2733
2734
عنوان

روانشناسه کودکگ

| مشاهده متن کامل بحث + 694 بازدید | 46 پست
چندسالشه؟بچه دیگه ایی ندارید؟پدرمادر هودتون یا همسرتون کنارتون نیستند؟

3سال

دوتا پسر 9ساله و متاسفانه معلول دارم

نه خونواده خودم که اینجا نیستن

خونواده همسرمم نهایت ماهی ی بار میبینیم

http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=762802&PageNumber=131

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس

اینی که الان میخوام بگم نصیحت نیس راه حله اصلا به هیچ وجه بچه رو نزن چون اینجوری لجباز تر میشه سعی کن نسبت به کاراش بی محلی کنی البته کارای بدش مثلا چنگت زد بهش جدی نگاه کن و با زبون خوش بگو که کارت کاملا اشتباهه و برای تنبیه چند دقیقه باهاش حرف نزن یا چیزی رو که دوست داره بهش نده بگو اول بگه ببخشید تا باهات آشتی کنم اگه گفت که هیچ اگه نگفت زیاد لجبازی نکن باهش و بهش بده تا بدتر نشه تو خونه هم جلوش با کسی دعوا نکنین و حرفای زشت نزار بشنوه ووووو حتما به فیلما یا کارتونایی که تو تلوزیون میبینه بیشتر دقت کن اونا هم کم تأثیر نمیذارن رو بچه بزن بزنو خشن نباشن بیشتر آموزشی ببینه خیلی زیاده فعلا اینا یادمه چون خودمم بیچه سه ساله دارم میفهممت الان تو سنی هستن که هم بیشترین یادگیریو دارن هم برا خودشون رئیسن یعنی حرف باید حرف خودشون باشه با یکم صبر و حوصله و بدون امر و نهی کردن میتونی آرومش کنی موفق باشی

اینی که الان میخوام بگم نصیحت نیس راه حله اصلا به هیچ وجه بچه رو نزن چون اینجوری لجباز تر میشه سعی ک ...

فوق العاده باهوش و دقیقه

تو فشار قرار بدم میگه ببخشید ولی فقط زبانیه بازم کاره خودشو میکنه باهاش قهر کنم یا بی توجه باشم اصلا برلش مهم نیست

وسیله هاشو میریزه میگم مگه دوستش نداری میگه نه ببر بده به فلانی  

خیلی جسور و سرکشه بیرون میبرم راشو میکشه میره،اصلا برلش مهم نیست که من کنارش هستم یا نه پارک میبرم ...

عزیزم امکانش هس بخاطر خستگی مراقبت از پسرا نسبت بهش و بازیگوشیاش تحریک پذیر و خسته باشی و آستانه تحملت پایین باشه؟ یا فکرمیکنی خودش پیش خودش فکرمیکنه مراقبت و توجه شمارو نداره و توجه شما به پسراس و برای همین سرکشی میکنه؟

اصلا حرف گوش نمیده اگه کسی باهاش شوخی کنه در حده چند بار که از پسش برنیاد بهش میگه احمق بیشعور ،خود ...

اگ حدود ۳یا ۴ساله است اوج سن لجبازی هستش.تواین سن بچه ها‌معمولا حرف شنویی ندارن و حس استقلال در ذهنشون خیلی قویه

بهترین کار وقتی ک حرف زشتی میزنه اینک شما از اونا معدرت خواهی کنید و ب هیچ وجه جلوی جمع بهش نگید حرف بدی زدی یا دعواش نکنید..تواین سن خیلی علاقه دارن با هر ترفندی حتی حرف زشت و دعوا توجه بزرگتر هارو جلب کنن پس بهونه دستش ندید‌..بهترین کار خاموشی هست یا ب زبان عامیانه بی محلی و بی توجهی ب حرف یا حرکت زشتش!وقتی ی مدت پاسخی از جانب شما دریافت نکنه خود ب خود خاموش میشه

متاسفانه حرف های زشت بیشترین تاثیر رو روی بچه ها میذاره و ماندگاری بیشتری تو ذهنشون داره پس طبیعیه مدتی طول بکشه از ذهنش پاک شه...صبر داشته باشید .

گاهی کنترل از دستتون خارج میشه و کتکش میزنید حق دارید عصبانی بشید ولی اون لحظه ب خودتون بگید ک اون فقط چند سالشه و کامل متوجه رفتارش نیست...و ازش دور بشید..هرچچقدر عصبانیت و کتک زدن شمارو ببینه بیشتر نترس میشه و تو ذهنش این شکل میگیره ک من کازی بدی کنم مامان منو میزنه...ولی اگ بهش بی توجه بشید درنهایت ب این نتیجه میرسه ک اون کارش هیچ عکس العملی از جانب شما نداره پس اهمیتی نداره و باید ترک بشه

ببخشید ک طولانی شد😊

اگه از جایی ک وایسادی راضی نیستی..جاتو عوض کن☺تو درخت نیستی🖒

نه اصلا 

پسرام اونقدی اذیت ندارن طفلکا

تقریبا90درصده وقته من ماله دخترمه

یعنی همه جوره باهاش سعی میکنم کنار بیام ولی ی زمانایی واقعا دیگه نمیدونم چکار کنم باهاش

3سال دوتا پسر 9ساله و متاسفانه معلول دارم نه خونواده خودم که اینجا نیستن خونواده همسرمم نهایت ماه ...

حدس زدم ک ۳ساله باشه و پست قبل جواب دادم

ممکنه زفتار شما با پسراتون یا پسراتون باهمو دیده و تاثیر گرفته

اگ براتون ممکنه چند روز درهفته مهد بذاریدش..هم واس آزامش خودتون هم واس سرگرم شدن دخترتون

بچه هایی ک مهد میرن اجتماعی تر و شاد ترن

فوق العاده باهوش و دقیقه تو فشار قرار بدم میگه ببخشید ولی فقط زبانیه بازم کاره خودشو میکنه باهاش قه ...

مثلا بگو وای چه دختر خوبی دارم بهم کمک میکنه وسیله هاشو اصلا نمیریزه هرچند ببینی باز داره کار خودشو میکنه نادیده بگیر بگو دخترم یکی یه دونس همیشه حرف گو کنه جلوی بقیه یا باباش درمورد کارای منفیش اصلا صحبت نکن فقط تعریفشو بکن به مرور زمان خوب میشه یا وقتی وسیله هاشو ریخت زمین بگو آوردی باهم بازی کنیم؟ بعد بگو آفرین خوب شد یادم انداختی باشه بیا بازی کنیم یکم که بازی کردین مثلا تو دلت با صدای بلند بگو دخترم همیشه وقتی وسیله هاشو میریزه زمین خودشم جمع میکنه دیدی گوش نکرد یا جمع نکرد مسابقه بزارین هرکی بیشتر جمع کرد برندست سعی کن بیشتر دخترت جمع کنه و وقتی تمیز کرد یه جایزه کوچولو مثل قصه و دست زدن و بوس و... بده ببخش یکم طولانی شد امیدوارم که به دردت بخوره

خیلی جسور و سرکشه بیرون میبرم راشو میکشه میره،اصلا برلش مهم نیست که من کنارش هستم یا نه پارک میبرم ...

تمرکزش چطوره؟مثلا وقتی کاری بهش میسپاری کامل انجام میده یا وسطاش میره؟

اصلا حرف گوش نمیده اگه کسی باهاش شوخی کنه در حده چند بار که از پسش برنیاد بهش میگه احمق بیشعور ،خود ...

اگ حدود ۳یا ۴ساله است اوج سن لجبازی هستش.تواین سن بچه ها‌معمولا حرف شنویی ندارن و حس استقلال در ذهنشون خیلی قویه

بهترین کار وقتی ک حرف زشتی میزنه اینک شما از اونا معدرت خواهی کنید و ب هیچ وجه جلوی جمع بهش نگید حرف بدی زدی یا دعواش نکنید..تواین سن خیلی علاقه دارن با هر ترفندی حتی حرف زشت و دعوا توجه بزرگتر هارو جلب کنن پس بهونه دستش ندید‌..بهترین کار خاموشی هست یا ب زبان عامیانه بی محلی و بی توجهی ب حرف یا حرکت زشتش!وقتی ی مدت پاسخی از جانب شما دریافت نکنه خود ب خود خاموش میشه

متاسفانه حرف های زشت بیشترین تاثیر رو روی بچه ها میذاره و ماندگاری بیشتری تو ذهنشون داره پس طبیعیه مدتی طول بکشه از ذهنش پاک شه...صبر داشته باشید .

گاهی کنترل از دستتون خارج میشه و کتکش میزنید حق دارید عصبانی بشید ولی اون لحظه ب خودتون بگید ک اون فقط چند سالشه و کامل متوجه رفتارش نیست...و ازش دور بشید..هرچچقدر عصبانیت و کتک زدن شمارو ببینه بیشتر نترس میشه و تو ذهنش این شکل میگیره ک من کازی بدی کنم مامان منو میزنه...ولی اگ بهش بی توجه بشید درنهایت ب این نتیجه میرسه ک اون کارش هیچ عکس العملی از جانب شما نداره پس اهمیتی نداره و باید ترک بشه

ببخشید ک طولانی شد😊

مثلا بگو وای چه دختر خوبی دارم بهم کمک میکنه وسیله هاشو اصلا نمیریزه هرچند ببینی باز داره کار خودشو ...

براش برچسبه کیتی گرفتم هر موقع حرفمو گوش کرد یا کاره خوبی کرد اجازه میدم یکی یا دوتا تو برگه بچسبونه

بعدم گفتم اگه برگت پر بشه جایزه برات برچسبه سیندرلا میگیرم چندروزه اول خوب بود بعد دیگه توجه نکرد

مثلا میگم بیا باهم جمع کنی میگه حوصله ندارم یا بلد نیستم  ممنون از راهکاراتون

خیلی محبت کردین وقت گذاشتین

2706