2752
2734
پانیذ جونم نگران ریز میز بودن دختر گلت نباش ... همیشه خدا را شکر کن که دخترت سلامت و تندرست است .... به مرور زمان بچه ها وزن گیریشون خوب میشه ....
از خدا بخواه که تنش سالم باشه و بعد با صبر و حوصله سعی کن غذاهای مقوی و مغذی با طعم های مختلف بهش بدی تا به همه طعمی عادت کنه ....
سلام مامانای گل رومی جون مرسی از تعریفت مانی جونم خیلی ماهه ماشالا خیلی عجله داره که خونتونو حسابی جارو کنه. مامی آرمیتا من همیشه خدارو شکر میکنم که جار ستون بدنش سالمه و باهوش ممنون از راهنماییتون.....
خداوندااز تو برای توانایی و تمایل دوست داشتن متشکرم.عشق هدیه ای است گرانبها از جانب تو.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

مامی آرمیتا من نمیدونستم شیر بعد از شش ماه غلیظ میشه و باید آب جوشیده داد... از این به بعد بهش آب جوشیده میدم هوا هم گرمه فکر کنم که حسابی تشنه بشه.

راستی اسم نی نیه من پارسا هستش .... البته مانی هم بد نیستاااااا!!!
رومی جون ببخشید شرمنده میخواستم اون پست را برای مانی بزارم و بعد برای شما پست بزارم که اسم مانی جون را فراموش کردم و پستم کلا بنام شما اومد !!
خدا واست پارسای گل را حفظ کنه .... از طرف من شازده پسمل را ببوس

2731
سلام
پریماه من هم 8اذر به دنیا اومد. وزنش موقع تولد 400/3 وقدش51ودور سرش36 بود .پایان 5ماهگی وزنش 800/6بود که دکترش گفت کمه؟ دخملم شیر خشک می خوره وغذای کمکی سوپ حریره بادوم و سرلاک (البته با سختی ) میخوره. از اشنایی با شما خوشحالم. من معمولا شبهاساعت 11 به بعد on هستم.
سلام به مامان پریماه عزیز نی نیت چه اسمه قشنگی داره... راستی من فکر کنم تا شنبه نباشم امروز هم برایه یکی دو ساعت هستم ... همونطور که گفتی دوست من درست کردن غذا برایه نی نی و همچنین نگهداریش خیلی وقت آدم رو میگیره اما به نظرم لحظه لحظه این کارها به یاد موندنیه برایه من درست کردن سوپ خیلی خیلی لذت بخشه شماهارو نمیدونم ...
راستی الان که وقت کمکی نی نی هامونه بیاد اینجا و راجع به اینکه کی به نی نی چی میده صحبت کنیم
مثلاً چند وعده در روز و چه چیزی در روز؟؟؟
نی نی من داره وارد 8 ماه میشه و من می خوام به فرنیش زرده ی تخم مرغ اضافه کنم ... ولی نمی دونم به حریر بادوم هم میشه زرده اضافه کرد یا نه؟ شما میتونید کمکم کنید؟
رومی جون سلام روز قشنگت بخیر امیدوارم نی نی گلت سلامت باشه

راستش پریماه من بچه ی کم خوراکیه وبه قول قدیمی ها دهن دار نیست واصلا با میل چیزی رو نمی خوره برای همین جزء نی نی های کند رشده(پایانه 6 ماهگی وزنش 800/6بود 8تیر میره تو 7 ماه)من صبح ها بهش حریره بادوم میدهم که بهتر می خوره- ساعت 1تا2 بهش سوپ مدهم -ساعت حدودا 5تا6 بهش سرلاک می دهم وشبها دوباره بهش سوپ میدم.مابین اینها هم شیر می خوره که البته حدودا 400-500سی سی که باز هم کمه ولی بیشتر از این نمی خوره.راستش زرده تخم مرغ رو هنوز بهش ندادم ولی عموما بچه زرده تخم مرغ دلشون رو زود می زنه وباید با ترفند بهشون خوروند. من فکر می کنم اول پور کن با شیر یا کره چون اگر به فرنی اضافه کنی و نخوره شاید از فرنی هم بدش بیاد .خواهرم زرده تخم مرغ رو گاهی وقتها تو سوپ دخترش می ریزه خلاصه باید امتحان کنی چون به ذائقه ی نی نی مربوط میشه.
رومی جون امیدوارم هر کجا میری بهتون خوش بگذره . مواظب نی نی باش هوا خیلی گرمه!

سلااام به همه مامانای آذر ماهی گللل
چشم نزنم میبینم که این تاپیک هم راه افتاده خداروشکر . من مدتی نبودئم ولی الان که اومدم کلی از راهنمایی هاتون استفاده کردم مررررسی .
رایان هم زیاد به خوردن علاقه نداره بیشتر میوه رو خوب می خوره . من براش کمی زرد الو با موز قاطی میکنم یا سیب و موز یا میوه هایی که خوردنش منع نداره . اونا رو خوب می خوره
مرسی از راهنماییت مامان پریمایه عزیز . امروز میخوام به پارسا برایه اولین بار پوره ی سیب زمینی بدم خدا کنه خوشش بیاد...سارا جون نمیدونم این نی نیهایه آذز چقدر شیطونننننن که نمی ذارن مامانهایه گلشون وارد اینترنت بشن!!!

من که اینجوری فکر میکنم.
سلام سارا و رومی جون .امیدوارم حال نی نی هاتون خوب باشه

پریماه من متولد8اذر است وتاریخ تولدش به نی نی های شما نزدیکه. راستش نگران وزنش هستم می تونم بپرسم پارسا جون ورایان جون چند کیلو هستند؟ البته می دونم دختر ها وزن گیریشون کمتر از پسرها است ولی هر بار که دکتر می برمش دپرس خونه بر می گردم
سلام مامان پریماه جون منم مشکل شما رو دارم دخترم 13اذر بدنیا اومده 2850والان که 6ماه و23روزش هست 6600است اغذا هم خوب می خوره برای همین دکتر بهش ازمایش ادرار داد که با انجام اون گفت دخترت هیچ مشکلی نداره ما به این جور بچه ها می گیم باربی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
وزن پسملی من ده کیلو و قدش 73 دکترش از اول با مولتی ویتامین مخالف بود بهم آد پیشنهاد داد و گفت اگه تا 2 سالگی بهش بدم هم وزن گیریش خوب میشه هم باهوش میشه. شما به غیر از آهن چی دیگه می دی به نی نی پریماه ؟؟؟
رومی جون من علاوه بر اهن به پریماه شربت زینک پلاس+ADمیدم . می دونم مشکل از کجاست مشکل کم غذایی دخترم است. باید اول این مشکل حل بشه که خیلی سخته. رومی جون بچه هایی که برای ظرف غذاشون دست وپا می زنن رو می خوام بخورم وهمیشه ارزوی چنین بچه هایی رو داشتم ولی افسوس که هم پسرم وهم دخترم اصلا خوش خوراک نیستند.اگر پریماه با اشتها بود چقدر اشپزی براش لذت بخش تر بود ولی...............
2706