2733
2734
عنوان

کسی ادرس کلینیک الرژی رو تهران بلده ؟ برا درمان کهیر میخوام .

| مشاهده متن کامل بحث + 38467 بازدید | 32 پست
کلینیک آلرژی برای آلرژی های پوستی کاری نمی کنه
فیلد کاریشون فقط آلرژیهای تنفسیه
البته تا جایی که من می دونم
می‌خواهم بگویم هر زنی، در هر وضعیتی، استحقاقش را دارد که کسی را داشته باشد که وقتی نگاهش می‌کند، چشم‌هایش برق بزند.
درمان کــهــیــر در دوران بارداری و...

درمان اکثر کهیرها چندان سخت نیست. برای رسیدن به نتیجه مطلوب، این مراحل را دنبال کنید:

- در صورتی که فرد دچار یبوست است حتماً یبوست وی را برطرف کنید. در مورد این بیماران، استفاده از خاکشی جوشانده ارجح است.(به این ترتیب که یک قاشق غذاخوری خاکشی را در یک لیوان آب جوش دو دقیقه بجوشانید. در صورت عدم تمایل در غیر این صورت، استفاده از فلوس، بهتر از سایر ملین هاست.

۲- در صورتی که بیمار دچار یبوست نیز نباشد، مصرف خاکشی جوشانده کمک موثّری در درمان کهیر است.

۳- حجامت، بهترین راه درمان کهیر است. اغلب کهیرها به حجامت عام پاسخ می دهند. معمولا یک یا دو بار حجامت به فواصل ۱۰ روز تا دو هفته ای کفایت می کند. توصیه ما این است که حتّی اگر حجامت عام باعث درمان کهیر نشد؛ به سراغ حجامت ساقین(که از بهترین حجامت ها برای رفع خارش بدن است) نروید؛ چرا که ممکن است باعث بروز مشکلاتی برای جنین شود.

۴- در کنار انجام حجامت از داروهایی که کبد را فعّال می کنند استفاده نمایید. ساده ترین دارو، ترکیب عرق کاسنی و شاهتره به نسبت مساوی و با میزان مصرف ۳ استکان کوچک در روز است. در صورت نیاز می توان کمی عرق همیشه بهار نیز به ترکیب فوق افزود. در عین حال استفاده از سایر داروهای صفرابر نیز بلامانع است، اگر چه به تجربه دیده ام که همان ترکیب ساده فوق در اکثر موارد کارساز است.

۵- درمان های موضعی: بسیاری از داروهایی که طبع خنکی دارند را می توان به عنوان درمان کمکی و موضعی در معالجه کهیر به کار برد. یک مثال ساده و فراگیر آن، شستشوی بدن با سدر در موقع استحمام است. در این زمینه ترکیبات گوناگون و موثّر بسیاری وجود دارد امّا ترکیب ارزان قیمت و در عین حال موثّری که خود، آزموده ام و در بسیاری از بیماران با رضایت خاطر همراه بوده است؛ این است که مقداری شاهتره خشک و جوش شیرین را به نسبت مساوی با کمی ماست شیرین مخلوط کرده، در حمّام روی بدن مالیده بعد از حدّاقل ده دقیقه شسته شود. علاوه بر این نوع درمانها، دود دادن برخی داروها نیز کمک زیادی به رفع خارش و تورّم ناشی از کهیر می کند که در دسترسترین آن، خاکشی است که باید مثل اسفند دود داده شود. البتّه فراموش نکنید که این درمان های موضعی، در معالجه کهیر، تنها نقش کمکی دارند و جای درمانهای اصلی را نمی گیرند.

تذکّر: بعضی موارد کهیرهای بارداری می توانند به درمان مقاوم باشند که این مساله معمولا ناشی از گرمتر بودن مزاج جنین نسبت به مادر است و با زایمان مرتفع خواهد شد.

دوستان واسه من جواب داد من سالهاست که با این بیماری درگیرم انشالله برای شما هم مفید باشه
Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

شعردر ارتباط با عکس کودکانتان به خدمات نی نی پیکس اضافه شد
تو این گوشه دنیا آرزو داشتش صبا
سفر کنه به هر جا بره به اون دوردورا
........
مامان های بار دار تهر انی از هم اکنون برای نوزادتان وقت رزرو کنید و با گفتن قصه یا شعری از کودکتان هر روز او را سرگرم کنید
عکاسی تخصصی از کودکان در منزل با بک گراند واقعی بدون انجام فتوشاپ، برای اولین بار در تهران و ایران برای مشاهده نمونه قصه به لینک های سایت در قسمت پیوند ها مراجعه شود

http://www.ninipics.com
اتلیه تخصصی کودک همراه با شعر و قصه( ترجمه انگلیسی) برای اولین بار در تهران و ایران http://ninipics.blogfa.com/
ضایعات خارش دار

این ضایعات می توانند کهیر مانند، بثورات و ... باشند. واکنش های کهیر مانند بیشتر لک های قرمز برجسته و با خارش شدید هستند. در اواخر بارداری و در نخست زاها بیشتر دیده می شوند. روی شکم، باسن و ران ها بروز می کنند. با مراجعه به گروه مامایی و دریافت آنتی هیستامین و ... کنترل می گردد و در بارداری بعدی عود نمی کند. بثورات جلدی که از سه ماهه سوم بارداری آغاز می شوند تا سه ماه پس از زایمان باقی می مانند و ضایعاتی کوچک و مانند نیش حشره هستند. روی دست ها و تنه پدیدار می گردند. اگرچه دوره ای طولانی دارند، برای جنین زیان آور نیستند.

کتر محمدعلی نیلفروش زاده

متخصص پوست و مو

وجود خارش در دوران بارداری و در بعضی از نواحی بدن به خصوص دور شکم که در حال بزرگ شدن است نادر نیست، زیرا پوست باید برای هماهنگی، با رشد این نواحی کشیده ‌شود. هورمون‌های دوران بارداری نیز تا حدی در این امر موثرند. حدود از خانم‌های باردار در طول دوران بارداری دچار قرمزی و گاهـی خارش کـف دست‌ها و پاها می‌شوند. علت این که این عارضه بلافاصله پس از زایمان از بین می‌رود، افزایش سطح استروژن خون است.

گاهی ممکن است بیماری‌های پوستی که به طور طبیعی با خارش همراه است نظیر خشکی پوست، اگزما یا آلرژی غذایی در دوران بارداری، با خارش شدیدی بروز کند. شما باید برای تسکین خارش پوست‌تان از گرفتن دوش و حمام داغ بپرهیزید، زیرا پوست را خشک و خارش را تشدید می‌کند. از صابون‌های ملایم استفاده و دقت کنید که آن را به خوبی شست‌وشو دهید سپس به آرامی پوست را خشک کنید. پس از استحمام از کرم‌های مرطوب کننده استفاده کنید و ترجیحا انواعی را که معطر نیستند انتخاب کنید، زیرا بعضی از عطر‌ها پوست را تحریک می‌کنند. لباس‌های نخی و گشاد بپوشید و هنگام گرمای روز، از خانه خارج نشوید، زیرا حرارت خارش را تشدید می‌کند.
خواهر من وحشتناک کهیر می زد طوری که هیچ وقت نمی شد تنهاش گذاشت چون ممکن بود بزنه توی گلوش و اون موقع فقط باید سریع یه آمپول خاص بهش می زدیم . سه سال هر روز درگیر بود. تا اینکه رفت پیش دکترهای گیاهی. الحمدلله الان دو سال دیگه هیچ مشکلی نداره

وجود خارش در دوران بارداری در بعضی از نواحی بدن به خصوص دور شکم و پستان ها که در حال بزرگ شدن هستند، کم نیست، زیرا پوست باید برای هماهنگی با رشد این نواحی کشیده شود. هورمون های دوران بارداری نیز تا حدی در این امر مؤثرند.
حدود دو سوم از خانم های باردار در طول دوران بارداری دچار قرمزی و گاهـی خارش کـف دست ها و پاها می شوند. کارشنـاسـان براین باورند که علت این اختلالات که بلافاصله پس از زایمان از بین می رود، افزایش سطح استروژن خون است.

خانم های سیاه پوست نسبت به سفید پوستان کمتر دچار این حالت می شوند. گاهی ممکن است بیماری های پوستی که به طور طبیعی با خارش همراه هستند، نظیر خشکی پوست ، اگزما، یا آلرژی غذایی در دوران بارداری، با خارش شدیدی بروز کند.

چگونه می توان خارش را تسکین داد؟

*از گرفتن دوش و حمام داغ بپرهیزید، زیرا می تواند پوست را خشک تر کرده و خارش را تشدید کند.

*از صابون های ملایم استفاده کنید و دقت کنید که آن را به خوبی آب کشی کنید و سپس به آرامی پوست را خشک کنید.

*پس از استحمام از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید و ترجیحاً انواعی را که معطر نیستند انتخاب کنید، زیرا بعضی از انواع عطریات می توانند پوست را تحریک کنند.

*گاهی از وان شاه بلوط استفاده کنید (فرآورده های شاه بلوط مخصوص استحمام را می توانید از داروخانه ها تهیه کنید).

*لباس های نخی و گشاد بپوشید و هنگام گرمای روز از خانه خارج نشوید، زیرا حرارت خارش را تشدید می کند.

آیا بروز بثورات برآمده و خارش دار بر روی شکم امری شایع است؟

در حدود یک درصد از خانم ها به چنین عارضه ای دچار می شوند.

این بثورات به صورت لکه های قرمز رنگ، برآمده و خارش دار شبیه به کهیر در طول ماه آخر یا دو ماه آخر سه ماهه دوم بارداری بر روی شکم ظاهر می شوند.

این بثورات که پاپول ها یا کهیرهای خارش دار دوران بارداری (PUPPP) یا بثورات چند شکلی دوران بارداری نامیده می شوند، ابتدا در محل خطوط کشیدگی پوست شکم ظاهر می شوند و بعد به ران ها، باسن و گاهی بازوها کشیده می شوند.

این بثورات خطری برای مادر یا جنین ندارند، ولی ممکن است خارش شدیدی داشته باشند.

درمان خارش:

پزشک یا ماما پوست شما را معاینه می کند و احتمالاً یک پماد تجویز می کند تا خارش تسکین یابد. در موارد شدید باید یک دوره استروئید خوراکی به شما تجویز شود.

PUPPP در اکثر خانم ها در عرض چند روز پس از زایمان از بین می رود و ناپدید می شود و خوشبختانه به ندرت در بارداری های بعدی ظاهر می گردد.

بچه ها شما خوب شدید؟
لطفا هر کی درمان شده بگه چه جوری و یا دکتر خوب معرفی کنه
من الان شد سه سال یک مدت بهتر شده بودم اما باز شدید شده
محرک ها زیادن اصلا معلوم نیست چیه و هر روز هم کهیر میزنم جای انگشت خودم رو تنم میمونه
من شنیدم مشهد به روش اتولوگوس تو هشت هفته درمان میشه کسی شنیده؟

سلام.کهیر باوجودیکه بیماری خطرناکی نیست.اما آدمو کلافه میکنه.منو که بیچاره کرد.کلی خرج کردم.کلینیک آلرژی تهرانم چندبار ازم تست گرفت و کلی منو تیغ زد ولی هیچ فایده ای نداشت.چندتا از دوستان ما پیش دکتر فلاح پور نتیجه گرفتند .راستش منم با تردید رفتم.

پیش خودم گفتم که اگه حرف تست و این چیزا رو زد ولش میکنم.خداییش خیلی با وجدان و ماهر هست.منیکه هر روز و هر هفته کهیر میزدم الان هفته ای چندتا میزنم.من که از دکتر فلاح پور نتیجه گرفتم.خیلی علمی و باوجدان هست.

به نظر من خان دکتر صبا عرشی یکی از بهترین متخصصای آلرژی هستن. من سال 95 دستم اگزمای شدید گرفت. یه جوریکه از کار خونه وا مونده بودم. خدا رو شکر ایشون با چندتا پرهیز ساده و دارو منو نجات دادن. اگر شهرستانی هستی و می خوای بیای تهران حتماً تحقیق بکن قبلش. ایشون اکثرا تو کلینیک آلرژی صبا هستن. شماره کلینیکشو میذارم وقت بگیر بعدا بیا88958224

2706