2733
2739
عنوان

چرا مادرزنا مهربون تر از مادر شوهران

| مشاهده متن کامل بحث + 782 بازدید | 84 پست
واقعا. بخدا مامانم روز زن یا عیدی میشه برای ما هرچی بگیره برا دوتا زنداداشامم میگیره. بابام زمین فر ...

عروسا هم باید جنبشونو ببرن بالا اگ خانواده شوهر خوب بودن باهاش فک نکنه ی خبریه

https://abzarek.ir/service-p/msg/1327830
عروسا هم باید جنبشونو ببرن بالا اگ خانواده شوهر خوب بودن باهاش فک نکنه ی خبریه

به قول مامانم حرف خوبی میزنه میگه خداکنه خودشون تو زندگیشون خوش باشن یاد پدر مادر نبودن اشکالی نداره فقط اینو میخوام خوشی بچه هام

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

دقیقا فکر کنم مادرایی که عاشق پسرن مادرشوهر ای بدتری هستن

درستع . من خانواده شوهرم زیاد ب شوهرم مهرمحبت ندارن

کلا ادمای درونگرا هستن و من ازین بابت خییییلییییی خوشحالم

خیلی خوبنا خیلیم کمکمون کردن پیشرفتمون براشون مهمه شدیدا

اما احساساتی نیستن و رو در وایسی دارن

منم عقش میکنم

♥️♥️
2728

واقعا ظالمانه س چنین طرز فکری.

مامان من خیلی تو داره، اگه از عروسمون ناراحتی چیزی داشته باشه هیچوقت بروز نمیده. 

فقط با من درددل میکنه و واسه من میگه چون میدونه من دَم به دَمش نمیدم و نمیشینم پابه پاش منفی بافی کنم، واسه من میگه که آرومش کنم.

منم همیشه بهش یادآوری میکنم که مثلا من و خواهرمم همینکارا رو میکنیم و بهش حق بده، اگه میخوای اون شما رو مث مادرش بدونه شما هم باید به چشم دخترت نگاش کنی و اون چیزی که واسه دخترات میپسندی واسه عروستم باید بخوای. 

میدونی اگر شنونده غیبت باشیم هفتاد برابر غیبت کننده گناه کردیم؟!! آره وحشتناکه!! دلیل بیشتر بودن گناه شنونده اینه که به غیبت کننده این جرات رو میده که بازم کارشو تکرار کنه. بیا از همین الان تلاش کنیم اجازه ندیم جایی که حضور داریم این گناه بزرگ اتفاق بیفته.  اولین قدم در برابر غیبت اینه که اصلا اجازه ندیم غیبت صورت بگیره، دوم اینکه اگر اتفاق افتاد ردّ غیبت کنیم،  یعنی از کسی که غیبتش شده دفاع کنیم. حدیث از پیامبر (ص) هست که گفتند کسی که بر برادر مسلمانش منت بگذارد و در برابر غیبتی که از او در مجلسی شنیده دفاع کند خداوند هزار در از شر و بدی را از او در دنیا و آخرت باز می گرداند و اگر دفاع نکند در حالی که قادر بر دفاع است هفتاد برابر گناه غیبت کننده بر او است. حالا سوال پیش میاد که چجوری دفاع کنیم؟ اگر از ویژگیهای ظاهری اون شخص غیبت شد که مثلا چهره ش فلانه ، بگیم اینا که عیب نیست ،عیب اینه که انسان از انسانیت به دور باشه یا گرفتار گناه باشه. اگه از خصوصیات اخلاقی اون شخص غیبت شد که مثلا حسوده یا خسیسه، اینجا سعی کنیم این ویژگی اون شخص رو توجیه کنیم و مثلا بگیم  اینطور نبوده و شاید منظورش این نبوده و صحبتایی مثل این رو بگیم و اگر اون خصیصه قابل توجیه نبود بگیم به هر حال هر آدمی گرفتار خطا میشه، کیه که خطا نداشته باشه ! یا این احتمال رو مطرح کنیم شاید به طور غیرعمد اون رفتار نادرست ازش سر زده. و اگر دفاع مقدور نبود بحث رو عوض کنیم و یا محل و مجلس غیبت رو ترک کنیم، و اگر ترک محل مقدور نبود باید به شکلی مثل بی اعتنایی یا تغییر رفتار نسبت به غیبت کننده نارضایتی خودمون رو نسبت به این عمل نشون بدیم. امام علی (ع) در این زمینه میفرمایند؛ پایینترین حد نهی از منکر و انکار عمل اهل گناه این است که با چهره ای در هم کشیده و ناراضی از عمل آنها با آنها برخورد کرد. و در آخر برای کسی که غیبتشو شنیدیم صلوات بفرستیم یا آیةالکرسی بخونیم یا واسش دعا و استغفار بگیم یا به نیابتش صدقه بدیم...اینجوری حداقل سعی خودمون رو کردیم قدم خیری برای اون شخص برداریم و در حد توان برای گناهی که ناخواسته درگیرش شدیم کاری رو به عنوان جبران انجام داده باشیم...

مادرم فککن مناسبتا زنگ میزنه به شوهرم‌تبریگ میگه همش بفکر چی واسش درست کن ..

یادم‌ روز خواستگاری مادرسوهرم تو جمع گریه میکرد که پسرم سخت پسند بوده کلی جاها رفتیم فرار کرده ..کلا یکماه باهام خوب بود که واست فلان کار میکنم ال  میگنم بل میکنم .

ماه دوم من انداخت بیرون ار خونس

حالا چرا چون سفر رفتیم  سوعاتی خوردنیجات اوردیم باید لباس میحریدیم😐😐😐😐😐😐😐

یا  ودود ...
2738

چرا یک سرگرمی برای خودتون ایجاد نمی کنید که هم اوقات فراقت شما رو پر کنه و هم براتون منبع درآمد باشه.

شما میتونید در وبسایت طلا و خورشید آموزش مروارید بافی و جواهر دوزی ببینید که دارای پشتیبانی دائمی هم هست و همینطور میتونید محصولاتتون رو هم در این وبسایت بفروش برسونید و در منزل خودتون کسب و کارتان را راه اندازی کنید.

وبسایت طلا و خورشید

وبسایت طلا و خورشید

وبسایت طلا و خورشید

اپلیکیشن این آموزشها رو هم میتونید از اینجا دانلود کنید.

پیج اینستاگرام آموزشهای مروارید بافی و جواهردوزی