2733
2734
عنوان

مزاج شناسی و گیاه درمانی

| مشاهده متن کامل بحث + 692384 بازدید | 1854 پست
گلم من با توجه به توضیحات شما باید مزاجم سرد و بلغمی باشه حدود ا هفتست دارم جوشونده زنجبیل میخورم حس میکنم خیلی بهم میسازه عرق کاسنی و شاهتره هم میخورم حالا اگه اینارو همیشه همیشه بخوریم مشکلی که نداره؟؟؟؟بعد میتونم زنجبیل تازه رو فریز کنم برا موقعی که فصلش نیست استفاده کنم یا پودرش بهتره؟؟؟؟یه سوال دیگه من اندامم متناسبه ولی دوست دارم حدود اتا 2 کیلو باسن و پاهام لاغر تر بشن ورزش هم میکنم ولی همش از صورتم آب میشه میشه راهنمایی کنی ممنون گلم

سلام عزیزم ... جوشونده ی زنجبیل رو ادامه بده تو لاغریت بسیار موثره به خصوص طبعت سرده ....

زنجبیل رو خشک کن و نگهداری کن ... بهتر از فریز کردنه ...

شما چرا کاسنی میخوری وقتی طبعت سرده ؟ اگرم خواستی کاسنی بخوری حتما با شاهتره بخور و به میزان کم ....

موفق باشی عزیزم
افسوس روزی خواهد آمد که بی دینی، نمادروشن فکری است!(دکتر علی شریعتی )
یاس عزیزم

ما روغن حیوونی رو با عسل آغشته میکنیم ... و میمالیم یکم به کام بچه ...

دل و رودش حسابی تمیز میشهههههههههه

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

1- من با توجه به نوشته هایی که در مورد مزاجها برامون گذاشتی فکر کنم مزاجم بلغمی و سرده. پس نمی تونم لبنیات و ماست بخورم. حالا سوالم اینه که شیر بادام یا شیر سویا هم مشکل داره؟ ////////// شیربادام یعنی بادام + آب + عسل .... عالیههههههههه ... شیرسویا اگر واقعاااااااااا شیرسویا باشه بد نیست با عسل بخوری ....

2- آیا خوردن جوشانده زنجبیل و دارچین برای ابتدای بارداری مضر است؟ ////////// نه خیلیم خوبه .... چون مادر سه ماه اول بارداری بدنش بلغمی میشه و زنجبیل و دارچین براش خوبه
_
مهنا جان من در طب سنتی تا حدی وارد هستم .... خوش آمدی

1- شوهر من توی گردن و کمرش خیلی جوش میزنه هروقت چیزهایی مثل گردو و طالبی و مغزهای روغنی و تخمه و موز و ... میخوره چند تا جوش میزنه که خیلی اذیت می کنن . چیکار میشه کرد که جوش نزنه؟
/////////// همسرت صفراوی مزاجه .... اینارو باید بخوره چون بدنش لازم داره ولی در کنارش حتما روزانه از عرق کاسنی و ماءالشعیر خانگی که قبلا توضیحش دادم استفاده کنه ..

2- شوهرم خیلی لاغره (البته غصه مسایل و مشکلات هم بی تاثیر نیست ) چی بخوره که چاق بشه؟ //////////// خاکشیر ترنجبین کاسنی لیموشیرین .... حجامت هم بکنن ...

3- در حال اقدام بارداری ام یه چند روزیه احساس میکنم تخمدانهام تیر میکشن و گاهی میگیرن (مثل گرفتگی عضله) روز 14 پری هم ترشحاتم قهوه ای تیره بود و چند روز بعد هم 2 تا لک قرمز دیدم (قبلا سابقه کیست تخمدان داشتم که وسط سیکل لک بینی داشتم و تخمدانم تیر میکشید و جوش صورت داشتم) الان فقط جوش صورت رو ندارم. چی بخورم که خوب شه نمیخوام برم دکتر و داروی هورمونی بخورم چون مجبور میشم اقدامو یه مدتی ول کنم
////////// در مورد گل همیشه بهار و رازیانه و فراسیون و بادکش رحم و واژینال عسل توضیح دادم اینا برات خوبه عزیزم ...
4- برای آرتروز زانو چی مفیده؟ /////////// گوشت مصرف نکنن ...

و سیاهدونه رو نیم کوب کنین با عسل مخلوط کنین و روزانه دو سه قاشق چای خوری بخرن ...

کتاب بیماریهای مفصلی از ماشاالله فرخنده از انتشارات نواندیش رو بخونید تا درمان بیماری های مفصلی رو خوب متوجه بشید ...

این ترکیب برای هرنوع دردی درهرنقطه ازبدن بسیارمجرب ومفیداست.
روغن سقز(یک واحد)+روغن کرچک (3 واحد)+روغن زیتون(3واحد)
نسبت روغن سقزدراین نسخه نسبت به دوروغن دیگر یک به سه می باشدیعنی اگرروغن سقزیک مثقال باشددوروغن دیگربایدهرکدام سه مثقال باشند.
این سه روغن راباهم کاملا مخلوط نموده وبرمحل دردطوری بمالیدکه جذب پوست شود.معمولا دوره درمان بااین مخلوط 8 روزمی باشدکه برحسب نیازممکن است کم یازیادشود.
2728
جو جو جون

ایشون شاید مشکل تیروئیدی داشتن ....

برای لاغری خوراکتو به سمت گرمی ببر و جوشونده ی زنجبیل تازه بخور ... کم میکنی

((((((((((من تا یکم غذامو کم میکنم شیرمم کم میشه؟به نظرت چیا بخورم که هم چاق نشم هم بتونم به دخترم شیر بدم؟ )))))))))))))

خب عزیزم بدنت اینجوریه ... به خاطر بچه باید چیزای مقوی بخوری ...

به مرور کم میکنی ..

بله مرغون گرفت و جای چند تا چاله رو پیشونیش موند...پوستش خیلی خوب بود ولی الان چون رو پیشونیش هم این چاله ها موندن خیلی دید داره، اینقدر عصه میخوره که نگو...تو این چند ماه دکتر رفته، حتی براش لیزر هم کردن ولی بنده خدا بعد از لیزر جای چاله ها عمیق تر شدن، دیگه ببینید چه حال و روزی داره...

میخواستم بپرسم آیا چیزی هست که تاثیری در پر شدن این چاله ها داشته باشه، مثلا چیزی روش بذاره یا بماله، حداقل چند درصدی هم تاثیر داشته باشه خوبه..خیلی خیلی روحیه اش خراب شده...کلا اگه پیشنهادی داشته باشین واقعا ازتون ممنون میشم.

سلام عزیزم ... بستگی به پوستش داره آخه ... از روغن کنجد مرتب استفاده کنن ....

سار عزیزم ...

چند تکه یخ با آب گرم عیبی نداره ... ولی اگر آب خنکه یخ استفاده نکن ....

عسل ربطی به لک بینی نداره که !!!!! عسل طبعش معتدله ولی خیلیا فکر میکنن گرمه ....

ماست سوپری هیچ فایده ای نداره ... اقلا خودت شیر بگیر ماست بزن کیسه بنداز و با موسیر قاطی کن بخور ... گرچه من اصلااااااااااااا ماست رو پیشنهاد نمیکنم ...

جوانه رو خودت درست کن کاری نداره که ....

جوانه رو تو سالاد همینطوری میخورن ....

با روغن زیتون و اینا ..

راستی کندر را از کی باید بخورم؟
راسته که خوردن زیاد کندر باعث بیش فعال شدن بچه میشه؟

کندر رو از ماه اول تا سوم چهارم مصرف میکنن چون بدن مادر به سمت بلغمی شدن میره و بعدش دوباره گرم میشه ...

نه ربطی به بیش فعالی نداره
2740
شنیدم که خوردن رازیانه خطر سقط میاره
راسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ///////////// رازیانه اگر زیاد مصرف شه بله .... خیلی چیزا هست که اگر از حدش بگذره مضره ولی کمش مشکل زا نیست

باید چه جوری رازیانه بخوریم؟ کی و چه مدت؟ ////////// قبل از اقدام به بارداری بخورید مشکلاتتون که حل شد اقدام کنید ... روزی یکی دو استکان کفایت میکنه
الان هم سرما خوردم میگی چکار کنم؟

آب + عسل + لیموترش تازه چند قطره + خیلی خیلی کم پودر زنجبیل ( سر قاشق چای خوری )

لیموشیرین + پرتقال

خوب میشی عزیزم ....
حسنا جان خواهر یک ساله یائسه شده اشتهاش خیلی زیاد شده مشکل تیروئید هم نداره. چیزی هست اشتهاشو کاهش بده؟
_____

گرمی زیاد بخورن ... مثل جوشونده ی زنجبیل ... خرما .. توت خشک ... کشمش .... چیزای سنگین ... میوه بخورن زیاد

من جدیدا دچار کم خونی شدم یعنی همش اگه قرص اهن نخورم یا غذاهای گوشتی دست و پاهام بی حس میشن تا وقتی قرص اهن میخورم خوبم....ولی تا یه لیوان شیر یا پنیر با اینکه حسابی باهاش گردو و خرما و پسته میخورم ازم بیفایده هست /////////////

معجون پسته هم روم اثر نداشته .... ///////////// حسابی بدنت معتاد به سمومی شده که سالیان سال بهش خوروندی .... اگر طاقت بیاری مدتی و چیزای مغذی و طبیعی بخوری خوب میشی .... بدنت مثل یه معتاد داره عمل میکنه خوب دقت کن به خودت ... امکان نداره کسی معجون پسته رو بخوره و بگه بی فایده بوده ... لبو هم برات خیلی خوبه

البته ورزش میکنم ایروبیک هفته ای سه بار /////////// ایروبیک برای تو خوب نیست ... برو استخر و یوگا ... بهتره که ورزشهای آرام در عین حال عمقی و استقامتی مثل شنا و یوگا انجام بدی ....

یه سوال دیگه
برای ازاد شدن فولیکول چی خوبه؟ ///////// رازیانه ، مریم گلی ، بومادران ...

گفته بودی سوالمو دوباره بنویسم
اول اینکه شدیدا همه ی نشونه های بلغمیها رو دارم
من دارم درس میخونم و چند ماهه احساس خواب آلودگی و کسلی و خستگی ولم نمیکنه هر چی رو هم میخونم یادم نمیمونه ( خیلی حالم گرفته اس )
یعنی برای حافظه و رفع خواب آلودگی زنجبیل و عسل کافیه ؟
خیلی دعات میکنم

در مورد بلغم توضیح دادم قبلا مفصل بخونشون و چیزایی که برات بده نخور

و آب و عسل و زنجبیل و چند قطره لیموترش تازه رو بخور بله برات خوبه

میخواستم بدونم برای پایین اومدن چربی خون (کلسترول ) مصرف چی از همه موثرتره؟؟؟؟؟؟؟؟ جدا از پرهیز از سرخ کردنی و اینا.............

بهترین نسخه واسه چربی خون

روغن نخورن و فقط روغن زیتون اون هم نه واسه سرخ کردن

غذاهای بیرون هم نخورن

و این ترکیب :

چای ترش + زرشک آبی + زیره + شنبلیله + گل همیشه بهار

عناب مرتب بجوشونن بخورن 21 عدد و وقتی هم میخوان بجوشونن با کارد زحمش کنن ...

گیاه خواری کنن تضمینی حلهههههههههههههه

حسنا جان یه خانم 54 ساله که هم مشکل تیرویید + دیابت و سوریازیس و دردهای شدید پا داره چی توصیه می کنی براش؟ مخصوصا سوریازیس که خیلی بدجور شده چی کار می شه کرد؟

نمک دریا مصرف کنه ... عرق بولاغ اوتی مصرف کنن .... و ففط از خرما و توت خشک استفاده کنن برای قند ... و سعی کنن حتما گیاه خواری کنن ... اینم مجمع گیاهخواران نی نی سایت

http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=179958&PostID=8070282#8070282

آب کرفس + آب سیب روزی دو سه لیواننننننننن

متاسفانه این بیماری پسوریازیس درمانش سخته و فقط ممکنه جلوی بشه جلو ی پیشرفت زیادشو گرفت ...

برید تو سایت آقای خدادادی و مقالاتشو بخونید

چیزایی مثل ماست و شیر و چای و ترشی و شیرینی جان قنادی و شکر و قند و نمک سوپری و رب و .... اینارو باید کلا حذف کنن ...

2706