2752
2734

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس

سلام باران جون نه نکته جالب اینجاست که نه ما دوقلو داشتیم نه شوهرم اینا. دکتر خودش تو حیرت مونده بود آخه من تنبلی تخمدان هم داشتم. این خیلی عجیب بود. 80% دوقلوزایی وراثتی و 20% بخاطر تخمک خوب مادر که دوقلویی پیش میاد.
رز و مامی آیسان
ممنون از تبریکتون

من مدت 7 ماه تحت نظر دکتر بودم که قرصهای متفاوتی مصرف کردم از جمله متفورمین (که منجر به کاهش وزن شدید شد)، کلومیفن، لتروزول و دو نوبت آمپول hcg، که هر ماه روز 14 سونوگرافی میکردم و تخمک گذاری عالی بود.
تا این ماه که من عکس از لوله هام انداختم و دکترم گفت هیچ دارویی مصرف نکن و طبیعی اقدام کن چون لوله ها باز شده و امکان بارداری داره... دکترم گفته بود اگه تا شهریور نشد باید به مراکز نازایی معرفیت کنم...

حالا اعتقادم به این مورد خیلی زیاد شده که دارو و دکتر وسیله ای هستن از طرف خدا هروقت خودش بخواد همه چیز درست میشه ما باید تلاش کنیم و از خدا بخواهیم هروقت صلاح بود برامون بفرسته این موقع زمان ما بود.

خدا رو شکر
دوستان عزیز
من باید 26 خرداد پریود میشدم که سه روز بعدش ازمایش دادم منفی بود و بی بی چکم نیز منفی بود آمپول پروژسترون هم زدم تا 3روز پیش که دکتر گفت حتما دوباره آزمایش بده.
مونا جون اینجوری فکر نکن که حاله شدی همه چی تمومه نه اتفاقا تازه شروع راهه . من اصلا مراعات نمی کردم . ازت خواهش می کنم تو مراعات کن . من اصلا استراحت نداشتم ولی تو حتما استراحت کن.
عزیزم پس ممکنه مال تو هم دوقلو باشه چون داروهای تحریک کننده خوردی. پس بیشتر از همیشه باید مواظب باشی چون عوارض مثل سقط رو می برن بالا مخصوصا کلومیفن.

میوه خیلی زیاد بخور.
مونا جون دکترا می گن سقط اول بی دلیله و من چون دوقلو بود جزو بارداری پرخطر به حساب میاد و احتما سقطش زیاد بود.
با این حال وقتی هفته 7 رفتم سونو قلبشون تشکیل شده بود . ولی یهو تو هفته 12 دیگه قلبشون نزد و خودم باید سقتشون می کردم . حتی من درد شکم نداشته و اصلا به لکه بینی نیوفتادم و با 3 تا قرص زیر زبونی سقطشون کردم ولی تنها چیزی که شانس آوردم این بود که کورتاژ نشدم.
مامان پانیذ آزمایش رو بذار واسه روزی که قراره پری بشی و نشدی.خدایی نا کرده اگه حامله باشی و آز نشون نده بعد بری اتفاقی برات بیوفته چی؟

دوست من 2 ماهه حامله بود که آزمایش خون نشون نداد بعد که رفت سونو گفتن مشکوک به حاملگی چون ساک حاملگی فقط تشکیل شده بود. واسه بعضی ها دیر تر نشون می ده.
2706