوستای خوبم دیروز با همسرم صحبت کردم

به من قول داد تا شروطی که میخوام اجرا کنه البته برای تغییر خونه گفت وقت لازم هست ولی از نظر حق طلاق مشروط با این مضمون که اگر دوباره سمت اعتیاد رفت من خودم بتونم خودم رو مطلقه کنم درظاهر که موافقت کرد ولی حالا نمیدونم که به عمل برسه سر حرفش هست یا نه

میخوام فردا باهاش اساسی صحبت کنم و انتظاراتم رو بهش بگم که اگر میخواد کمکش کنم باید چه طور به حرفای من توجه و عمل کنه و همین اینکه ایشون چه توقعی از من داره

هنوز خیلی دو به شک هستم مخصوصا اینکه دیشب خواب بدی دیدم من به خواب هام خیلی معتقدم

ولی گفتم حالا صحبت هام رو بکنم و ببینم که به نتیجه میرسم یا نه

برام دعا کنید و اگر راهکار و حرفی به نظرتون میرسه که بتونم به خودم پسرم و همسرم که حالا در ظاهر به من پناه آورده کمک کنه تا بتونم زندگیم رو نجات بدم و یا حداقل سعیم رو بکنم

و اینکه چه طور متوجه بشم همسرم واقعا تصمیم به ترک و درمان قطعی داره و نمیخواد سرم کلاه بزاره

واقعا تو این چند وقت اینقدر دروغ شنیدم که الان اگر بگه ماست سفیده باور نمیکنم
خوبه عزیزم به نظر من خوب پیش رفتی.....یک دفعه همه چیز رو قبول نکن بگذار کم کم و با اصرار اول قبول کن.
در مورد اینکه خواب دیدی...تصمیم به این مهمی رو به نظرم نباید از روی خواب بگیری. الان فکرت مشغوله این اتفاقات هستش و طبیعیه که خواب ببینی. خوابت پیرو افکار روزت هستش ..نگران خوابت نباش گلم
در مورد حق طلاق مشروط اگر راضی بشه که بهت بده خوبه....اما بهش توضیح بده که داری ریسک میکنی و همه زندگیت رو پاش می گذاری به خاطر این داری این حق رو ازش می گیری. این برای ترسوندش خوبه. اما نمی دونم با این حق طلاق دادگاه چقدر بهت کمک خواهد کرد در مورد بعضی حق طلاقها می دونم که خیلی فرقی نداره. در هر صورت اعتیاد الانش رو یک طوری ثبت کنه اگر بعدا دوباره برگشت دادگاه خیلی راحت تر طلاق صادر می کنه چون می بینه این مدت معتاد بوده. ثبت کردن این اعتیاد از حق طلاق گرفتن مهمتره. در هر صورت هدف اصلی تو این هستش که درستش کنی پس اولویت اولت رو همین بگذار. اگر هم حق طلاق گرفتی بهش اطمینان بده اگر درست بشه باهاش می مونی...براش انگیزه ایجاد کن که دیگه طرف اینکار نره.

اگر میبینه که تو اگر ترک کنه حتما باهاش می مونی اگرم معتاد باشه حتما ترکش می کنی اما باز هم سعی می کنه به حرفت گوش بده و ترک کنه میشه مطمئن شد که راست میگه. با چیزایی که میگی تنها جون من فکر نمی کنم شوهرت دروغ بگه یا واقعا چیز دیگه ای مد نظرش باشه اما مهمه اینه که بتونه اراده کنه و سر تصمیمش بمونه و عملیش کنه. برای این اول از همه اراده خودش و انگیزه اش مهمه بعد کمک اطرافیان.
اگر تصمیم گرفتی زندگی کنی سعی کن شرایط ترک رو براش فراهم کنی. به فکر اماده کردن خودت برای طلاق نباش. این اعتیاد الانش رو ثبت کنی بعدا میشه طلاق گرفت. اما طوری رفتار کن که شوهرت یک درصد هم احتمال نده ممکنه شکست بخوره. به خودش هم بگو اصلا به جز موفق شدن در ترک اعتیاد به هیچ چیز دیگه ای نباید فکر کنه اصلا احتمال دیگه ای وجود نداره. چون اگر حالت دیگه ای پیش بیاد اون اول از هم نابود میشه بعد هم تو و پسرت لطمه شدیدی می خورید.

خلاصه حسابی باهاش حرف بزن از یه طرف بترسونش از یه طرف امیدوارش کن. همه اش ترسوندش هم خوب نیست. اما از طرف دیگه اجازه نده فکر کنه دفعه بعدی هم هست. مطمئنش کن این اخرین گذشته.

اینم در نظر داشته باش به نظر من اراده کرده ترک کنه مهم اینه چقدر بتونه دوام بیاره اگر یکی دو سال دوام بیاره دیگه احتمال ترک زیاد میشه. اینهم بستگی به خودش و شما داره. بعد از خودش تو مهمترین کسی هستی که می تونه کمک کنه.
برات دعا میکنم. اگر کمکی خواستی بنویس. حل میشه به امید خدا. به خدا توکل کن. کار خیلی خوبی می کنی و خیلی خیر توش هست. خدا کمک می کنه

تنهای عزیز حاضره بیاد یه موسسه واسه ترک؟ اگه همکاری میکنه و زندگیشو میخواد تنهاش نذار. همراهیش کن . اما اگه نمیاد اونجا و نمیخواد به فکر طلاق باش. شاید راضی بشه و روزهای خوبی در انتظارتون باشه. به خاطر پسر نازتم شده ببرش موسسه.