2737
2739
عنوان

خانومایی که به شور درست کردن واردن لطفاً بیایید کلی وسایلم خراب شد

| مشاهده متن کامل بحث + 378 بازدید | 37 پست
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

با نمک زیاده یا کم 

و اینکه شاید دربش یکم هوا کشیده

با اینکه موادت خشک نبود ریختی تو ظرف 

یا دبه ها خشک نبود 

خوباسو جدا کن 

یه ابو نمک و سرکه جدید بریز و دیگه استفاده کنید که بدتر نشه

خدايا آن ده ,كه آن به

2742
ظرف کامل تمیز بوده مطمئنم. ولی پلاستیک نذاشتم 

داداش من مغازه شور و ترشیجات داره.همه کاراشو مامانم براش انجام میده.

مامانم میگه وقتی ظرفت تمیز باشه و پلاستیک بزاری تا ۱۰سال هم بمونه ترشی خراب نمیشه.

منم قبلا درست کردم سه روز گذشت بو گرفت ریختم رفت. اینبار توی یخچال نگهداری کردم. خوب شدن. فکر نکنم آب نمک توی فضای بیرون دووم بیاره

آخر مسیر زندگی هیچی نیست... زندگی همین مسیره. ازش لذت ببر. پسرای خوشگلم، مامان کوچولو عاشقتونه  
2738
درش بسته بوده کامل 😢

تو یخچال بذار سری بعد

گیرم که در باورتان به خاک نشسته ام و ساقه های جوانم از ضربه های تبرهایتان زخم دار است با ریشه چه می کنید؟گیرم که بر سر این بام بنشسته در کمین پرنده ای پرواز را علامت ممنوع می زنید با جوجه های نشسته در آشیان چه می کنید؟گیرم که می کشید گیرم که می برید گیرم که می زنید با رویش ناگزیر جوانه ها چه می کنید؟ 
خیار، گل کلم، هویج، کرفس، سیب ترشی، فلفل. ترخون شوید گشنیز 

بزاد طریقه درست کردنشو بهت بگم سری بعد امتحان کن محشر میشه

همشو ب هر شکلی ک دوس داری خورد کن بزار بجوشه دو سه تا جوش ک خورد درش بیار بزار تو ی ظرف تا خنک خنک شه.چون داغ ک باشه شل یا سیاه میشه

بعدش نمک ترخون گلپر و یکم سیاه دونه و فلفل و زردچوبه بریز روش و باهم مخلوطشون کن

تمام موادتو بریز تو ظرف روش سرکه بریز بعد درشو با پلاستیک بپوشون.در ظرفم بزار روش.

تا ۴روز نهایتا ی هفته صبر کن

مطمئن باش خوشمزه ترین ترشی تو عمرتو میخوری

2706