2733
2734
عنوان

خواندن قرآن با معنی

| مشاهده متن کامل بحث + 1106 بازدید | 35 پست
از کجای قرآن شروع کردید به خوندن؟ اگر از اول قرآن شروع کرده باشید که با بسم الله شروع شده و رحمت خد ...

جز سی ، من اصلا آدم مذهبی نیستم متاسفانه نه نماز نه قرآن ولی امشب باذخوندن قرآن وحشت عجیبی بع جونم افتاده سوره مرسلات البته مرسلات جز ۲۹ هستش معنیش رو بخونید 😱😨کرکو پر آدم میریزه ترسنااااااکه من خدا رو خیلی لطیف تر فرض میکردم 

دلشکسته  ک باشی...ساده ترین حرف ها اشکت را در می اورند...دلشکستگی پیچیده نیست...یک دل،یک آسمان،یک بغض از آرزو های ترک خورده                                                         ...به  همین سادگی...                    دلشکستگی هایم را زیر دوش حمام میبرم...    بغض هایم را زیر شر شر آب داغ میترکانم...                       تا همه فکر کنند                          قرمزی چشمانم از دم کردن حمام است...                دلشکستگی درد دارد معنا ندار 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

مثل ایکه گناه کاری و از مرگ میترسی 

خیلییییی 😪😓😓😓 دوست دارم خدا ببخشه منو 

دلشکسته  ک باشی...ساده ترین حرف ها اشکت را در می اورند...دلشکستگی پیچیده نیست...یک دل،یک آسمان،یک بغض از آرزو های ترک خورده                                                         ...به  همین سادگی...                    دلشکستگی هایم را زیر دوش حمام میبرم...    بغض هایم را زیر شر شر آب داغ میترکانم...                       تا همه فکر کنند                          قرمزی چشمانم از دم کردن حمام است...                دلشکستگی درد دارد معنا ندار 
2728
خیلی عالیه منم شروع کردم تصمیم دارم تا اخر ترجمه بخونم خیلی عالیه دقیقا کتاب راهنماس.حیف اکثرمون ترج ...

من اصلا اگر با ترجمه نخونم به دلم نمیشینه کلا چیزی که نفهمم رو همینجوری دوست ندارم بخونم خب باید بدونم چی میگخ 

جز سی ، من اصلا آدم مذهبی نیستم متاسفانه نه نماز نه قرآن ولی امشب باذخوندن قرآن وحشت عجیبی بع جونم ا ...

خب همین سوره مرسلات هم با رحمت خدا شروع میشه.لطیف بودن خدا به این معنا نیست که همه خوب و خوش باشه.

همه چیز به اعمال ما بستگی داره

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....
2740

آیه در بعد رأفت و مهربانی آیه 53 سوره زمر است که خداوند به پیامبر رحمتش می فرماید:

«قُلْ يا عِبادِيَ الَّذِينَ أَسْرَفُوا عَلى أَنْفُسِهِمْ لا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اللهِ إِنَّ اللهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعاً إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُ؛بگو(ای پیامبر) ای بندگان من که بر خودتان اسراف در گناه انجام داده اید(هرگز) از رحمت خدا ناامید نشوید چرا که همانا خداوند می آمرزد گناهان شما را بطور کل و همانا خداوند آمرزنده و مهربان است.

صلی الله علیک یا ابا عبدالله❤ الهی به حق حضرت زینب سلام الله علیها عجل لولیک الفرج🌻     
جز سی ، من اصلا آدم مذهبی نیستم متاسفانه نه نماز نه قرآن ولی امشب باذخوندن قرآن وحشت عجیبی بع جونم ا ...

سوره ی ضحی همیشه برام پر از امید و انرژی بوده

الضحى
مَا وَدَّعَكَ رَبُّكَ وَمَا قَلَىٰ
ﻛﻪ ﭘﺮﻭﺭﺩﮔﺎﺭﺕ ﺗﻮ ﺭﺍ ﺭﻫﺎ ﻧﻜﺮﺩﻩ ﻭ ﻣﻮﺭﺩ ﺧﺸﻢ ﻭ ﻛﻴﻨﻪ ﻗﺮﺍﺭ ﻧﺪﺍﺩﻩ ﺍﺳﺖ .(٣)

من تقريبا كل قرانو با معني خوندم  خبلي قسنگه خيلييييي  سوره واقعه شمس و ليل  واقعا ...

وای خیلی وحشتناکه مخصوصا سوره واقعه از قیامت و عذاب میگه نمی‌دونم چرا منو ترس میگیره خدایا چرا اینجوری میشم دوست دارم دوست داشته باشم 

خیلییییی 😪😓😓😓 دوست دارم خدا ببخشه منو 

رحمت الهی در برخی آیات

پروردگار شما بخشنده و دارای رحمت است «وَرَبُّکَ الْغَفُورُ ذُو الرَّحْمَةِ» کهف/58.

خداوند رحمت را بر خویش واجب فرموده است «کَتَبَ رَبُّکُمْ عَلَی نَفْسِهِ الرَّحْمَةَ» انعام/12 و 52.

رحمت الهی واسع است و شامل هر چیزی میشود «وَرَحمَتِی وَسِعَت کُلَّ شَیء» اعراف/156.

رحمت خدا به نیکوکاران نزدیک است«إِنَّ رَحْمَتَ اللَّهِ قَرِیبٌ مِنَ الْمُحْسِنِینَ» اعراف/56.

ای کسانی که به خود ظلم کرده اید! هرگز از رحمت خدا ناامید نشوید «قُلْ یا عِبَادِی الَّذِینَ أَسْرَفُوا عَلَی أَنْفُسِهِمْ لا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اللَّهِ»زمر/53.

از رحمت مایوس نمیشوند، مگر گمراهان«وَمَنْ یقْنَطُ مِنْ رَحْمَةِ رَبِّهِ إِلَّا الضَّالُّونَ» حجر/56.

حقیقتاً هیچ کسی نمیتواند مانع نزول رحمت الهی بر انسان شود و اگر خداوند رحمتی را از شخصی دریغ دارد، هیچ کس نمیتواند آن رحمت را بر وی فرود آورد«مَایفْتَحِاللَّهُ لِلنَّاسِ مِنْ رَحْمَةٍ فَلا مُمْسِکَ لَهَا وَمَایمْسِکْ فَلا مُرْسِلَ لَهُ مِنْ بَعْدِهِ»فاطر/2.

صلی الله علیک یا ابا عبدالله❤ الهی به حق حضرت زینب سلام الله علیها عجل لولیک الفرج🌻     

عزیزمم خداوند خیلی مهربونه.ولی این هم از وعدهای شیطان که میگم خداوند مهربونتر در نظر داشتم.

خب همین سوره مرسلات هم با رحمت خدا شروع میشه.لطیف بودن خدا به این معنا نیست که همه خوب و خوش باشه. ...

خب من اعمالم خیلی بده 😪😥😥😥😥