2737
2734
عنوان

کسانی که دوست دارند مطالعه داشته باشند

| مشاهده متن کامل بحث + 2032 بازدید | 236 پست
احمد محمود رو هم دوست دارم مدار صفر درجه عالیه بنظرم  سال بلوا رو خوندم ولی سمفونی مردگان ی چی ...

من هم عاشق مدار صفر درجه ام! همسایه ها هم خیلی خوبه.

سمفونی مردگان رو چندین سال قبل خوندم؛ دو ماه قبل دوباره خوندم! عالیه!

از دولت آبادی روزگار سپری شده مردم سالخورده بی نظیر!  یعنی تا تمام بشه من کل برنامه زندگیم به هم ریخت! بیقرار شده بودم، کارهام رو با عجله انجام میدادم که برسم خونه و بخونم! 

من هم عاشق مدار صفر درجه ام! همسایه ها هم خیلی خوبه. سمفونی مردگان رو چندین سال قبل خوندم؛ دو ماه ق ...

واقعا عالیه

چقدر دردآور است میخواهی خوب باشی که میخواهی با همه مهربان باشی اما بد فهمیده شوی و بد قضاوت شوی اما با تمام این قضاوت ها مهم نیست من برای خودم زندگی میکنم به عشق خدایی که از همه چیز آگاهست.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

رومن رولان ژان کریستف رو شروع کردم تموم‌نکردم     ولی جان شیفته خوب بود   خیلی خو ...

ژان کریستف خیلی خوبه ولی ریتم کندی داره؛ اما جان شیفته یه چیز دیگه است.

عذاب وجدان آلبا دسس پدس هم خوبه. 

2731

سرکوب آفتابه دزدها در همه کشورها صورت می‌گیرد،

آن هم با شدت عمل، نه فقط به عنوان وسیله دفاعی اجتماع، بلکه عمدتا به عنوان گوشزدی جدی به همه بدبخت‌ها که سر جای خودشان بنشینند ...!

📙 سفر به انتهای شب

|#لویی_فردینان_سلین

2740

دنیا سرشار از جنایت است، چرا که در بین دستان کسانی است که پیش از هرکس خودشان را به قتل رسانده اند، اعتماد به نفسشان، و آزادی شان را خفه کرده اند. من همیشه از اینکه آدمها خودشان را اسیر میکنند تعجب کرده ام. آدم ها، دهانشان را به شیشەی قراردادها می چسبانند و از نفس هاشان بخاری بر این شیشه ایجاد می شود و این بخار آنها را از زندگی کردن، از عشق ورزیدن باز می دارد...

📙فراتر از بودن

|#کریستین_بوبن|

«شاید زندگی یعنی همین: ناامیدی بسیار، ولی همین‌طور لحظه‌هایی از زیبایی که در آن لحظه‌ها، زمان همان زمان نیست. درست مثل نت‌های موسیقی که نوعی پرانتز در گذر زمان ایجاد می‌کنند، تعلیق، یک جای دیگر در همین جا، یک همیشه در هرگز»

📙ظرافت جوجه تیغی

| #موریل_باربری |

یک روز داشتم با کورا صحبت می کردم.

کورا برای من دعا کرد، چون خیال می کرد من گناه رو نمی بینم، می خواست من هم زانو بزنم و دعا کنم،

چون آدم هایی که گناه به نظرشون فقط چند کلمه است، رستگاری هم به نظرشون فقط چند کلمه است...

📕 گور به گور

|#ویلیام_فاکنر|

خیلی‌ها زندگیشان بی معناست!

به نظر نیمه خواب می‌رسند، حتی وقتی کاری را می‌کنند که به اعتقادشان مهم است، انگار در خواب و بیداری هستند، به این دلیل است که خواسته اشتباه دارند...

برای این که به زندگی خود معنا بدهید باید دیگران را عاشقانه دوست بدارید، خودتان را وقف دنیای پیرامونتان بکنید، چیزی خلق کنید که به شما معنا و هدف بدهد...

📒سه شنبه ها با موری

#میچ_آلبوم

جنگ فقط چند هزار یا چند صد هزار مرد جوان را نمی‌کشد. چیزی را هم در یک ملت نابود می‌کند که هرگز نمی‌توان آن را دوباره یافت، و اگر ملتی درگیر جنگ‌های زیادی شود، به‌تدریج به یک حیوان بدل خواهد شد، جانوری که ما -من و شما و امثال ما- از لجن بارش آورده‌ایم...

📒 استونر

| #جان_ویلیامز |