2737
2739
عنوان

درست کردن‌حلوا

| مشاهده متن کامل بحث + 243 بازدید | 33 پست

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

برای درست کردن حلوا ابتدا باید شهد حلوا را درست کنیم و برای این کار شکر را به همراه یک پیمانه آب روی حرارت قرار میدهیم تا شکر در اثر گرما آب شود.

بعد از اینکه شکر را هم زدید و در آب حل شد در مرحله آخر ، پودر هل و گلاب را نیز اضافه کرده و مخلوط میکنیم و بعد از روی حرارت بر میداریم.تا عطر گلاب در اثر حرارت از بین نرود

در مرحله بعد آرد را با یک صافی ریز 2 الی 3 بار الک میکنیم تا آرد سبک شود و هنگام پخت گوله گوله نشود.آرد الک شده را در یک تابه به همراه روغن میریزیم و با حرارت ملایم رو به بالا تفت میدهیم . آرد و روغن را کاملا مخلوط میکنیم تا یکدست شود.روی حرارت مدام مواد را هم میزنیم تا به رنگ دلخواه در بیاید و هر چقد بیشتر روی حرارت هم بزنیم حلوا تیره تر و قهوه ای تر میشود.

بعد از اینکه رنگ دلخواه حلوا را بدست آوردید شعله را خاموش کنید و آب و شکر مخلوط شده را در چند مرحله کم کم به حلوا اضافه کنید.دقت کنید هنگام اضافه کردن شهد باید حلوا را مدام و سریع هم بزنید تا شهد کاملا به خورد حلوا برود و در وسط تابه جمع شود.سپس تابه را مانند گهواره تکان دهید تا حلوا ها از دو طرف ضربه بخورند.

یعنی از دو طرف دسته های تابه را گرفته و مدام به چپ و راست تکان دهید. حلوای آماده شده را تا وقتی که داغ است در ظرف مورد نظر بریزید و با خلال پسته ، خلال بادام ، پودر نارگیل تزیین و به طرح های دلخواه در بیاورید.

2728

شیره (آب و شکر ) درست کن بذار سرد ک شد گلاب و زعفران برزن بهش بذار کنار

آرد رو تفت بده

داخل آرد روغن بریز قشنگ هم بزن من ی قالب کره هم میریزم

بعد شیره رو اضافه کن

بذار رو زمین و دایم هم بزن

بعد ک کمی سفت شد دو طرف قابلمه رو بگیر و هم بزن 

طوری ک احساس کنی روغنش داره جدا میشه

حلوای شما آماده است

نوش جان

من ارد و و روغن رو میریزم و انقد هم میزنم تا رنگش قهوه ای بشه 

بعد اب شکر و گلاب رو میریزم و کمی هم میزنم بعدم حاضره😊خیلیممممم خوشمزهههه

این روش راحتتره تا اینکه اول ارد رنگش عوض بشه بعد روغن بریزی

2740
دستور پخت اون حلواتو میگی؟ الان دیدم تیره شده خوشم میاد 

مقدار ها سلیقه ای هست ولی من مثلا شکر بیشتر از آرد میزنم برا ۲ قاشق آرد ۴ قاشق شکر میزنم دو ق گلاب آب نصف استکان با ی ق زعفرون شربت میکنم

بعد روغن رو حسابی داغ میکنم مث وقتی که میخوای رو برنج صافی بریزی باید داغ باشه 

بعد آرد رو اضافه میکنی هم میزنی من مقدار روغن رو زیاد میزنم تو تابه کوچیک درست میکنم نصف لیوان روغن باشه

بعد تفت آرد از شعله برمیدارم شربت رو میریزم هم میزنم بعد دوباره میزارم رو شعله خیلی کم هم میزنی تا مث ماست همزده بشه بعد میریزی تو ظرف خودش یکم سفت تر میشه.و خوب روغن پس میده بعد سرد شدن.

چی شده 🙄 کی فقیره ☹ کی حلوا نمیخوره😲😲😲😲😲😲

میگه تاپیک زدن هر کی فقیره قرمه با مرغ میپزه!!!!!

تمام زندگی من ❤❤❤عشقم❤❤❤دخترکم❤❤❤من یک مادرم ❤❤❤من عاشق ترین مادر دنیام ❤❤❤منو توی تاپیک حس ششم تگ نکنید دوستان خوبم😘😘😘

شاید آردت سرده گرم که میشه گوله میشه بزار به دمای محیط برسه بعدبریز تو تابه گرم که شد روغنو اضافه کن از اول تو روغن تفت بخوره بیسکوییتی میشه قشنگ سرخ میشه اگه دیدی گوله شد یا با پشت قاشق یا با گوشکوب برقی یا همون گوشکوب ساده لهشون کن یکمم دارچین زنجبیل بزنی خوب میشه بعدشم شهدمیزنی وزعفران گلاب

مهربونا واسه خونه دارشدنم صلوات میفرستین🌼🌸🌹
حالا اینم سلیقه ای هست. الان همه تو فشار مالی هستن. چی بگم والا. خدا به هممون کمک کنه 

نه اینجا همه ثروتمندن و غنی...اونایی هم که زیر بار زندگی کمرشون خم شده فضایی ن اصلا نی نی سایت نمیان😂😂

تمام زندگی من ❤❤❤عشقم❤❤❤دخترکم❤❤❤من یک مادرم ❤❤❤من عاشق ترین مادر دنیام ❤❤❤منو توی تاپیک حس ششم تگ نکنید دوستان خوبم😘😘😘
2706