2733
2734
عنوان

لطفا این مطلبی که نوشتم رو بخونید...مخالفت با روزه داری هم حدی داره

| مشاهده متن کامل بحث + 1388 بازدید | 31 پست
من چی میگم ، شما چی میگین....کی به روزه گرفتن می نازه ؟ اصلا از کجا می دونید من روزم یا نه؟...چقدر زود راجع به مردم قضاوت می کنید...این روزهایی که گذشت من شاهد بودم که چقدر بعضیها آدمهایی که روزه گرفتن رو مسخره می کنند یا نصیحت...این یه متن صرفا برای رفع سوتفاهمات بین مردمه...شما تازه بیشتر دارید به اختلاف دامن می زنید
آغاز هر کار مهمترین قسمت آن است . افلاطون

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

متاسفانه بهضیا میخوان به زور به بقیه بقبولونن که من روزه هستم و انگاه مستقیم خدا رو من زوم کرده توجهاتش ور تو میری جهنم و کلا خاک تو سرت میشه
اگر زنها دنیا رو می گردوندن هیچ جنگی وجود نداشت فقط چندتا کشور با هم قهر بودن و حرف نمی زدن!!!
مامان گل پسر
تعصب ورزیدن از اونور هم هستا.....کسایی که روزه میگیرن چنان محکم از خودشون دفاع می کنن که انگار بقیه که روزه نمی گیره شیطان رجیم هستن
این نصیحت تعصب نورزیدن رو اونا هم باید اجرا بشه
اگر زنها دنیا رو می گردوندن هیچ جنگی وجود نداشت فقط چندتا کشور با هم قهر بودن و حرف نمی زدن!!!
بله دقیقا همینطوره ملودی...دلیلی نداره کسی به زور دیگران رو مجبور به کاری کنه یا عقایدش رو به دیگران تحمیل کنه...شاید اصلا کسی به دین حالا اسلام یا غیره اعتقاد نداشته باشه ...این هم برای خودش محترمه....روی سخن من با اونها هست که از هرچیزی حتی روزه گرفتن یا هر آداب مختص هر دینی از جمله اسلام برای آزار دیگران استفاده می کنند...من در یک شرکت کار میکنم که در راسش زرتشتیان هستند....تعدادیشون به قدری محترمانه با عقاید من مسلمان رفتار می کنند که من متعجب میشم و از طرفی تعدادیشون مرتب منو مسخره می کنن که چون مسلمونی عربی...حالا متوجه متن شدین؟...من اصلا از عرب یا ایرانی دفاع نمیکنم...من از هویت خودم که یک در درجه ی اول ایرانی مسلمان هستم دارم دفاع میکنم و هرگز هم به کسی نگفتم بیا روزه بگیر که اینطوری به آدم حمله میکنید....من گفتم فواید روزه داری چیز ساده ای مثل درک گرسنگی فقرا نیست...واقعا متاسفم برای یک عده ای که فقط یاد گرفتن به هرکسی حمله کنن بدون اینکه بفهمن چی میگه
شماهایی که میگید من از عربها دفاع میکنم متوجه متن نشدید...ضمن اینکه من همه ی آدمهای خوب رو دوست دارم وبرام فرقی نمیکنه عرب هستن یا ایرانی یا آمریکایی...در بین همه ی اقوام دنیا هم خوب هست و هم بد و کسی که تعصب کور میورزه نمیتونه قضاوت درستی از خوبی و بدی داشته باشه...ضمن اینکه کسایی که منو میشناسن میدونن که من کرد ایرانی هستم و همیشه به ایرانی بودنم افتخار میکنم و هرگز هم قصدم از نوشتن این متن دفاع از عرب یا ایرانی نبوده....اصلا یک عرب یا ایرانی اگر کار درستی انجام بده نیازی به دفاع من نداره اگرم کار اشتباهی انجام بده باز هم با دفاع من کار بدش توجیه نمیشه...
بازهم تاکید میکنم خیلی ساده انگارانه با مفهوم متن برخورد میکنید
البته جایی که برای روزه داری به بقیه

که روزه نیستند سخت می گیرن و حتی مجازاتشون می کنند

جایی برای اجرای این متن ایده آلی باقی نمی مونه دینداران بیشتر

از بی دیننان اهل توهین هستند و به هر روشی حتی شلاق و کشتن می خوان اون عذابی که خودشون واسه رسیدن
به بهشت موعود می کشن بقیه هم بکشند و به مسلک اونا دربیان وقتی اونا احترامی
نمی گذارن به بقیه بشریت احترامی هم نمی ببنند

هیچ چیز برای آنهایی که می اندیشند، مُقدس نیست و هیچ چیز آنقدر مقدس نیست که نقد نشود
سلام مامان مهشید ...خوبی؟...دخترت خوبه؟...خیلی وقت بود که ازت خبر نداشتم....

من صرفا تجربه ی خودم رو گفتم چون تو این مدتی که اونجا کار میکنم بعضیا فشار میارن...میدونی کلا مشکل اینه که بیشتر آدمها فکر می کنن خودشون درست میگن و فکر میکنن و بقیه درک درست ندارن...و قبولم دارم که خیلی از دینداران تصنعی بی دینها رو آزار میدن...این از قرنها پیش بوده و هست و البته چون تعداد متعصبان کور مذهبی بیشتر از بی دینان که برخی با مطالعه بی دین و برخی از سر بی اطلاعی بی دین شدن هست ، مسلما آزارشون هم مثل تعدادشون بیشتره....امیدوارم روزی برسه که تعصب رو کنار بذاریم و به اعتقادات هم احترام بذاریم
سلام مامی جان مرسی خوبیم امیدوارم شما هم خوب باشی

ببین من میگم این یه متن خیلی درست و تر و تمیز و ایده آلیه ولی اینجا در حال حاضر قابل اجرا نیست

سنگ بزرگ نشونه نزدنه اینجا هنوز به خصوصی ترین مسائل هم کار داریم هنوز عده کثیری هستند که فکر می کنم به واسطه مذهبشون بلیط مستقیم بهشت براشون چارتر شده حق می دن هر توهینی رو به ادیان دیگه و بی دینان بکنن اینجا هنوز بی دین بودن مسلمون نبودن یه فحشه رکیکه چه توقعی میشه داشت

هیچ چیز برای آنهایی که می اندیشند، مُقدس نیست و هیچ چیز آنقدر مقدس نیست که نقد نشود
درست میگی مامان مهشید..کاملا حرفت متینه...احتمالا مسئولین شرکت ما هم بخاطر جفاهایی که همین آدمای مد نظر تو بهشون کرده میخوان تلافیشو سر من نوعی در بیارن...چون بهرحال اونا اقلیتن... ولی من از هموطن با هر دینی انتظار ندارم هموطن دیگش با یه دین دیگه رو مسخره کنه...خیلی زشته ... مدام من دارم میشنوم که تو مسلمونی پس عربی...میدونی من اینو نوشتم که بگم اولا عربها هم یه قومیتن فرقی با بقیه ندارن و من بخاطر ایرانی بودنم نیست که به یک عرب برتری دارم ، من بخاطر منش و انسانیتم هست که میتونم به هر کس دیگه برتری پیدا کنم، ولی چرا هموطن من به من انگ غیر ایرانی بودن بخاطر دینم میزنه ؟ این منو ناراحت میکنه... و بخاطر همین دلم میخواد این تفرقه رو که ایرانی کیه و عرب کیه و مسلمون کیه و غیر مسلمون کیه رو دور بندازیم
2706