2733
2734
مهربانو عزیز،
طبق توصیه انجمن رادیولوژی آمریکا انجام 2 الی 3 سونوگرافی معمولی در طی بارداری و یک سونوگرافی تکمیلی در دوران بارداری مشکلی ندارد. ولی منابع اروپایی تا 9 سونوگرافی را بدون ایراد می دانند.
ولی در بعضی مواقع که جنین مشکل خاصی دارد انجام سونوگرافی از ضررش کمتر است.
آمیتس عزیز،
- غربالگری سه ماهه اول حدود 110 هزار تومان
- غربالگری سه ماهه دوم حدود 100 هزار تومان
و آمنیوسنتز حدود 700 هزار تومان
که البته با بیمه مقداری از این هزینه ها کاهش می یابد.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام خسته نباشید من تو شهر زنجان هستم دکترم برام آزمایش غربالگری نوشته من تحقیق کردم گفتن نمونه ها رو می فرستن آزمایشگاه نیلو می خواستم بپرسم که آیا این موضوع صحت داره یا نه ؟
LilySlim Weight loss tickers
ممول عزیز،
تعدادی از ازمایشگاه های زنجان نمونه هایشان را به آزمایشگاه نیلو ارسال می کنند ولی برای اطمینان از صحت اینکار لوگوی و اسم آزمایشگاه نیلو در جواب آزمایش باید وجود داشته باشد چرا که در بعضی مراکز به اسم ارسال نمونه به آزمایشگاه نیلو تست را خودشان انجام می دهند و با مشخصات خودشان جواب به بیمار می دهند. بهتر است از آزمایشگاه سئوال کنید.
2731
با سلام و خسته نباشید،

من آزمایش غربالگری اول را در مرکز نسل امید انجام دادم که در آن موقع 12 هفته و 3 روزم بود (09/05/90) و نتایج به شرح زیرتد:

Free bHCG: 32.20 IU/I با MOM: 0.731
PAPP-A : 3.327 IU/I با MOM : 0.860

Trisomy 21: 1/278
Trisomy 18 : 1/3686
Trisomy 13 : 1/9793

من 35 سالمه و برای trisomy 21 ، جواب Screen positive آمده که مشاوره ژنتیک همانجا به من گفت که باید آمینوسنتز انجام دهم. البته مقدار NT برابر 2.7mm بوده و تیغه بینی مشاهده شده است و کلا به من گفتند در سونوگرافی همه چیز نرمال میباشد. ولی من خیلی نگران هستم. چون انجام آمینوسنتز 1% احتمال سقط دارد . لطفا مرا راهنمایی کنید. البته دکترم سونوگرافی مجدد برای هفته 16 نوشته که مرکز نسل امید گفته سونوگرافی تنها در اینجا انجام نمیشود. ولی با توجه به نگرانی من به یک دکتر دیگه رفتم و برای من آزمایش کواد مارکر در آزمایشگاه نیلو نوشته. آیا ایرادی ندارد که غربالگری اول و غربالگری دوم در دو آزمایشگاه مختلف انجام گیرد؟ لطفا مرا راهنمایی کنید. استرس دارم.
سلام من در هفته دهم هستم یعنی9 هفته و 3روز. امروز سونو انجام دادم اثری از قلب یا ضربان قلب دیده نشد.احتمال اینکه نینیمو از دست داده باشم وجود داره؟باید چکار کنم که از سلامتی نی نی مطمئن بشم؟
نگین عزیز،
بر اساس پروتکل های جدید ریسک 1:278 باید در هفته 15 ، تست های غربالگری سه ماهه دوم انجام شود اگر ریسک تست ترکیبی شما (Sequential) بالاتر از 400 شود آمنیوسنتز دیگر توصیه نمی شود ولی توصیه می شود یک سونوگرافی آنومالی اسکن در هفته 20-18 انجام شود. اگر هیچ مارکر مربوط به سندرم داون مثبت نشود جای نگرانی وجود ندارد. ولی استانداردهای بین المللی توصیه می کنند اگر مادر خیلی استرس دارد همان هفته 15 آمنیوسنتز شود و ریسک 1% سقط را قبول کرده چرا که استرس مادر خطر بیشتری برای جنین دارد تا خطر 1% سقط.
توصیه می شود که هر دو مرحله در یک آزمایشگاه انجام شود تا بتوانیم ریسک تست ترکیبی را محاسبه کنیم، بنابراین برای مرحله دوم نیز با مشاوره پزشکتان به همان مرکز نسل امید مراجعه کنید.
زی زی گولیوی عزیز،
به طور نرمال در انتهای هفته 5 قلب جنین تشکیل شده و صدای قلب باید شنیده شود. اگر می توانید کل ریپورت سونوگرافی را برایم بنویسید. به خصوص اعداد مربوط به CRL، اندازه ساک جنینی ، طول دهانه رحم ، موقعیت جفت و ...
2706