2733
2734
عنوان

آخرین کتابی که خوندی چی بود؟

| مشاهده متن کامل بحث + 270 بازدید | 52 پست
خیلی قشنگه ما اولین کتاب دورمون این بود البته من قبلا خونده بودمش

اره خیلی قشنگه

خیلی فرهنگ نزدیکی دارن ب ما. بعضی جاها هم دردناک بود.

الان دارم عقاید یک دلقک می خونم. شما قبلا مطالعه کردین ؟

سی پاره منم ترک چله کن....

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

خیلی قشنگه ما اولین کتاب دورمون این بود البته من قبلا خونده بودمش

من موضوع رو دوست نداشتم 

کسی که از اون سرزمین رفته و واسه اصلاح کردنش تلاشی نکرده سرنوشت قابل عرضی نداره 

برای من شکل فرار از مشکلات بود !!!!

از خیلی هاتون متنفرم ولی یادم نمی‌مونه که کدومتون اینقدر غیر قابل تحمل بودید! پس اگر جای دیگه ای و‌ توی تاپیک دیگه ای باهاتون صحبت کردم بگذارید به حساب بی توجهی و نه اینکه شما خوبی !!!
2731
اره خیلی قشنگه خیلی فرهنگ نزدیکی دارن ب ما. بعضی جاها هم دردناک بود. الان دارم عقاید یک دلقک می خو ...

عالیه عقاید یک دلقک 

آدم تا سالها یادش می مونه 

از خیلی هاتون متنفرم ولی یادم نمی‌مونه که کدومتون اینقدر غیر قابل تحمل بودید! پس اگر جای دیگه ای و‌ توی تاپیک دیگه ای باهاتون صحبت کردم بگذارید به حساب بی توجهی و نه اینکه شما خوبی !!!
من موضوع رو دوست نداشتم  کسی که از اون سرزمین رفته و واسه اصلاح کردنش تلاشی نکرده سرنوشت قابل ...

اره اونم هست 

ولی ب نظرم یجورایی شرح مشکلات افغانستان بود 

سی پاره منم ترک چله کن....
من موضوع رو دوست نداشتم  کسی که از اون سرزمین رفته و واسه اصلاح کردنش تلاشی نکرده سرنوشت قابل ...

منم شخصیت امیر رو دوست نداشتم ولی موضوع رو چرا

به نظر من امیر یک انسان ترسو بود که گاهی سر همین ترس پشت نژادش قایم میشد 

تعلیم مده کم ذات را / کم ذات اگر بالا رود / گردن زند استاد را برای شادی روح دایی عزیزم یک صلوات میفرستین🖤 
اره اونم هست  ولی ب نظرم یجورایی شرح مشکلات افغانستان بود

میفهمم

حسم نسبت به کتاب و نویسنده بود

چون میدونستم که داستان واقعی هست در تمام کتاب این حس فرار آدم ها همراهم بود 

انگار بجای ساختن شونه خالی کردن داشت 

یا اونجایی که خانواده همسرش با موضوع باکرگی برخورد کردن..... وسط اروپا هم با افکار پوسیده یک انسان پوسیده بود 

همین آدم ها اگر بجای فرار برای تفکر تلاش میکردن سرزمین متفاوتی داشتن

حداقل مثل یک قهرمان از خودش نمی نوشت یا ناله نمی‌کردم

می‌گذاشت قهرمان ها قصه هاشون رو بگن

یا قصه قهرمان ها رو میگفت

باز یادم اومد حرص خوردم 

منم شخصیت امیر رو دوست نداشتم ولی موضوع رو چرا به نظر من امیر یک انسان ترسو بود که گاهی سر همین ترس ...

دقیقا و سایر مهاجرینی که معرفی کرد

فکر میکردم فقط من این نقد مخالف رو در مورد کتاب داشتم 

البته شخصیت نویسنده و شخص اول داستان یکی بود (نمیشه بهش گفت قهرمان !!) همین روی دید کلی من به کتاب هم موثر بود 

2706